۷ دلیلی که شما را شیفته استانبول می کند

سفر به استانبول

وقتی سفر به استانبول می کنید، بیش از حد می بینید، بیش از حد حس می کنید و بیش از حد رویا پردازی می کنید. اما نگران نشوید، شما طبیعی هستید! این از ویژگی های ذاتی شهر استانبول است، شهری که اتمسفر جادویی اش را نمی توان به سادگی توصیف کرد. این شهر چیزهای زیادی دارد که شما را شیفته خود می کند و الی گشت در این نوشتار تصمیم دارد تا آنها را به شما بگوید:

سفر به استانبول

۱- خیابان های سرسبز مملو از گل لاله

مطالب مرتبط:
تفریحات متفاوت استانبول را تجربه کنید!
لطفا این پیشنهادها را در سفر به استانبول جدی بگیرید

تقریبا هر جایی از شهر که کمی هم علف و سبزه دارد، سعی شده است تا به زیبایی دکور و تزیین شود و به آن شکلی داده شود و این نشان دهنده ی این موضوع است که مردم و مسئولین شهر حتی به کوچکترین و ریزترین نکات هم اهمیت می دهدند. پس وقتی شهری به این زیبایی شما را با آغوش باز می پذیرد، آیا می توانید به آن نه بگویید؟

خیابان های استانبول

۲- خدمه ی رستوران ها، کافه ها و…

ممکن است تا حالا زیادی شنیده باشید که مشتری ها در استانبول خیلی مورد احترام هستند اما تا خودتان آن را تجربه کنید، باورتان نمی شود. از رستوران ها گرفته تا کافه های کوچک و فروشگاه ها، فروشنده ها واقعا به خریداران و مشتری ها احترام می گذارند.

۳- چانه زنی

شاید شما از آن دسته افرادی باشید که با چانه زنی غریبه اید و یا اصلا دوست ندارید اما وقتی وارد استانبول می شوید، مخصوصا در بازار استانبول، به طور اتوماتیک این کار را یاد می گیرید حتی اگر تا قبل از آن هیچ وقت انجام ناده باشید! سری به بازار بزرگ استانبول بزنید و ببینید چطور می توان با بقیه بطور مصالحت آمیزی بحث کرد! مطمئن باشید دیدن چگونگی ارتباط مردم با هم، تجربه ی شیرین و جالبی است.

بازار بزرگ استانبول

۴- دسرهای ترکی

شاید به نظرتان کمی کلیشه ای باشد اما دسرهای ترکیه ای واقعا خوب هستند. دسرهایی مثل باقلوا، بورک و…. هر چیزی که در این شهر امتحان کنید، بسیار شیرین و بسیار خوشمزه است!

دسرهای ترکی | سفر به استانبول

۵- تنگه بسفر (The Bosphorus)

نمی توان اسانبول را بدون بازدید از تنگه بسفر حتی تصور کرد. قدم زدن در کنار این تنگه و سفر با کشتی روی آن، شما را به دنیای شگفتی ها می برد!

۶- مساجد

استانبول را شهر مساجد هم می دانند. مساجد این شهر واقعا قدرتمند، حیرت انگیز و زیبا هستند و در یک کلمه حیرت آور! کافی است سری به مسجد سلطان احمد (Sultan Ahmed) یا مسجد آبی با شش مناره ی زیبایش بزنید، مسجدی که می توان آن را مشهورترین مسجد استانبول دانست.

یکی دیگر از مساجدی که توجه تان را به شدت جلب می کند و تحت تاثیر قرارتان می دهد، مسجد سلیمیه (Selimiye Mosque) در ادیرنه است. داخل این مسجد واقعا فوق العاده است و در آن لاله ی برعکسی وجود دارد که طبق افسانه ها، کسی که این لاله را لمس کند و بعد آرزویی کند، آرزویش برآورده می شود.

مسجد سلیمیه استانبول

۷- گربه ها

خیی ها گربه دوست هستند، گربه ها موجودات بسیار بازیگوش و بامزه ای هستند و می توانند ساعت ها انسان ها را سرگرم کنند، پس اگر گربه دوست باشید، استانبول جای خوبی برای شماست چرا که خیابان های آن پر از گربه های شیطانی است که به این طرف و آن طرف می دوند و دوست دارند تا با انسان ها بازی کنند. برای شرکت در تور استانبول و تماشای تمام این دیدنی ها، الی گشت تمام نیازهای سفر شما را برآورده می کند.

گربه های استانبول
بهترین مراکز خرید استانبول کدام ها هستند؟
بهترین مراکز خرید استانبول کدام ها هستند؟
خرج و مخارج سفر به استانبول
خرج و مخارج سفر به استانبول
بزرگ ترین بازار ترکیه، بازار کاپالی چارشی
بزرگ ترین بازار ترکیه، بازار کاپالی چارشی
خوشمزه های ایستاده در پیاده روهای استانبول (قسمت اول)
خوشمزه های ایستاده در پیاده روهای استانبول (قسمت اول)

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code