بلیط هواپیما

توصیه های ایمنی سفر به بلغارستان (بخش دوم)

بلغارستان کشوری با منابع طبیعی بسیار زیبا و حیرت انگیز است.

این کشور در بردارنده یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان یعنی صوفیه می باشد. بلغارستان از کشورهای ارزان قیمت محسوب می شود و در سفر به آن می توانید علاوه بر بهره مندی از ساحل گرم و آفتابی دریای سیاه از پارک های طبیعی، مکان های مذهبی و تاریخی نیز دیدن کنید و حتی کوهنوردی را هم در کوه های بالکان تجربه نمایید. درواقع این کشور همه چیز را با هم دارد. اما این کشور یک سری نکته هم دارد که باید برای داشتن یک سفر خوب و مطمئن از آن ها مطلع باشید و به اصطلاح نکات ایمنی آن را رعایت کنید. با الی گشت همراه باشید تا بیشتر با این کشور و نکات سفر به آن آشنا شویم.

مطالب مرتبط:
۸ حقیقت جالب درباره بلغارستان که نمی دانستید
وارنا یک تفریحگاه ساحلی ارزان در بلغارستان
بلغارستان

بلغارستان در جنوب شرقی اروپا قرار گرفته، پایتخت آن صوفیه و مذهب رسمی آن مسیحی ارتدوکس می باشد و ۹ درصد آنها مسلمان هستند. زبان رایج آنها بلغاری است با خط سیریلی می نویسند. این کشور در غرب دریای سیاه واقع شده و با کشورهای رومانی در شمال، صربستان در غرب و ترکیه و یونان در جنوب همسایه است. از شهرهای مهم آن می‌توان به پلوودیف، وارنا، روسه و بورگاس اشاره کرد.

شرایط ورود و خروج

در زمان ورود به این کشور باید اظهارنامه ارزی که دراختیار شما قرار داده شده است را به دقت تکمیل کنید. سپس مامورین فرودگاه باید این اظهارنامه را مهر کنند تا برای خروج دچار مشکل نشوید.

بهداشت

  • بنابراعلام سازمان بهداشت جهانی امکان ابتلا به بیماری‌های هپاتیت A و تب تیفوئید در این کشور وجود دارد. بنابراین بهتر است قبل از مسافرت خود را در برابر بیماری‌های تب زرد، تب تیفوئید و هپاتیت نوع A و B واکسینه کنید.
  • توصیه می‌شود در صورت سفر به این کشور از تسهیلات مربوط به بیمه مسافر استفاده کنید. بیمه‌های موجود تنها برای موارد پیش‌بینی نشده است و برای درمان بیماری‌های خاص نمی‌توان از آن ها بهره برد.
  • حواس تان باشد قبل از سفر به این کشور واکسن‌های چهارگانه (کزاز، دیفتری، فلج اطفال و سرخک) خصوصا اطفال را در تاریخ مقرر زده باشید.
  • با توجه به وجود بیماری‌های مسری نظیر هپاتیت B و ایدز، لازم است ضمن رعایت نکات بهداشتی، از ارتباطات غیر مطمئن بپرهیزید.
  • در تهیه آب و غذای مناسب دقت کنید و ترجیحا از آب بسته بندی استفاده نمایید.

سایر موارد

  • در بازارهای این کشور می توانید با پول رایج این کشور و همچنین دلار و یورو خرید کنید.
  • اتوبوس‌ها، ترن‌ها و سایر وسایل نقلیه عمومی ارزان قیمت ولی شلوغ است. از آنجایی که رانندگان گاهی هزینه‌ های اضافی از مسافرین می گیرند، سعی کنید فقط از تاکسی‌های آرم‌دار استفاده کنید.
  • در بدو ورود به این کشور اگر در صوفیه اقامت داشتید، سعی کنید در اسرع وقت ممکن آدرس نمایندگی ایران را که به همین منظور در اختیارتان قرار گرفته، پیدا کنید تا در صورت وقوع حادثه یا نیاز به مراجعه، دچار مشکل نشوید.
۷ دریاچه ی ریلا، سمبل حیرت آور طبیعت بلغارستان
۷ دریاچه ی ریلا، سمبل حیرت آور طبیعت بلغارستان
باورنکردنی ترین مکان ها در کشور بلغارستان
باورنکردنی ترین مکان ها در کشور بلغارستان
معرفی هتل ۳ ستاره بونیتا در وارنا
معرفی هتل ۳ ستاره بونیتا در وارنا
از کدام نقاط گردشگری بلغارستان بازدید کنیم؟
از کدام نقاط گردشگری بلغارستان بازدید کنیم؟