تجربه صلح و آرامش در سفر به کشورهای امن(بخش اول)

قطعاً برای کسی که قصد سفر دارد، قبل از هر چیز تامین امنیت جانی و مالی اهمیت دارد و مسائل چون رفاهیات، گزینه های تفریحی و … در درجه بعدی اهمیت قرار می گیرند.

قبل از هر چیز باید مطمئن شویم در بدو ورودمان به فرودگاه آن کشور، جیبمان را نمی زنند و احتمالا صبح روز بعد از اقامت مان با صدای شورش و آشوب های خیابانی از خواب برنمی خیزیم. به همین دلیل است که موسسه ای تحت عنوان «اقتصاد و صلح» کار را آسان کرده و بر اساس یک سری شاخصه و آیتم، لیستی از کشورهای مطمئنی که می توان با خیال راحت بلیط سفر به آن ها را بخریم در اختیارمان قرار داده. حال در این مطلب می خواهیم لیستی از ۱۰ کشور از آرام ترین و امن ترین سرزمین ها را برای تان برشماریم:

امنیت سفر

 ۱۰-  نروژ

نروژ طبق شاخص صلح جهانی، یکی از آرام‌ترین کشورهای جهان به شمار می رود. این کشور همانند سایر کشورهای اسکاندیناوی آمار پایینی در جرم و جنایت دارد. نروژ به دلیل سرمایه‌گذاری صحیحی که در تولید نفت داشت، قرن گذشته را در اقتصاد قدرتمندی سپری کرد. پس جای تعجب ندارد که یکی از ثروتمندترین و گران‌ترین کشورهای دنیا باشد. به دلیل استاندارد بالای زندگی و رفاه اجتماعی، این کشور واقعا یک مکان امن و راحت برای زندگی است و همچنین به دلیل طبیعت برجسته خود نیز مشهور می باشد و بنابراین برای گردشگران کشور جالبی است که ارزش دیدن دارد.

۹- بلژیک

هرچند بلژیک واقعا کشور کوچکی است ولی یکی از بهترین و آرام‌ترین کشورهای جهان است. بروکسل پایتخت بلژیک از زمان پایان جنگ جهانی دوم تبدیل به مرکز سیاست جهانی دنیا شد و در اصل مرکز اتحادیه اروپا نیز می باشد. مردم این کشور از سطح بالای استاندارد زندگی، آموزش با کیفیت و البته سطح بالای خدمات بهداشت و درمان بهره‌مند هستند. بلژیک با توجه به معماری باشکوه، بناهای تاریخی و هنری یکی از بهترین انتخاب ها برای علاقه‌مندان به تاریخ است.

۸-  ژاپن

ژاپن یک کشور آسیایی دوست داشتنی با فرهنگی فوق‌العاده است و یکی از آرام‌ترین کشورهای جهان به شمار می‌رود. شهرت مردم ژاپن به خوش اخلاقی و سعی و کوشش است. صداقت، ادب و رفتار دوستانه از شاخصه های مردم این کشور می باشد. آنها همچنین بسیار منظم و سازمان یافته هستند و معمولا به مصالح جامعه بیش از مصالح خود بها می‌دهند. شاید به همین دلیل است که مردم این کشور یکی از پیشرفته‌ترین و توسعه یافته‌ترین جوامع را با بهترین فناوری و یکی از قوی‌ترین اقتصادهای دنیا را داشته باشند. مناظر طبیعی بی نظیر، معابد باستانی و بناهای تاریخی این کشور نیز از جمله جاذبه های دیگری است که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می نماید.

۷-  کانادا

کانادا با داشتن یکی از بالاترین سطح استانداردهای زندگی، یکی دیگر از کشورهای امن و آرام دنیا محسوب می شود. کانادا به دلیل اقتصاد پویا، مزایای شغلی و البته پتانسیل های فرهنگی، مقصد بسیاری از مهاجران دنیا است. در سال ۱۹۷۱ کانادا بطور رسمی یک کشور چند فرهنگی شد؛ جایی که مردم با فرهنگ‌های مختلف از حقوق و آزادی برابر مساوی برخوردارند. این امر باعث از بین رفتن تبعیض ها شد و سطح احترام متقابل اجتماعی را بالا برد. بگونه‌ای که وقتی به کانادا سفر می‌کنید احساس می‌کنید در وطن خود هستید. افرادی که تازه به این کشور وارد می شوند از خدمات ضروری رایگان مانند کلاس‌های یادگیری زبان و کارگاه‌های آموزشی برخوردار می‌شوند. به همین دلیل است که بسیاری از مهاجران، کانادا را بعنوان مقصد خود بر می گزینند. کانادا همچنین معمولا از مناقشات نظامی دوری می‌کند و هزینه زیاید برای مصارف نظامی اختصاص نمی دهد. این کشور مناظر طبیعی زیبایی هم دارد که سالیانه گردشگران زیادی برای دیدن آن ها به این کشور سفر می کنند.

۶-  فنلاند

فنلاند به لطف طبع آرام و متین مردمش از جمله کشورهای آرام و صلح‌دوست جهان محسوب می شود. البته نیروهای نظامی این کشور معمولا در نقاط مختلف دنیا از جمله لیبی و پاکستان، درگیر فعالیت‌های صلح‌طلبانه هستند. این کشور در امر آموزش و بهداشت سرمایه‌گذاری های گسترده‌ای کرده است که منجر به شکل گیری استانداردهای بالایی در زندگی مردم، بالا رفتن سطح امید به زندگی و سطح سواد شده است. همچمنین سیستم آموزشی کشور فنلاند یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی دنیا شناخته شده است. این کشور تبعیض جنسیتی، اختلاف طبقاتی و فساد پایینی دارد. مردم فنلاند نسبت به سایر ملل دنیا، رضایت بیشتری از زندگی خود داشته و امیدشان به آینده بالاتر است.

ساختمان شهرداری رشت، بنایی با معماری روسی در ایران
ساختمان شهرداری رشت، بنایی با معماری روسی در ایران
افشای راز وحشتناک ترین عروسک جهان!
افشای راز وحشتناک ترین عروسک جهان!
۱۰ دلیلی که شما را مجاب می کند از بروژ بلژیک دیدن کنید
۱۰ دلیلی که شما را مجاب می کند از بروژ بلژیک دیدن کنید
خاص ترین جاذبه هایی که شما را به ترکیه می کشاند
خاص ترین جاذبه هایی که شما را به ترکیه می کشاند

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code