بلیط هواپیما

جاذبه های برتر شهر ریودوژانیرو(بخش اول)

جاذبه های برزیل

ریودوژانیرو شهر شگفت انگیزی است. آنقدر جاذبه در خود دارد که حتی برای توصیف کردن آن ها هم آدم دچار سرگردانی می شود.

این سرزمین هم از لحاظ جاذبه های طبیعی بسیار غنی است و هم به دلیل قدمت زیادش ، از بناهای تاریخی بسیار متعددی برخوردار است. هر گردشگری که به این شهر بیاید قطعا با کوله باری از حرف و سخن و البته تجربیات گران قیمت راهی خانه اش می شود. البته از ما می شنوید قبل از برنامه ریزی سفر، جاذبه های اصلی و پربازدید این شهر را بشناسید تا چیزی از دست تان در نرود. ما در این مطلب ۵ جاذبه برتر این شهر را برای تان برمی شماریم:

مطالب مرتبط:
جاذبه های دیدنی شهر ریودوژانیرو
گزینه های ساحلی در شهر ریودوژانیرو

  محله لاگوا (Lagoa Neighorhood)

لاگوا نه نتها محله ای منحصر به فرد در منطقه ی مرفه زونا دو سول، بلکه سومین محله گران قیمت جنوب آمریکا به شمار می رود. همچنین محلی به نام لاگوا رودریگو دِ فریتاس برای یک تالاب بزرگ در این محله وجود دارد. مسیر چهار مایلی دور تالاب محل مورد علاقه دوچرخه سواران است. کافه ها در فضای باز و رستوران ها در امتداد ساحل چشم انداز خیره کننده ای از تالاب و ساحل را به نمایش می گذارند.

ورزشگاه ماراکانا  (Maracana Stadium )

فوتبال مهم ترین ورزش و سرگرمی برزیل ها بوده و ورزشگاه ماراکانا یکی از نقاط دیدنی شهر ریو محسوب می شود. این ورزشگاه هنگامی که بالاترین ظرفیت برگزاری فوتبال در جهان قادر بود ۲۰۰،۰۰۰ نفر را در خود جای دهد، در سال ۱۹۵۰ افتتاح شد. در دوران مدرن، به دلیل رعایت مسائل ایمنی و تهیه صندلی برای تمام طرفداران، ظرفیت این ورزشگاه کاهش یافت. این ورزشگاه برای جام جهانی ۲۰۱۴ تا اندازه ای بازسازی شد و در حال حاضر ظرفیت جای دادن ۸۰۰۰۰ تماشاگر را در خود دارد. این امر باعث شده است این ورزشگاه به به بزرگ ترین ورزشگاه جنوب تبدیل شود.

پارک ملی تیجوکا (Tijuca National Park)

پارک ملی تیجوکا از بزرگ ترین جنگل های شهری جهان است و منطقه ای بزرگ از چشم اندازی کوهستانی را پوشش می دهد. گردشگران می توانند به پیکو دا تیجوکا که بلند ترین نقطه ی ریو است رفته و از چشم انداز وسیع خلیج گوآنابارا و شهر لذت ببرند. این پارک ملی تقریبا اوایل دهه ۱۸۰۰ به دلیل تجاوز مزارع قهوه در آن نابود شد و در نیمه دوم قرن، نزدیک به نه میلیون درخت دوباره در آن کاشته شد. کلیسای کوچک مایرینک از حمله جاذبه های این منطقه است که نقاشی های دیواری کاندیدو پُرتِناری، نقاش نئو رئالیستی معروف برزیلی در آن دیده می شود.

محله لاپا (Lapa Neighborhood) 

محله لاپا در بخش مرکزی شهر ریو واقع شده و زمانی منطقه فواحش برزیل محسوب می شد. امروزه این محل به زندگی شبانه و پر جنب و جوشش شناخته می شود. این شهر پر از کافه، موسیقی و رقص است که آخر هفته ها به خیابان ها کشیده می شود. قدمت معماری محله به دهه ۱۸۰۰ برمی گردد. اسکادِریا  سِلارُن، مجموعه معروفی از پله های متصل شده به هر دو محله ی لاپا و سانتا ترزا می باشد.

محله سانتا ترزا (Santa Teresa Neighborhood)

سانتا ترزا بر تپه ای مشرف به بندر شهر قرار گرفته است. گردشگران در این محله به زمان گذشته و تجربه کشاورزی قرن نوزدهم در ریو می روند. تا سال ۱۸۹۶ این منطقه تمایلی به توسعه نداشت تا این که قناتی ساخته شد که محله را به شهر مرتبط می کرد. این منطقه پناهگاهی برای هنرمندان، موسیقی دانان و نویسندگان قرن ۲۰ بود و اگر چه مجتمع ها و بوتیک های مد روز در محله زیاد شدند، اما هنوز هم این محله مورد علاقه هنرمندان می باشد. واگن برقی سانتا ترزا به عنوان جاذبه توریستی محبوب در ریو دو ژانیرو استفاده می شد اما پس از یک تصادف جدی تعطیل شد.

بهترین مسیرهای طبیعت گردی در ریو دو ژانیرو
بهترین مسیرهای طبیعت گردی در ریو دو ژانیرو
مجسمه ای که ناجی شهر ریودوژانیرو است!
مجسمه ای که ناجی شهر ریودوژانیرو است!
پمرود، آلمانی ترین شهر برزیل!
پمرود، آلمانی ترین شهر برزیل!
معرفی هتل ۳ ستاره بست وسترن تاروبا در فوز دو ایگواسو برزیل
معرفی هتل ۳ ستاره بست وسترن تاروبا در فوز دو ایگواسو برزیل