تجربه های دوست داشتنی در سفر به آلماتی

معرفی آلماتی و جاذبه های گردشگری آن

قزاقستان یکی از متنوع ترین کشورهای دنیا از لحاط قومی است و این کشور را در واقع چهار راه فرهنگی بین آسیا و اروپا می دانند. در این کشور اقوام مختلفی مثل قزاق ها، روس ها، ازبک ها، اوکراینی ها، ژرمن ها و تاتارها در کنار هم زندگی می کنند. آلماتی پایتخت کشور قزاقستان و شهری با چشم اندازی بی نهایت زیبا به کوه های زایلیسکی و دشت های وسیع است واین شهر را روح قزاقستان می دانند. الی گشت در اینجا قصد دارد به معرفی این شهر و جاذبه های گردشگری جذابش بپردازد. با ما همراه باشید:

مطالب مرتبط:
۴ دلیلی که باید از آلماتی دیدن کنید
پیاده روی و تماشای چشم اندازهای زیبا در دریاچه آلماتی (بخش دوم)

شهر آلماتی

با آلماتی بیشتر آشنا شوید

آلماتی پایتخت کشور قراقستان و به معنای پدر سیب و مرکز فرهنگی و اقتصادی این کشور، شهری با تفریحگاه های فراوان و بلوارهای شهری جالبی است که به عریض بودن معروف هستند. آلماتی شهر مدرنی است اما آنقدر جاذبه های دیدنی خوب دارد که آن را در بالای لیست سفر گردشگرها در سفر به قزاقستان قرار داده است. در زیر به معرفی تعدادی از بهترین جاذبه های گردشگری این شهر زیبا می پردازیم:

جاده ی ابریشم تاریخی را از نزدیک ببینید
دوست دارید با چهره ی چند قومیتی شهر از نزدیک آشنا شوید؟ حتما باید بازار سبز آلماتی را از ببینید. این بازار جایگاه تاجران و بازرگانان سرتاسر آسیای میانه است که برای فروش محصولات و کالاهای تازه جمع می شوند.

از پیست اسکی معروف آلماتی دیدن کنید
معروفترین پیست اسکی آلماتی به نام شیمبولاک، از این شهر فقط نیم ساعت فاصله دارد. محبوبیت این پیست به خاطر رفتن شاهزاده هری و نامزدش در سال ۲۰۱۴ به آنجا است. پیست شیمبولاک بسیار شیک است و یکی از بهترین مناطق اسکی در کل آسیای مرکزی محسوب می شود. اگر خواستید در سفرتان از این پیست هم دیدن کنید، بهترین زمان رفتن به آنجا تا ماه آوریل است که سرتاسر پیست پوشیده از برف سرد و ترد است.

پیست اسکی آلماتی

به معماری مدرن علاقه مندید؟ آلماتی شهر شماست
شهر آلماتی متاسفانه تابحال چند بار توسط زلزله با خاک یکسان شده، و بنابراین شهری پر از ساختمان ها و بناهای تاریخی نیست. اما پر از ساختمان های جدید با معماری مدرن است. کلیسای جامع معراج مقدس (Holy Ascension) یکی از صد بنای دیدنی آلماتی است که ترکیبی جالبی از دیواره های رنگی، کاشی های براق و گنبدهای زراندود است که ۶۰ متر ارتفاع دارد و بدون استفاده از میخ ساخته شده است. وقتی وارد این کلیسا می شوید، نقاشی خیره کننده ای روی دیوار می بینید که در آن زنانی با پوششی زیبا در حال روشن کردن شمع هستند و در محراب در حال عبادت هستند. این کلیسا نمونه ی بارزی از زندگی مسالمت آمیز افراد با مذهب های مختلف در کنار هم است.
در بیرون کلیسای جامع معراج، مجسمه ی پر ابهتی از یک سرباز پیاده ارتش سرخ در حال دویدن، نارنجک در دست که چند سرباز با چهره های های عبوس دورش را گرفته اند، ظاهری عجیب به آنجا داده است.

بازدید از موزه دولتی کاستیف
اگر می خواهید درک دقیقی از هنر دوران شوروی داشته باشید، باید به موزه دولتی کاستیف سر بزنید که مطمئنا بهترین موزه شهر است. در این مجموعه بزرگ یک سالن جذاب وجود دارد که به نقاشی های مشهورترین نقاش قزاقستان از زندگی اش در دوره شوروی اختصاص دارد و شامل نقاشی هایی حماسی روی پارچه از مناظر صنعتی تا پرتره هایی صمیمی از زندگی کشاورزان است.

موزه کاستیف

کلیسا جامع زنکوف در آلماتی
پرسه زدن در آلماتی
راهنمای سفر به قزاقستان
پیاده روی و تماشای چشم اندازهای زیبا در دریاچه آلماتی (بخش اول)

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code