ثبت عکس ‌هایی به‌یاد ماندنی در سفرهای یک‌ نفره(بخش دوم)

عکسبرداری در سفر

تنها سفر کردن را می‌ توان یک روش بسیار مناسب برای کسب تجربه جدید و توسعه حد و مرزهای شخصی بدون نیاز به  سازگاری و تطابق با نیاز و خواسته‌ های افراد متعدد دانست.

این نوع از سفر می ‌تواند روشی الهام ‌بخش برای شناسایی محدودیت‌ هایتان باشد. البته هنگامی‌که به کسی برای گرفتن عکس از شما و ثبت خاطرات سفر نیاز دارید، این نوع سفر چندان جذاب به نظر نمی ‌رسد. خوشبختانه ثبت رخدادهای سفر به ‌واسطه فناوری بسیار آسان ‌تر شده است (صد البته همه ما می ‌دانیم که همه می‌ خواهند تا بهترین عکس‌ های خود را در سایت‌ هایی مانند اینستاگرام به نمایش بگذارند.)

من تقریبا در هشت درصد تمامی سفر های خودم تنها هستم. به همین دلیل نیز چند ترفند را در این سفرها یاد گرفته‌ام. در ادامه به شما تعدادی از مهم ‌ترین ترفندهای گرفتن عکس ‌هایی عالی به‌ عنوان فردی که تنها سفر می ‌کند را به شما ارائه خواهیم کرد. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
ثبت عکس ‌هایی به‌یاد ماندنی در سفرهای یک‌ نفره(بخش اول)
آیا عکسبرداری در حین سفر، لحظات شما را لذتبخش تر می کند؟

استفاده از یک چوب سلفی یا مونوپاد

بله، یک نفر در هنگام استفاده از این وسایل ممکن است احمقانه به نظر برسد ولی مونوپادها به‌طور باورنکردنی‌ برای گرفتن عکس از خودتان کارآمد هستند. مونوپاد در مقایسه با دست انسان،  فاصله ‌ای بیشتر بین سوژه عکاسی (که ممکن است خود شما باشید) و دوربین ایجاد می ‌کند و به همین دلیل نیز می‌ تواند قاب برداشت عکس را بزرگ ‌تر کند. به کمک این ابزار می ‌توانید بخش بزرگتری از تصویر پس ‌زمینه را در عکس خود جای بدهید. به ‌این‌ترتیب دیگر با چند میلیون عکس یک ‌نفره نه‌ چندان جالب که فقط شامل نمای نزدیک صورت شما است از سفر به خانه برنمی گردید. من به‌ شخصه عاشق این مدل خاص مونوپاد هستم زیرا در تمامی شرایط آب و هوایی می‌ توان از آن استفاده کرد و همچنین ضمانت آن شامل بازگشت پول خرید است.

از یک دوربین گو پرو (Gopro) استفاده کنید

اگر به دنبال برداشت تصاویر عالی و کامل در حین فعالیت ‌های فیزیکی هستید و یا می ‌خواهید ویدیوها و عکس‌ های شما زاویه دید اول ‌شخص را داشته باشند، وصل کردن دوربین‌ های گو پرو به تجهیزات شخصی شما حین انجام فعالیت‌ هایی مانند اسکی، دوچرخه ‌سواری، تخته موج‌ سواری و حتی پرش بانجی می ‌تواند راهی فوق ‌العاده برای ثبت چنین تجربه ‌ای باشد. علاوه بر این موارد نیز باید گفت که وجود محدوده بزرگی از پایه‌ های موجود برای این دوربین‌ ها موجب شده است که بتوان گو پرو را در محیط‌ هایی به کار گرفت که استفاده از دیگر دوربین ‌ها در آن‌ها معمولا دل‌وجرات زیادی می‌ خواهد. نمونه بارز این موضوع را می ‌توان استفاده از گو پرو در زیرآب یا در حال سقوط آزاد دانست.

از دیگران کمک بگیرید

مهم نیست که تجهیزات ویژه داشته باشید یا نه، همیشه مراجعه به یک فرد جدید و بهره‌ گیری از کمک او به ‌عنوان یک گزینه در برابر شما موجود خواهد بود. هر چه باشد شما تنها برای مشاهده مناظر محیطی یا فرهنگ، به یک کشور خارجی سفر نمی ‌کنید. هدف شما تجربه کردن محیط است و می‌ خواهید با سفر کردن، در دنیایی متفاوت حضور داشته و یا روش متفاوتی برای زندگی را لمس کنید. عکس‌ ها می ‌توانند روشی عالی برای ثبت خاطرات سفر شما باشند ولی شروع یک ارتباط با فرد دیگر، حتی اگر تنها به‌منظور درخواست کمک از آن‌ها برای کار با دوربین تان باشد، باز هم روشی عالی برای گرفتن عکس ‌ها به‌ حساب می ‌آید.

من به‌ شخصه دوست دارم تا قبل از تحویل دادن دوربین خود به یک نفر برای او شرح بدهم که می ‌خواهم قاب برداشت عکس دارای چه مشخصاتی باشد.

 

تصاویری از زیباترین خانه های درختی
تصاویری از زیباترین خانه های درختی
تصاویری دیدنی از حیات وحش در تانزانیا
تصاویری دیدنی از حیات وحش در تانزانیا
بیشترین عکس های دنیا از این شهرها گرفته شده!
بیشترین عکس های دنیا از این شهرها گرفته شده!
با این عکس ها عاشق سفرهای پاییزی می شوید!
با این عکس ها عاشق سفرهای پاییزی می شوید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code