تجربه های دوست داشتنی من در سفر به توکیو

سفرنامه ژاپن با تمام دانستنی هایش

از آن جایی که ژاپن کشوری کوچک بوده، سیستم قطار سریع السیر این کشور باعث می ‌شود تا به سرعت به قسمت‌ های مختلف این کشور بتوان سفر کرد.

با این حال این کشور سرشار از دیدنی‌ های جذاب بوده که هرکدام حس و حال مخصوص به خود را دارا می‌باشند. دیدنی ‌های معروف این کشور را می ‌توان با یک سفر یک یا دو هفته ‌ای پوشش داد اما برای رفتن به زیر پوست یک منطقه و درک درست آن، می ‌بایست بیشتر در آنجا ماند. برای من چند روزی طول کشید تا بتوانم از سردرگمی درآمده و تصمیم بگیرم که چه کار کنم. ژاپنی‌ها عاشق سیستم‌ های مختلف هستند. این امر از سفارش غذا گرفته تا جهت یابی مسیر قطارها را شامل شده و برای استفاده از این قابلیت ‌ها می‌ بایست اول طرز کار سیستم فرا گرفته شود. نکاتی که در زیر به آن ‌ها اشاره شده است، از سفر من به این کشور و به علاوه پیشنهاداتی که مسافران سردرگم این کشور به من کرده ‌اند، حاصل شده است.

مطالب مرتبط:
سفرنامه ای از آلماتی
سفرنامه کوش آداسی
f-kyoto-and-takayama

تجربه‌ های مورد علاقه

 1. دیدار از بناهای موجود در محله ‌های هیگاشیمایای جنوبی و شمالی در شهر کیوتو.
 2. چرخیدن یک روزه در شهر کاماکورا برای دیدار از ساحل
 3. استراحت در ارتفاعات میاجیما و لذت بردن از منظره جزایر اطراف هیروشیما
 4. خوردن غذای لذیذ وکونومیاکی در ورودی شهر هیروشیما
 5. نشستن در باغ ‌های اوزوین در شهر نارا که به جرات یکی از زیباترین باغ‌ هایی است که در تمام سفر دیدم
 6. پیاده روی در پشت زیارتگاه “وشیمیایناریتایشا” در کیوتو

توکیو

من در سفرم به توکیو یک سیم کارت همراه خود داشتم. این امر به من در گشت و گذار در شهر بسیار کمک‌ کرد و از داشتن آن راضی بودم. به علاوه من از یک نقشه مخصوص توریست ‌ها بر روی تلفن همراه خود، استفاده می ‌کردم.

nakasendo-way

کارهایی که باید انجام داد:

 • از پارک اونیو دیدن کنید. به خصوص در فصل شکوفه ‌های گیلاس، که از اواخر مارس شروع شده و تا اوایل آوریل ادامه دارد، این پارک یکی از بهترین مناظر طبیعی را در اختیارتان می‌گذارد.
 • حتما در یکی از کافه‌ های این شهر یک قهوه بخورید. توکیو در تنوع کافه‌ های عجیب و غریب بی سابقه است.

محله های شیبویا، هاراجوکا، شینجوکو

 • حتما به گشت و گذار و خرید در نزدیکی ایستگاه شیبویا و مجسمه سگ هاچیکو (از خروجی هاچیکو در ایستگاه شیبویا می‌ توان به آن جا رفت) بپردازید.
 • حتما به قهوه استارباکس در بالای چهارراه شیبویا رفته و حجم جمعیت را در زمانی که چراغ ‌های راهنما عوض می‌ شوند، تماشا کنید.
 • از زیارتگاه میجی در ایستگاه هاراجوکو دیدن کنید.
 • از پارک یونگویی واقع در ایستگاه یونگویی دیدن کنید.
 • حتما در شب از منطقه اومویدی یوکوچو دیدن فرمایید. رستوران ‌ها، دکه‌ های غذا و کافه‌ ها باعث می‌شود، نمای خوبی از گذشته توکیو داشته باشید. این منطقه در خروجی غربی ایستگاه شینجوکو واقع است.
 • از منظره برج شمالی ساختمان توکیو متروپلیس دیدن کنید. با ۱۰ دقیقه پیاده روی از خروجی غربی ایستگاه شینجوکو به این ساختمان می ‌رسید.

محله های آساکوزا، ریوکوکو و اوینو

 • از معبد سنسوجی در آساکوزا دیدن کنید.
 • از موزه ادو توکیو در ریوکوکو بازدید کنید. این موزه در روزهای دوشنبه تعطیل است.
 • در موزه ملی گردش کنید. این موزه در در اونیو واقع شده و ذکر این نکته نیز لازم است که این مکان در روزهای دوشنبه تعطیل می‌باشد.
 • در شب، از نمای برج درخت آسمان (Tokyo Skytree) در توکیو دیدن کنید. این برج در غروب نیز دیدنی است. اما اوج شکوه را در شب می‌توانید ملاحظه کنید.
in-tokyo

مکان ‌هایی برای صرف غذا و استراحت

 • مهمان سرای آگورا در محله آساکوسا: این منطقه از توکیو به دلیل وجود مهمان سراهای مناسب از لحاظ اقتصادی، مرکز توجه است.
 • هتل بلوط ( Oak Hotel): از یکی از دوستانم تعریف این هتل را زیاد شنیدم. او می ‌گفت که برای حفظ بودجه سفر بهترین انتخاب است.
 • می خواهید در یک جای خیلی خوب باشید؟ مجموعه هتل‌ های APA کئیسه اونیو اکیمایی (APA Hotel Keisei Ueno-Ekimae(برای بودجه‌ های متوسط مناسب ‌تر هستند. به علاوه هتل گریسری شینجوکو (Hotel Gracery Shinjuku) یک جای خوب با هزینه ‌های نسبتا بالاتر است که می ‌توانم به شما توصیه کنم.

سعی کنید از غذاهای خوشمزه در ژاپن لذت ببرید. از راهنمای “توکیو برای عاشقان غذا” که توسط مارک نوشته شده، استفاده کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد