تجربه ی شیرین کیک پزی در قلب لندن

کیک پزی در لندن از نگاه لویید (Lloyd)

لویید (Lloyd) یک نویسنده ی علاقمند به غذا و شیرینی است که مقالات زیاد و پر طرفداری در رابطه با تجربه های غذایی اش در نقاط مختلف دنیا منتشر کرده است. در این مطلب تجربه ی حضور در یک ورکشاپ کیک پزی در قلب لندن را از زبان خود او می خوانید. با الی گشت همراه باشید.

کیک پزی در لندن
مطالب مرتبط
خوراکی های خوشمزه ای که فقط در سفر پیدا می شوند!
این غذاهای خوشمزه سن پترزبورگ را امتحان کنید

«از آنجایی که من عاشق کیک و کسب تجربه های شیرینم، لیزا، یکی از دوستانم، از من دعوت کرد تا در ورکشاپ حرفه ای تزئین کیک او در لندن  شرکت کنم. من هم که هیچ تجربه ی خوشمزه ای را از دست نمی دهم، اعلام آمادگی کردم و بی صبرانه منتظر شروع این ورکشاپ ها ماندم.

در یک روز آفتابی من و یایا (Yaya) به سمت کیکی پزی مادلین (Madeleine) رفتیم تا تجربه ی جدیدی در زمینه ی مورد علاقه مان کسب کنیم. باید اعتراف کنم به محض ورودم، با دیدن کیک و شیرینی های خوش رنگ و بویی که از آشپزخانه بیرون می آمدند، آنقدر هیجان زده شدم که احساس کردم توان کشف کردن باقی قسمت های مهم مغازه را ندارم!

لویید

بعد از تست کیک و کوکی های خوشمزه ای که نمی توانستم بیخیال امتحان کردنشان بشوم، به آشپزخانه ی مغازه رفتیم تا هنر بی نظیر تزیین کیک لیزا را یاد بگیریم. ما در این کلاس، ۶ نفر  شیرینی دوست قهار بودیم که دور هم جمع شدیم تا طرز پختن خوشمزه ترین کوکی ها را یاد بگیریم. از آنجایی که من هرگز در هیچ کلاس آموزشی ای برای پخت شیرینی شرکت نکرده بودم، فرصت را غنیمت شمردم تا در درست کردن چیزی که تا به حال فقط هنر خوردنش را داشتم، مهارت پیدا کنم!

تست کوکی

البته از آنجایی که یایا، همراه من در این کلاس، سابقه ی پخت شیرینی را داشت، سعی کردم به روی خودم نیاورم که مهارتی در این زمینه ندارم و تعدادی از کوکی های ساخت خودم که ظاهر شل و وارفته ای داشتند را، قبل از اینکه کسی ببیند سر به نیست کردم!

با وجود این که قبل از شروع کلاس حسابی برای یایا رجز خوانی کردم که من در این کار خیلی بهتر از او خواهم بود، تقلب کردم و در یادداشت هایم، تکنیک هایی که یایا برای پخت و تزئین کیک استفاده می کرد را نوشتم. اصلا قصد نداشتم بذارم که بیشتر از من در این کلاس بدرخشد!

یایا

اولین چیزی که یاد گرفتم کشیدن خطوط صاف و مرتبط، دور حاشیه ی کوکی ها با قیف نازکی شامل شوگر آیسینگ (کرم مخصوص تزیین شیرینی) بود. بعد از آن، باید تمام سطح کوکی را با این کرم پر می کردیم که بعد از کلی تلاش برای کشیدن خطوط صاف، کمی غیر منصفانه بود! متوجه شدم اگر شوگر آیسینگی که استفاده می کنید خوب درست شده باشد، پر کردن سطح کوکی با آن خیلی راحت انجام می شود و نیازی نیست خیلی بی عیب و نقص کار کنید.بعد از تقریبا یک ساعت کار، توانستم یک سینی کوکی درست و تزیین کنم که می توانید آثار هنر نمایی ام را در عکس زیر ببینید!

کوکی ۱

نمی دانستم این کلاس ها می توانند انقدر سرگرم کننده باشند. در دنیایی که همه به دنبال کسب هیجان و بالا رفتن از بلندترین کوه ها و سفر به بیشترین کشورهای ممکن هستند، خیلی لذت بخش است که بعضی وقت ها، روی کارهای روزمره و ساده ای تمرکز کنیم که ما را واقعا خوشحال می کنند!

تجربه کیک پزی

در مدت زمانی که منتظر آماده شدن کوکی ها برای طراحی بودیم، وقفه ی کوتاهی داشتیم تا چای مخصوص مادلین، چیز کیک تازه پخته شده و تکه ی بزرگی از کیک نرم گینس را امتحان کنیم که به سرعت وارد لیست کیک های مورد علاقه ام شد!

کیک گینس

در حالی که حسابی حواسم به یایا بود که دارد چه کار می کند، کوکی های خودم را با نقطه گذاری ها و زرق و برق دار کردن، تزئین کردم. البته باید اعتراف کنم که یایا واقعا در این کار از من بهتر بود!

بعد از این تجربه ی سرگرم کننده و دیدن کیک هایی که به زیبایی تمام تزیین شده بودند تصمیم گرفتم مهارتم را در تزئین کیک بالا ببرم. البته، با توجه به هنرنمایی اخیرم که کمبود استعدادم در این زمینه را ثابت کرد…!»

کوکی نهایی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد