بازدید از ۹ مکان دیدنی آگرا در یک روز

سفر یک روزه به آگرا

آگرا خانه بناهای باشکوهی همانند تاج محل قلعه آگرا با شکوه است اما مکان ها و جاذبه های دیدنی دیگری نیز در آگرا وجود دارد که در سفر و تور به هند و آگرا نباید از قلم بیفتند. در سفر یک روزه خود به آگرا حتماً بازدید از این جاذبه ها را فراموش نکنید. بنابراین حتی اگر شما وقت کافی در سفرتان به آگرا ندارید، مجله الی گشت به شما پیشنهاد می دهد که حتماً برنامه سفری یک روزه برای بازدید از جاذبه های آگرا و مکان های زیر را داشته باشید.

سفر یک روزه به آگرا-Agra

۱- تماشای طلوع آفتاب تاج محل | Taj Mahal

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به آگرا
۴ بازار محلی آگرای هند که زمان در آنها یخ زده است

این منظره، یکی از شگفتی های جهان است. بنابراین مطمئن شوید هنگام طلوع آفتاب بیدار شده و برای دیدن و بازدید از تاج محل با طیف رنگ های مختلف در آسمانش و درخشش آن ها بر روی این بنای زیبا و با شکوه بروید. چرا که با تصویری با ارزش روبرو می شوید. ساعت شروع بازدید این مجموعه ۶ صبح می باشد اما برای اطمینان از تمام نشدن بلیط های بازدید و داشتن مکانی مناسب در صف، زودتر از ساعت ۶ در این مجموعه حاضر شوید. هنگام ورود به این محوطه، بدانید که توسط حراست و گارد حفاظتی بازرسی می شوید. بنابراین از آوردن لوازم اضافی خودداری کنید. مقبره مرمرین سفید با حکاکی های برجسته تزیین شده است. در این مجموعه رودخانه یامونا و استخر و باغی بی نظیر وجود دارد. مراقب باشید غرق عکاسی در این مکان نشوید و حتماً از بودن در خود محوطه و بنا لذت ببرید.

جاذبه های آگرا - تاج محل

۲- خوردن صبحانه ای مفصل در یکی از گران قیمت ترین هتل های هند

بعد از بازدید تاج محل احتمالاً شما گرسنه شده اید، از تاج محل تا هتل ابرویی فقط ۲ دقیقه پیاده روی لازم دارید. از جاذبه های آگرا گران ترین هتل هند است که اتاق هایی با قیمت پایه از ۵۴۱ دلار دارد، اگر چه صبحانه های آن خیلی گران نیست. در واقع ارزان تر از صبحانه ای می شود که شما می توانید در کشورهایی همچون آمریکا و استرالیا در خانه خود، میل کنید. استخرها و فواره هایی نیز در قسمت های مختلف این مجموعه وجود دارد.

جاذبه های آگرا - گران قیمت ترین هتل های هند

۳- بازدید از آگرا فورت (قلعه آگرا) | Agra Fort

آگرا فورت یا قلعه آگرا معروفترین بنای اگرا بعد از تاج محل می باشد که در مرکز آن واقع شده است. حتی می توانید از آگرا فورت به تاج محل نگاهی بیندازید. این مکان اقامتگاه اصلی پادشاهی مغول تا سال ۱۶۳۸ بود. آن هم در زمانی که پایتخت هند از آگرا به دهلی منتقل شد. این مجموعه شما را یاد قلعه های جیپور می اندازد. شما به عنوان توریست خارجی باید ۷ دلار بابت بازدید از این مکان بپردازید که در مقایسه با دیگر مقبره ها، قلعه ها و فورت ها در آسیا مقدار ناچیزی می باشد.

جاذبه های آگرا -سفر به هند

۴- بازدید از تاج محل کوچک | Little Taj Mahal

این مقبره از جاذبه های آگرا بوده و گاهاً به عنوان جعبه جواهر یا تاج محل کوچک توصیف می شود و گفته می شود که ساختارش به عنوان طرح اولیه تاج محل استفاده شده است. شما می توانید تشابهاتی شامل قبرستان، برج ها و استخری طویل رو به سوی مقبره را با تاج محل در این بنا مشاهده کنید. مقبره از رودخانه یامانا پیداست و باغ ها و بوستان هایی برای استراحت کردن زیر سایه درختان به دور از سر و صدای شلوغ خیابان های آن پیدا می کنید.

