آشنایی با تالاب های آیبرا در آرژانتین

تالاب های آیبرا در آرژانتین

تالاب های آیبرا (Ibera Waterlands) در آرژانتین یکی از بهترین محل ها در آمریکای جنوبی برای تماشای حیات وحش است.  اینجا از چندین دریاچه، تالاب و مرداب تشکیل شده و بعد از پانتانال در برزیل بزرگ ترین تالاب های آب شیرین دنیاست. مساحت این حفاظت گاه طبیعی ۱٫۳ میلیون هکتار است و در آن ۴ هزار گونه حیوانی و گیاهی وجود دارد که ۳۰ درصد از تنوع زیستی آرژانتین را تشکیل می دهد. در ادامه برای آشنایی بیشتر با تالاب های آیبرا الی گشت را همراهی کنید.

تالاب ارژانتین
مطالب مرتبط:
لا بوکا، محله ای رنگارنگ در آرژانتین
شبه جزیره والدز در آرژانتین| جایی برای تماشای حیات وحش

با اینکه اینجا در مقایسه با پانتانال برزیل گردشگران کمتری دارد اما این تالاب های خیره کننده خیلی زود در حال تبدیل شدن به جاذبه ی محبوب توریستی برای گردشگرانی هستند که می خواهند دیدن حیات وحش بینظیر را با تجربه ی آرژنتین گردی ترکیب کنند.

تالاب های آیبری

چگونه به تالاب های آیبرا بروید

تالاب های آیبرا در استان مرکزی «کورینتس» بین شهرهای «مرسدس» و «پاساداس» قرار دارد. اگر به بازدید از این تالاب ها می روید می توانید در دهکده ی کوچک «کارلوس پلیگرینی» اقامت کنید. برای رسیدن به این تالاب ها دو راه دارید یا می توانید سوار اتوبوس های شبانه ی بوئنوس آیرس شوید و بعد از ۹ ساعت به شهر مرسدس برسید و از مرسدس تا روستا حدود ۱٫۵ تا ۲ ساعت ماشین سواری کنید. و یا می توانید سوار پرواز ۱/۵ ساعته ی بوئنوس آیرس تا پاسادوس شوید و از پاسادوس تا روستا هم حدود ۳/۵ تا ۶ ساعت را با ماشین بروید. در این مسیر هم فرصت های زیادی دارید تا حیات وحش متنوعی را ببینید. می توانید دیدن از این تالاب ها را با بازدید از آبشار ایگواسو که تا شهر پاساداس ۴ ساعت فاصله دارد همراه کنید.

حیوانات تالاب های آبیری

کجا بمانیم؟

در روستای «کارلوس پلیگرینی» مهمان خانه های زیادی هست که امکانات مناسبی دارند و می توانید شب را در آنجا بمانید.

در تالاب های آیبرا چه کنیم؟

در اینجا می توانید همراه راهنما، طبیعت گردی کنید، در دریاچه ها و کانال ها قایق سواری کنید و در آب حیوانات را ببینید، ماهی پیرانیا بگیرید و اسب سواری کنید.

آهوی تالاب های آیبری

حیات وحش تالاب آیبرا

مهمترین جاذبه ی اینجا حیات وحش متنوع آن است مخصوصا پرندگان که بیش از ۴۰۰ گونه از آن ها در اندازه های مختلف در این منطقه پیدا می شوند. در آب دریاچه ها و کانال ها به راحتی می توانید تمساح کیمن پوزه پهن ببینید، بیشتر این تمساح ها ۱ تا ۲ متر طول دارند و بی خطرند. یکی از هیجان انگیزترین قسمت گشت و گذار در این منطقه دیدن شنای بزرگ ترین جونده ی دنیا یعنی برگچه خوار است که در این تالاب هاست. در قسمت هایی از این حفاظت گاه صدای جیغ میمون جیغ کش را می شنوید و با هر قدمی که برمی دارید مرداب ها و آهوهای زیادی را می بینید.

حیوانات تالاب آرژانتین

منبع: traveller.com.au

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code