شبه جزیره والدز در آرژانتین| جایی برای تماشای حیات وحش

شبه جزیره والدز در آرژانتین

مکان های کمی در جهان وجود دارد که در آن مثل شبه جزیره والدز آرژانتین بتوانید به این خوبی حیوانات را در محیط طبیعی همیشگی شان ببینید. اگر عاشق حیوانات و حیات وحش هستید با رفتن به این شبه جزیره ی رویایی شانس به شما رو کرده است! اینجا آنقدر حفاظتگاه طبیعی مهمی هست که حتی در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است پس در آن خودتان را برای تماشای پستانداران دریایی و پرندگانی که در سواحل اقیانوس اطلس در حال زندگی هستند آماده کنید. برای آشنایی بیشتر با شبه جزیره والدر در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

شبه جزیره والدز
مطالب مرتبط:
هزینه های سفر به آرژانتین
۱۰ جاذبه معروف آرژانتین + تصویر

شبه جزیره والدز در سواحل اقیانوس اطلس در شمال شرقی ایالت چوبوت آرژانتین قرار دارد و نزدیک ترین شهر به آن «پورتو مادرین» است که در فاصله ی ۸۰ کیلومتری شبه جزیره قرار دارد. در این شبه جزیره جریان های گرم برزیل و جریان های سرد جزیره مالویناس به هم برخورد می کنند و بهترین شرایط را برای تولید مثل و بزرگ شدن حیوانات به وجود می آوردند برای همین هم هست که تولید مثل نهنگ شکاری جنوبی در همینجا انجام می شود و اینجا پر از وال، فیل و شیر دریایی و پرندگان است. این شبه جزیره در اواخر قرن ۱۸ توسط پادشاه اسپانیا کشف شد، پادشاه که در حال رفتن به پاتاگونیا بود در میانه ی راه توجهش به این شبه جزیره جلب شد. سواحل زیبا، صخره های بلند و خلیج های پنهانی که با امواج احاط شده اند به همراه حیات وحشی منحصربفرد از ویژگی های شبه جزیره والدز است.

شبه جزیره

در شبه جزیره والدز چه حیواناتی می بینید؟

نهنگ شکار جنوبی: این پستانداران بزرگ هر سال برای تولید مثل و جفت گیری به این شبه جزیره می آیند. این نهنگ ها یک ساختار استخوانی خاصی در دهانشان دارند که می توانند آب را فیلتر می کند. بهترین نقطه برای دیدن این نهنگ ها این است که در شهر Puerto Piramides سوار بر کشتی شوید تا به راحتی آن ها را ببینید.

شبه جزیره زیبا

فیل دریایی: این فوک ها بر روی بینی خود سوراخ هایی دارند که شبیه خرطوم فیل است البته اندازه ی آن ها هم دست کمی از فیل ها ندارد! ۴ متر طول و ۲ تن وزن. این موجودات، غواص های خیلی ماهری هستند و از اعماق دریا غذایشان را پیدا می کنند.

شیر دریایی:  این پستانداران به صورت گروهی زندگی و خانه هایی را بر روی زمین های سخنت درست می کنند تا در آنجا بچه های خود را بزرگ کنند. دلیل این که به آن ها شیر دریایی می گویند غرش های شیر مانند آن ها است!

شیر دریایی

نهنگ قاتل: این جانور شکاری به این جزیره می آید تا شیرها و فیل های دریایی کوچک تر را شکار کند. بهترین جا برای دیدن این نهنگ ها شهر پونتا نورته است.

دولفین:  در این شبه جزیه سه نوع از دولفین ها زندگی می کنند که دیدن آن ها حسابی سرگرم کننده است.

پگوئن ماژلان: با رفتن به شبه جزیره والدز سفر به پونتا تومبو را از دست ندهید چون در آنجا می توانید جمعیتی از این پنگوئن های دوست داشتنی را در کنار هم ببینید.

پرندگان:  مرغ ماهی خوار، کبوتر، فلامینگو، باکلان، هوبره و … تنها گوشه ای از پرندگان متنوع و زیبایی هستند که در این شبه جزیره می توانید آن ها را ببینید.

منبع:argentina-excepcion.com

سفری یک روزه به بوینس آیرس + ویدیو
سفری یک روزه به بوینس آیرس + ویدیو
هشتمین جاذبه عجیب جهان در پارک ملی ایگواسو
هشتمین جاذبه عجیب جهان در پارک ملی ایگواسو
ادبیات نمایشی – عکس روز نشنال جئوگرافیک
ادبیات نمایشی – عکس روز نشنال جئوگرافیک
۱۰ مسیر طبیعت گردی معروف در آرژانتین
۱۰ مسیر طبیعت گردی معروف در آرژانتین

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code