ورودی فقط چند دلار است اما حمل لوازم اضافی سفر در این مکان ممنوع می باشد.

جاذبه های آگرا- تاج محل کوچک

۵- توک توک سواری به سمت مقبره اکبر در سیکاندرا | Tomb of Akbar

بهترین راه برای ادامه سفر و چرخیدن و بازدید از دیگر جاذبه های شهر مانند موارد بالا، توک توک است. به سمت مقبره های آگرا توک توک سوار شوید. برای رفتن به سیکاندرا که ۲۵ دقیقه تا شما دورتر است و همچنین برگشت، برای بازدید از مقبره اکبر حدود ۴ دلار پرداخت می کنید. مانند دیگر جاذبه های آگرا روی تمامی دیوارهای مقبره به طور باورنکردنی حکاکی شده است. در گوشه های  مقبره، برج ها ساخته شده اند و یک قبر نمادین در داخل مقبره وجود دارد، اگرچه قبر اصلی در زیر زمین مقبره وجود دارد. اکبر یکی از مهم ترین امپراطورهای تاریخ هند می باشد.

جاذبه های آگرا - مقبره اکبر

۶- جلوگیری از حملات اسیدی با صرف غذا در کافه شروز | Sheroes cafe 

غذاهای این کافه بی نظیر است و توسط گروهی از بانوان شجاع که مورد هجوم و حملات اسیدی قرار گرفته اند، اداره می شود. آنها انواع غذاهای غربی و محلی را سرو می کنند. یک برگر و سیب زمینی سرخ شده و یک اساره منگو سفارش بدهید. یکی از بهترین تجربه هایی که در این کافه خواهید داشت این است که هیچ قیمتی در منوی غذایی وجود ندارد و شما می توانید مطابق میلتان هزینه غذا را پرداخت کنید.

جاذبه های آگرا - کافه شروز

۷- بازدید روزمرگی در امتداد رودخانه یامانا | Yamuna River

رودخانه یامانا پدیده طبیعی و مرکزی در بین جاذبه های آگرا می باشد. خیلی از خانواده ها از این رودخانه برای شستشو، بازی کردن و ماهیگیری استفاده می کنند. یکی از بهترین کارها در این مکان، در طول روز در امتداد پل این رودخانه قدم بزنید و برای مدتی به تماشای فعالیت هایی که در امتداد این رودخانه انجام می شود بپردازید یا عکاسی کنید.

سفر به هند در 7 روز

۸- تماشای غروب خورشید در باغ مهتاب | Mehtab Bagh

باغ مهتاب یکی از مکان های مورد علاقه گردشگران در طول سفر یک روزه به اگرا می باشد. هزینه ورودی فقط چند دلار خواهد بود اما شما می توانید از این مکان به رودخانه یامانا نگاهی مستقیم داشته باشید. غروب خورشید را از تاج محل دور باشید و برای دیدن طیف رنگ های مختلف در آسمان باغ مهتاب در این مکان بنشینید. نکته جالب در مورد این مکان این است که با وجود توریست ها و گردشگران فراوان، هنوز هم می تواند برای شما آرامش بخش باشد.

جاذبه های آگرا - باغ مهتاب

۹- خوردن دسر محلی پتا در بازار | Petha

باورش سخت بود اما دست فروشان هند، جزو جاذبه های آن محسوب می شوند. وقتی دست فروشی، پتا را که یک دسر از کدو حلوایی است برایتان آماده می کند، از خوردن آن بسیار لذت می برید. این دسر شبیه یک شیرینی ژلاتینی معمولی بوده و طعم آن شبیه شیرینی مخصوص ترکیه ای (لوکوم) است. پتا طعم های مختلفی دارد و تمامی طعم هایش بسیار خوشمزه هستند و ارزش امتحان کردن را دارند. طعم شکلاتی، وانیلی و توت فرنگی آن را حتماً امتحان کنید و اگر از کدو حلوایی خوشتان می آید، طعم اصلی آن که با کدو حلوایی درست می شود را هم سفارش دهید.

پتا یک دسر محلی و جزو جاذبه های آگرا می باشد و شما می توانید به عنوان سوغاتی با خود به کشورتان و به منزل خود ببرید. این خوراکی را همچنین از تمامی فروشگاه های اطراف خیابان ها خریداری کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد