این ها بهترین دستگاه های تصفیه کننده آب در طبیعت هستند

۵ تا از بهترین تصفیه کننده های آب برای سفر

فقط در سفر به کشورهایی با آب ناسالم است که قدر آب سالم و تصفیه شده ای که که از شیر می آید را می دانید. در این کشور ها برای نوشیدن آب سالم در دسترس ترین گزینه این است که آب بطری شده بخریم. پس اصلا تعجبی ندارد که با رفتن به طبیعت و ساحل یک عالمه بطری پلاستیکی در اطرافتان ریخته باشد. استفاده از تصفیه کننده آب روشی امن و راحت است تا هر وقت دلتان خواست آب سالم داشته باشید و و در عین حال با زباله های پلاستیکی به طبیعت هم آسیب نزنید. تصفیه کننده های آب انواع مختلفی دارند برای همین وقتی برای خرید آن ها به فروشگاه می روید ممکن است کمی سردرگم شوید و ندانید کدام یک از آن ها برای شما مناسب هستند. از طرفی انتخاب نامناسب این تصفیه کننده ها یعنی نوشیدن آبی بدمزه و مشکلات گوارشی! می خواهیم در این پست تعدادی از بهترین تصفیه کننده های آب که مخصوص طبیعت گردی و سفر هستند را معرفی کنیم، الی گشت را همراهی کنید.

تصفیه کننده طبیعت

تصفیه کننده LifeSaver

مطالب مرتبط:
نکاتی که باید برای کوله گردی در هند بدانید
حیوانات این پارک را در جای دیگر نمی بینید!

اولین نکته ای که برای خرید یک تصفیه کننده خوب باید رعایت کنید این است که این تصفیه کننده باید مناسب سفر باشد: سبک، قابل اطمینان و محکم. این تصفیه کننده در ابتدا برای تهیه آب تمیز کشورهای در حال توسعه درست شد. استفاده از این تصفیه کننده خیلی راحت است و بدون اینکه مجبور شوید فیلتر آن را عوض کنید بارها هم می توانید از آن استفاده کنید. همین ویژگی کافیه تا این تصفیه کننده مناسب برای سفر باشد. البته با وزن ۶۲۵ گرم کمی سنگین است پس اگر عادت به کوله گردی سبک دارید شاید چندان برایتان مناسب نباشد. فیلتر این تصفیه کننده ۴ هزار لیتر آب را تصفیه می کند و بعد باید عوض شود. این تصفیه کننده دو نوع مخلف ۱۵۰۰ لیتری و ۶ هزار لیتری دارد. با این وجود، اگر در آن از فیلترهای کربنی استفاده می شود این فلترها باید زودتر تعویض شوند و بسته به این که آب چقدر کثیف باشد تقریبا هر ۲۵۰ لیتر باید آن را عوض کنید. یکی از مزیت های این تصفیه کننده این است که آب را خیلی زود تمیز می کند و تصفیه ۷۵۰ میلی لیتر زیر یک دقیقه طول می کشد که نسبت به تصفیه کننده های دیگر خیلی سریع است.

تصفیه کننده LifeSaver

تصفیه کننده Steripen Ultra

این تصفیه کننده یکی از معروف ترین انواع ضدعفونی کننده های آب است. کافیه به کوله گردی بروید تا ببینید چند نفر کوله گرد از این تصفیه کننده دارند و به راحتی با استفاده از آن آب رودخانه ها را قابل نوشیدن می کنند. در این تصفیه کننده از لامپ «یو وی» برای کشتن باکتری ها و میکروب ها استفاده می شود. برای ضدعفونی کردن آب تنها کاری که باید بکنید این است که لامپ آن را داخل بطری و یا لیوان آب کنید و یک تا دو دقیقه آب را به هم بزنید. حالا آب کاملا تمیز است و می توانیدآن را بنوشید! استفاده از این وسیله هم ساده و هم ارزان است اما محدودیت هایی هم دارد. اول از همه این که هیچ فیلتری در آن به کار نرفته و فقط آب را تصفیه می کند، این یعنی اینکه نباید انتظار داشته باشید که آب های کثیف و گل آلود را زلال و شفاف کند. این تصفیه کننده را باید زود به زود شارژ کنید و در انواع ارزان تر آن از باتری های یک بار مصرف استفاده می شود. اگر آب ذرات کثیف و مواد معدنی نداشته باشد این وسیله خیلی به دردتان می خورد.

تصفیه کننده Steripen Ultra

تصفیه کننده Drinksafe Travel Tap

Drinksafe تصفیه کننده های زیادی دارد که یکی از بهترین آن ها Travel Tap است. این تصفیه کننده هم مثل مدل های دیگر آب را به داخل فیلتر می برد و فقط کافیه بطری را فشار دهید تا آب تصفیه شده و سالم داشته باشید. کارایی این وسیله خیلی زیاد است  و در طول کوله گردی می توانید با آن دندان ها و زخم هایتان را با آب تمیز بشویید. اگر خیالتان راحت است که آب جایی سالم است می توانید فیلتر را از دستگاه جدا کنید. این تصفیه کننده ۸۰۰ میلی لیتر گنجایش دارد و می توانید تا قبل از تعویض فیلتر، ۱۶۰۰ لیتر آب را با آن تمیز کنید. این یعنی اینکه اگر هر روز دو لیتر آب بنوشید می توانید تا دو سال روی این تصفیه کننده حساب کنید. البته اگر زود به زود تشنه می شوید باید به تصفیه کننده دیگری فکر کنید چون این وسیله در هر دقیقه ۳۰۰ میلی لیتر آب تصفیه شده آماده می کند.

تصفیه کننده Drinksafe Travel Tap

تصفیه کننده The Grayl

این تصفیه کننده شبیه قهوه ساز کار می کند! بطری را کاملا از آب پر کنید، در آن را ببندید و بعد سر آن را به سمت پایین فشار می دهید. ۳۰ ثانیه بعد حدود ۵۰۰ میلی لیتر آب تمیز در بطری دارید. فیلتر این تصفیه کننده تقریبا همه چیز را نابود می کند! حتی ویروس ها را. ظرفیت این تصفیه کننده کم است: کمتر از ۵۰۰ لیتر. پس در کشورهایی با آب و هوای گرم خیلی زود خالی می شود. قیمت آن هم کمی گران است: حدود ۲۵ دلار. یکی از محدودیت های آن هم این است که فقط ۱۵۰ لیتر آب را تصفیه می کند و بعد باید فیلترش عوض شود.

تصفیه کننده The Grayl

تصفیه کننده Aquamira Frontier Flow Red Line Bottle

با داشتن یک همچین دستگاهی در کیفتان دیگر خیالتان راحت است که هیچ وقت در طبیعت تشنه نمی مانید! این دستگاه کثیف ترین آب ها را در عرض چند دقیقه تمیز و شفاف می کند و هیچ طعمی خاصی هم به آب نمی دهد پس در هنگام کوله بستن حتما یک عدد از این دستگاه ها هم در کوله تان بگذارید. این تصفیه کننده هم ارزان و هم مقرون به صرفه است. اگر بر روی بطری این تصفیه کننده خط قرمز بود یعنی اینکه ویروس ها را هم تمیز می کند. در ورژن ارزان تر آن که خط سبز دارد ویروس ها از بین نمی رود. برای تصفیه آب باید سرپوش آن را بگذارید و بطری را فشار بدهید. این دستگاه سبک است، به راحتی در کوله جا می شود و فیلتر آن ۴۵۰ لیتر آب را تصفیه می کند.

منبع: toomanyadapters.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد