تجربه صلح و آرامش در سفر به کشورهای امن (بخش دوم)

امن ترین کشورهای جهان

قطعاً برای کسی که قصد سفر دارد، قبل از هر چیز تامین امنیت جانی و مالی اهمیت دارد و مسائل چون رفاهیات، گزینه های تفریحی و … در درجه بعدی اهمیت قرار می گیرند. قبل از هر چیز باید مطمئن شویم در بدو ورودمان به فرودگاه آن کشور، جیبمان را نمی زنند و احتمالا صبح روز بعد از اقامت مان با صدای شورش و آشوب های خیابانی از خواب برنمی خیزیم. به همین دلیل است که موسسه ای تحت عنوان «اقتصاد و صلح» کار را آسان کرده و بر اساس یک سری شاخصه و آیتم، لیستی از کشورهای مطمئنی که می توان با خیال راحت بلیط سفر به آن ها را بخریم در اختیارمان قرار داده. با الی گشت همراه باشید تا در این مطلب لیستی از آرام ترین و امن ترین سرزمین ها را معرفی کنیم.

مطالب مرتبط:
تجربه صلح و آرامش در سفر به کشورهای امن - قسمت اول
۶ مورد از امن ترین کشورهای جهان را بشناسید
ایسلند

۵٫ سوییس

سوییس طبق فهرست کشورهای آرام دنیا، یکی دیگر از کشورهای صلح‌دوست دنیا می باشد. وقتی نام سوییس می آید معمولا ساعت‌های گران قیمت، شکلات‌های متنوع و البته بانک‌های معروف این کشور اولین چیزهایی هستند که به ذهن ما می‌رسند ولی سوییس چیزهای با ارزش دیگری هم دارد. مردم این کشور از خدمات بهداشتی گسترده، نظام آموزش عالی و سطح اشتغال بالایی برخوردار هستند. مردم سوییس به صبر و چند فرهنگی بودن معروف هستند. مردمی با زبان‌ها و فرهنگ‌های مختلف درون یک کشور با صلح و دوستی زندگی می‌کنند.

۴٫ نیوزیلند

این کشور در سایه نرخ جرم پایین، توانایی‌های نظامی، ثبات سیاسی و احترام به حقوق انسانی هر ساله با عنوان امن‌ترین و صلح ‌دوست‌ ترین کشور دنیا یاد می‌شود. مردم این کشور بسیار صبور و مهربان هستند. این کشور روابط سیاسی و اقتصادی خود را با استرالیا حفظ کرده است و در سال ۱۹۸۷ به عنوان کشور غیر هسته‌ای معرفی شد و در حال حاضر حامی جنبش‌های ضد هسته‌ای است. طبیعت زیبا، استاندارد بالای زندگی و رفتار دوستانه مردم این کشور سبب شده است تا نیوزیلند تبدیل به یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری دنیا شود.

۳٫ اتریش

اتریش هم در میان کشورهای صلح‌طلب و آرام دنیا نامی است. این کشور از زمان جنگ جهانی دوم به بعد خود را از منازعات دور نگه داشته است. سیاست خارجی این کشور بسیار منعطف و بی ‌طرفانه است. امروزه از اتریش با نام یک شریک تجاری پر منفعت، مقصد مسافرتی و کشوری با سطح سواد بالا یاد می‌شود. اتریش با توجه به سطح استاندارد بالای زندگی و اقتصاد پویایی که دارد، در رتبه سوم این لیست قرار گرفته است. سیستم خدمات بهداشتی و همچنین نظام آموزشی اتریش یکی از بهترین و تحسین‌ شده ‌ترین نظام ‌های اروپایی محسوب می شود. بنابراین تعجبی ندارد که وین پایتخت اتریش راحت‌ترین شهر برای زندگی در بین شهرهای دنیا شناخته شده باشد.

۲٫ دانمارک

دومین کشور آرام دنیا برای زندگی و مسافرت دانمارک نام دارد. این کشور همیشه از مناقشات نظامی حذر کرده و تمرکزش بیشتر بر توسعه اقتصاد داخلی است. موفقیت این کشور از طریق اصلاحات پیشرفته و سیاست‌های خردمندانه دولت محقق گشته است. مسائل بهداشت و درمان، برابری جنسیتی و مسئولیت‌پذیری اجتماعی از اولویت‌های کشور دانمارک است. دانمارک یک کشور متحد اروپایی با مردمانی تحصیل کرده و صبور است. مردم دانمارک همیار و پشتیبان یکدیگر بوده و به همه چیز خوش بین هستند. آن ها سبک زندگی آرام و بدون عجله ای دارند. کپنهاگ پایتخت دانمارک با عنوان پایتخت دوچرخه‌ها هم شناخته می‌شود.

۱٫ ایسلند

رتبه اول این ایسلند در میان کشورهای آرام و صلح طلب مرهون دلایل مختلفی است. این کشور توانست در دوران بحران های بانکی طی سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱ به خوبی بر شرایط غلبه کند و هم اکنون یکی از پیشرفته‌ترین جوامع با سطح سواد ۱۰۰ درصدی محسوب می شود. سطح سواد بالا و صبوری مردم ایسلند باعث شده تا نرخ جرم و جنایت در این کشور پایین باشد. این کشور مخارج نظامی بسیار اندکی دارد و در حال حاضر فاقد ارتش است. جاذبه‌های طبیعی ایسلند از جمله آتشفشان ‌ها، یخچال‌ های طبیعی و همچنین مناظر بسیار دیدنی همه ساله گردشگران زیادی را به این کشور جذب می ‌کند.
مردم ایسلند شادترین و سالم‌ترین جامعه موجود در کره زمین با بیشترین نرخ رضایت مندی در جمعیت محسوب می شوند.
امروزه صلح جهانی با عوامل مخرب زیادی دست و پنجه نرم می‌کند و دنیایی که امروز در آن زندگی می‌کنیم چندان جای امنی برای زندگی نیست. طبق فهرست صلح جهانی کشورهایی که در بالا ذکر شدند هنوز هم امن‌ترین و راحت‌ترین کشورهای دنیا برای زندگی هستند. این کشورها دموکراتیک، متحد و البته دارای منابع طبیعی غنی هستند. از بین ۱۶۲ کشور بررسی شده در حال حاضر کشور ایران در رتبه ۱۳۸ این فهرست قرار دارد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد