بلیط هواپیما

ثبت عکس ‌هایی به‌یاد ماندنی در سفرهای یک‌ نفره(بخش اول)

عکس در سفر

تنها سفر کردن را می‌ توان یک روش بسیار مناسب برای کسب تجربه جدید و توسعه حد و مرزهای شخصی بدون نیاز به سازگاری و تطابق با نیاز و خواسته‌ های افراد متعدد دانست.

این نوع از سفر می ‌تواند روشی الهام ‌بخش برای شناسایی محدودیت‌ هایتان باشد. البته هنگامی‌که به کسی برای گرفتن عکس از شما و ثبت خاطرات سفر نیاز دارید، این نوع سفر چندان جذاب به نظر نمی ‌رسد. خوشبختانه ثبت رخدادهای سفر به ‌واسطه فناوری بسیار آسان ‌تر شده است (صد البته همه ما می ‌دانیم که همه می‌ خواهند تا بهترین عکس‌ های خود را در سایت‌ هایی مانند اینستاگرام به نمایش بگذارند.)

من تقریبا در هشت درصد تمامی سفر های خودم تنها هستم. به همین دلیل نیز چند ترفند را در این سفرها یاد گرفته‌ام. در ادامه به شما تعدادی از مهم ‌ترین ترفندهای گرفتن عکس ‌هایی عالی به‌ عنوان فردی که تنها سفر می ‌کند را به شما ارائه خواهیم کرد. پس با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
آیا عکسبرداری در حین سفر، لحظات شما را لذتبخش تر می کند؟ 
عکس‌های سفرتان را بفروشید

یک سه‌پایه عکسی بخرید

به همراه داشتن یک سه‌پایه عکاسی همیشه یک ایده عالی برای عکاسی است، حتی اگر به‌ تنهایی سفر نکنید. با این‌وجود اگر شما می‌ خواهید عکاسی پایدار و بدون لرزش را تجربه کنید، داشتن یک سه ‌پایه به ‌ضرورت بدل می‌ شود. سه‌ پایه به شما کمک می‌ کند که از تار شدن تصویر، به هم خوردن تنظیم نقطه کانونی و تصاویر بی ‌ثبات و کج جلوگیری کنید. برای این‌که بتوانید دوربین ‌های کوچک ‌تر را حتی بر روی ناهموارترین زمین‌ ها نیز به صورتی پایدار قرار بدهید، می‌ توانید از سه‌ پایه ‌های انعطاف ‌پذیری مانند Gorillapod و یا سایر سه ‌پایه ‌های انعطاف ‌پذیر استفاده کنید. قابلیت وصل شدن این پایه‌ها به دور میله‌ ها، نرده ‌ها و سایر سطوح به این معنا است که شما حتی در بدترین موقعیت‌ های فیزیکی شهری و غیرشهری نیز آزادی لازم برای عکس گرفتن دارید.

من به ‌شخصه از سه ‌پایه‌ای به نام Manfrotto برای قرار دادن دوربین سنگین ۵D Mark II خود استفاده می ‌کنم و توانسته ‌ام تا دوربین خود را به کمک این سه ‌پایه در محیط‌ هایی متزلزل تنظیم کنم. همچنین همیشه با خودم یک تایمر دیجیتالی بی ‌سیم به همراه دارم. به کمک این تایمر می‌ توانم هر ثانیه‌ای که بخواهم عکس بگیرم و لازم نیست تا برای گرفتن عکس از زوایای مختلف، دائما به سمت دوربین رفته و به محل گرفتن عکس برگردم. تجربه من استفاده از سه‌پایه برای گرفتن عکس از خود در ولز.

ماهیگیری در یک روز بادی – عکس روز نشنال جئوگرافیک
ماهیگیری در یک روز بادی – عکس روز نشنال جئوگرافیک
محافظت در اعماق دریا – عکس روز نشنال جئوگرافیک
محافظت در اعماق دریا – عکس روز نشنال جئوگرافیک
مقایسه عکس های تابستان و زمستان جاذبه های معروف دنیا
مقایسه عکس های تابستان و زمستان جاذبه های معروف دنیا
بعد از مدتی، تمساح‌ | عکس روز نشنال جئوگرافیک
بعد از مدتی، تمساح‌ | عکس روز نشنال جئوگرافیک