تصاویر واقعی از وحشتناک ترین موزه های جهان! (افراد با ناراحتی قلبی این تصاویر را نبینند)

وحشتناک ترین موزه های جهان!

آدم های زیادی هستند که تمایل چندانی به تاریخ و تماشای طرز زندگی گذشتگان ندارند پس طبیعی است که این افراد از موزه رفتن هم خوششان نیاید و به دنبال دیگر جاذبه های ماجراجویانه و هیجان انگیز باشند. اما شاید ندانید در دنیا موزه های زیادی هست که تمام انتظارات شما را از ماجراجویی برآورده می کنند و در آن ها خبری از اشیای باستانی موزه های معمولی نیست! با رفتن به این موزه ها آماده باشید که هر لحظه با دیدن چیزهای وحشتناک غافلگیر شوید. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا درباره وحشتناک ترین موزه های جهان بیشتر بدانید.

وحشتناک ترین موزه های جهان

موزه ماتر |  The Mutter Museum

مطالب مرتبط:
موزه شکنجه در آمستردام! + تصویر (+۱۸ سال)
موزه عروسک های سخنگو، وحشتناک ترین موزه کل جهان

یک موزه ی به تمام معنا ترسناک! در این موزه به هر طرف که نگاه کنید قطعاتی از اعضای بدن انسان های مبتلا به بیماری های عجیب و غریب در جلوی چشمانتان ظاهر می شود. تاسیس این موزه به سال ۱۸۵۸ برمی گردد، در آن سال دکتر «توماس ماتر» ابزارهای پزشکی و تعدادی از ماکت ها ی ناهنجار را به این موزه اهدا کرد و با تلاش های او موزه ی عجیب ماتر شکل گرفت. هدف اصلی از به وجود آمدن این موزه، پیشرفت علم و تحقیقات پزشکی بود. در این موزه چیزهای غیرعادی زیادی مثل مغز انسان های عقب افتاده و یا بزرگ ترین جوش چرکی دنیا توجه تان را جلب می کند. این موزه از ساعت ۹ صبح تا ۵ عصر باز و هزینه ی ورودی اش ۱۵ دلار است.

موزه ماتر

موزه کاتاکمب دی کپوچینی | Catacombe dei Cappuccini

موزه ای که پر از مرده های ایستاده باشد به نظر خیلی وحشتناک می آید این طور نیست؟ در سال ۱۵۹۹ مسئولان کلیسایی در ایتالیا راه و روش جدیدی را برای مومیایی مرده ها پیدا کردند؛ روش جدید آن ها آویزان کردن مرده ها در حفره ی دخمه ای تاریک و ضدعفونی کردن آن ها با سرکه و مواد دیگر بود. تماشای این مرده ها در حالی که دور برخی از آن ها طناب هایی پیچیده شده و تعدادی دیگر هم لباس های نو به تن دارند در نوع خود جالب توجه است. برای بازدید از این موزه باید به شهر پالرموی ایتالیا بروید و بین ساعات ۳ تا ۶ عصر خودتان را به این محل برسانید.

موزه کاتاکمب دی کپوچینی

موزه عروسک های سخنگو | The Vent Haven Ventriloquist

این موزه پر از عروسک های سخنگو است البته نه از آن عروسک های زیبایی که دختربچه ها با آن بازی می کنند بلکه عروسک های ترسناکی که تماشای آن ها شما را یاد فیلم های هول انگیز می اندازد! اینجا همان جایی است که همه ی کسانی که به دنبال جاذبه های ترسناک هستند را راضی می کند و ماجراجویی هیجان انگیزی را برایتان به وجود می آورد. در این موزه به چندین اتاق می روید و حدود ۸۰۰ عروسک نایاب را از نزدیک می بینید. باعث و بانی شکل گیری این موزه پسربچه ای علاقمند به عروسک های معروف بوده که حدود ۶ دهه از عمرش را صرف جمع آوری عروسک های خاص کرد و پس از مرگش تمامی این عروسک ها در این موزه به نمایش درآمد.

موزه عروسک های سخنگو

موزه روانپزشکی گلور | The Glore Psychiatric Museum

نتیجه ی تحقیقاتی که تا به حال در آمریکا بر روی بیماری های روانی انجام شده را می توانید در موزه گلور تماشا کنید. شاید برایتان جالب باشد که بدانید افراد مبتلا به اختلالات روانی چه لباس هایی می پوشند و یا چه داروهایی مصرف می کنند در این صورت این موزه در عین حال که ترسناک به نظر می رسد جواب این کنجکاوی هایتان را هم می دهد. قسمت ترسناک تر این موزه این است که در گوشه ای از آن با روش های وحشیانه ای که برای کنترل بیماران روانی استفاده می شد هم آشنا می شوید. این موزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۵ عصر باز و هزینه ی ورودی اش ۶ دلار است.

موزه روانپزشکی گلور

موزه مومیایی های دلاس | El Museo De Las Momias

اگر ماجراجو باشید حتما تماشای مومیایی های ۲۰۰ ساله برایتان جذاب است. ماجرای مومیایی های موزه ی دلاس در مکزیک به اپیدمی وبا در سال ۱۸۳۳ برمی گردد، در آن سال افراد زیادی در اثر این بیماری از بین رفتند و جسدهای آن ها مومیایی شد. با اینکه این مومیایی ها در خاک دفن شده بودند اما پس از کشف دوباره، به این موزه منتقل شدند تا یادبودی برای اپیدمی وبا باشند.

موزه مومیایی های دلاس

موزه ملی تاریخ مراسم تشییع جنازه | Museum of Funeral History

شاید در نگاه اول بازید از موزه ایی که با مرگ سروکار دارند و موضوع اصلی آن ها در مورد مرگ است چندان جذاب نباشد اما مرگ همیشه برای انسان ها مساله ی مهمی بوده و باعث کنجکاوی آن ها شده است. عقاید مختلفی که در کشورها و قبایل مختلف درباره مرگ وجود دارد باعث شکل گیری مراسم متنوعی برای درگذشتگان شده است که می توانید در موزه ملی تاریخ مراسم تشییع جنازه با تک تک آن ها آشنا شوید. در این موزه نه تنها مراسم تشییع جنازه را تماشا می کنید بلکه هر وسیله ای که مربوط به مرگ است مثل تابوت و … را هم می بینید. زمان بازدید از این موزه از ۹ صبح تا ۴ عصر و هزینه ی ورودی اش ۱۰ دلار است.

موزه تشییع جنازه

موزه سلامتی زنان | Menstruation & Women’s Health

این موزه ماجرای زندگی مردی به اسم هری فینلی و همه ی تحقیقات او در زمینه ی بیماری های زنان را به تصویر می کشد. او همه ی وسایلی را که در این سال ها برای انجام تحقیقات به کار برده را در این موزه جمع و کلکسیون ارزشمندی را به وجود آورده است. شاید بگویید کجای این موزه ترسناک است؟ در واقع چیزی که این موزه را عجیب و وحشتناک کرده این است که موزه در زیر زمین خانه ی او برپا شده، زیرزمینی که سال ها محل انجام تحقیقات او بود.

قصر Dunluce در ایرلند شمالی
۱۴ جاذبه ی معروف فاس در مراکش
پمپ آدرنالین در جنوب آسیا!
معرفی مجموعه ابراهیم خان در کرمان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code