خوراکی های خوشمزه ای که فقط در سفر پیدا می شوند!

خوشمزه ترین خوراکی های  دنیا

با اینکه مردم بعضی از کشورها به خوردن غذاهای ناسالم و چاق کننده معروف هستند اما واقعیت این است که معمولا هر کشوری برای خودش یک جور غذای ناسالم و منحصربفرد دارد که خیلی پر چرب، پر نمک یا شیرین ولی خوشمزه هستند و طرفداران زیادی هم دارند! در واقع این غذاها همان خوراکی هایی هستند که در هنگام سفر به هر شهر وقتی در حال گشت و گذار هستیم دلمان می خواهد آن ها را به عنوان میان وعده امتحان کنیم و با  خوراکی های خوشمزه آن  شهرها آشنا شویم، در ادامه با الی گشت همراه باشید تا با فست فودها و خوراکی های خاص هر کشور آشنا شوید.

خوراکی های خوشمزه

خوراکی مارس ساپر، اسکاتلند

مطالب مرتبط:
معروف ترین غذاهای کشورهای مختلف دنیا
بهترین جشنواره های غذایی دنیا + تصویر

برای درست کردن این فست فود خوشمزه مقداری شکلات مخصوص را در لای مقداری خمیر مخصوص می گذارند و آن را سرخ می کنند. هیچ کس نمی تواند در مقابل شکلات آب شده و خمیر ترد این خوراکی مقاومت کند. با همه خوشمزگی اما محققان هشدار می دهند که با خوردن آخرین تکه این غذا جریان خون به سمت مغز به شدت آهسته می شود و نباید زیاد استفاده شود!

خوراکی مارس ساپر

پوتین (Poutineکانادا

کانادا یکی از خوشمزه ترین هله هوله های دنیا را دارد. برای درست کردن این خوراکی خوشمزه سیب زمینی سرخ کرده، سس گریوی قهوه ای و ورقه های پنیر با هم ترکیب می شوند. این غذا یک میان وعده کانادایی هست که در رستوران ها و فست فودهای زیادی سرو می شود.

پوتین

موچی (Mochi)، تایوان

موچی یک نوع کیک برنج است که از برنج چسبناک درست می شود. برای درست کردن این خوراکی، برنج را می پزند و آن را می کوبند تا به شکل خمیر دربیاید و سپس لای آن را با مواد خوشمزه پر می کنند. با این که این خوراکی غذایی محبوب در بین بسیاری از کشورهای آسیای شرقی است اما موچی در تایوان با دیگر موچی ها فرق می کند چون آن را با پوره لوبیا پر می کنند.

موچی

سوسیس کاری، آلمان

همه سوسیس کاری را محبوب ترین فست فود آلمان می شناسند، فست فودی که برای مزه دار کردنش از کاری زیاد استفاده می شود. این غذای محبوب خیابانی از سوسیس سرخ کرده، سس، رب گوجه، پودر کاری و دیگر ادویه ها درست می شود. این غذا آنقدر محبوب است که به دیگر کشورهای دنیا هم سرایت کرده است!

سوسیس کاری

چیتزا، هند

هند یک نوآوری خلاقانه انجام داده و فست فودی به اسم چیتزا را ساخته و شعارش هم این است که چیتزا از پیتزا بهتر است!  برای درست کردن این فست فود از مرغ های ترد و معروف هندی به عنوان پایه غذا استفاده می شود و بر روی آن پنیر، مرزنگوش و فلفل دلمه ریخته می شود.

چیتزا

نان فری، استرالیا

نان فری از آن خوراکی هایی است که به راحتی می توانید در خانه آن را درست کنید. نان فری خوراکی ای است که همه بچه های استرالیا آن را خوب می شناسند و آنقدر خوشمزه هست که حتی بین بزرگ ترها هم محبوبیت دارد. نان سفید، کره و مارگارین، و صدها شکلات ریز رنگی تنها چیزهایی هستند که برای درست کردن این خوراکی خوشمزه استرالیا احتیاج دارید.

نان فری

سیب زمینی سرخ کرده، هلند

این فست فود ترکیبی از سیب زمینی سرخ کرده، پیاز خام و سس «سیت» است. سس «سیت» یک سس مخصوص اندونزیایی است که با روغن نارگیل، زردچوبه، بادام زمینی و انواع ادویه ها درست می شود و مزه خوشمزه و منحصربفردی به غذا می دهد. وقتی در خیابان ها هلند در حال گشت و گذار هستید، هر وقت احساس گرسنگی کردید و دلتان یک میان وعده خوشمزه خواست از دستفروشان این سیب زمینی مخصوص را بخرید و طعم خوشمزه آن را امتحان کنید.

سیب زمینی سرخ کرده

منبع: travelversed.co

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد