تخم مرغ ۱۰۰ ساله، غذای نفرت انگیز اما پر طرفدار چینی ها!

تخم مرغ ۱۰۰ ساله در چین

هر کشوری غذاهای مخصوص به خود را دارد که شاید از نظر مردم کشورهای دیگر عجیب و حتی غیر قابل خوردن باشد، در این میان کشور چین یکی از آن کشورهاست که غذاهای عجیب و غریب کم ندارد. یکی از غذاهایی که در این کشور سرو می شود و از نظر بسیاری چندش آور و حتی ترسناک، اما از نظر مردم چین بسیار محبوب و خوش طعم است، تخم مرغ ۱۰۰ ساله نام دارد. با الی گشت همراه باشید:

تخم مرغ 100 ساله در چین
مطالب مرتبط:
رفتن به این جاده در چین جرات می خواهد!
بزرگ ترین پل طبیعی جهان، جاذبه اول گردشگری چین

شاید شنیدن نام غذایی به نام تخم مرغ ۱۰۰ ساله بسیار عجیب باشد اما واقعا چنین غذایی در این کشور وجود دارد و حتی طرفداران زیادی دارد. تخم مرغ ۱۰۰ ساله نام غذایی است که چینی ها به آن پیدان می گویند، آنها در واقع تخم مرغ ها را چندین ماه در زیر خاک دفن می کنند و بعد از چندی ماه بیرون می آورند تا آن را سرو کنند. این تخم مرغ کاملا تغییر رنگ داده و زرده ی آن کاملا سیاه و سفیده ی آن به رنگ قهوه ای در می آید!

تخم مرغ ۱۰۰ ساله شاید به نظر غذای نفرت انگیزی برسد اما واقعا طعم بدی ندارد و فقط کمی شور است، البته اگر بتوانید بوی آن را تحمل کنید! به دلیل قرار گیری طولانی مدت در محیط تاریک و نمناک، بوی آمونیاک می گیرد و کمی هم سفت می شود.

تخم مرغ 100 ساله

البته همانطور که در بالا گفته شد، این تخم مرغ ها به ۱۰۰ ساله معروف شده اند در صورتی که چند ماه در زیر خاک مدفون می شوند، ولی با نگاهی به آنها حتی یک لحظه هم شک نمی کنید که ۱۰۰ سال در زیر زمین بوده اند. بعد از چند ماه نگهداری در محیط تاریک، این تخم مرغ ها کاملا لزج می شوند و قیافه ای ژله ای مانند به خود می گیرند.

تخم مرغ 100 ساله چین

چطور تخم مرغ ۱۰۰ ساله درست کنیم؟

اگر از آن دسته افرادی هستید که عاشق تست طعم های عجیب و جدید هستند و دیوانه ی این تجربه های جدید اند، می توانید تخم مرغ ۱۰۰ ساله بخورید. برای خوردن این غذا لازم نیست به خودتان زحمت بدهید و هزاران کیلومتر سفر کنید تا به چین بروید، در خانه ی خودتان می توانید آن را با چند مواد اولیه ی دم دستی تهیه کنید.

برای درست کردن این غذا، باید تخم تازه ی مرغ، بلدرچین و یا اردک را در ترکیبی از نمک، آبلیمو، خاکستر و خاک رس بخوابانید و آن را چندین ماه دفن کنید. بعد از چند ماه به آن سر بزنید و میل کنید.

غذای تخم مرغ 100 ساله چین

یکی از رستوران دارهای معروف چینی درباره ی طبخ این غذا می گوید: بیشتر گردشگرانی که به چین می آیند، بعد از اینکه قیافه ی این تخم مرغ ها را می بینند حسابی می ترسند اما این کاملا طبیعی است و یک ترس فیزیولوژیکی است چرا که ایده ی آن درست شبیه پنیر کپک زده است، تخم مرغ ۱۰۰ ساله شاید بوی وحشتناکی داشته باشد اما طعمش خوب است.

تصویر تخم مرغ 100 ساله در چین

شاید فکر کنیم که بعضی از غذاهایی که چینی ها می خورند، واقعا عجیب و غریب و در موارد زیادی غیر قابل تحمل است و حتی باعث بیماری می شود، در صورتیکه اینطور نیست. آشپزهای چینی به نسبت آشپزهای غربی و بسیاری از کشورهای دیگر سابقه ی بیشتری دارند و نباید از یاد برد که بیشتر غذایی که امروز در کشورهای غربی می بینیم، روزگاری در چین سرو می شده اند…

خطرناک ترین بستنی جهان که قبل از خوردنش باید سند مرگتان را امضا کنید!
۹ غذای خوشمزه و لذیذِ گرجی که در سفر به تفلیس باید امتحان کنید!
۵ تجربه فراموش نشدنی از غذا خوردن در توکیو!
۱۰ غذای خوشمزه قبرس

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code