از دیدن جاذبه های تولوز فرانسه سیر نمی شوید!

جاذبه های تولوز فرانسه

کشور فرانسه پر از جاذبه های متعدد و جذاب است که هر کدام در شهرهای مختلف آن قرار گرفته اند. شهر تولوز فرانسه که به عنوان پایتخت منطقه جنوب غربی فرانسه شناخته می شود از شهرهای زیبای فرانسه است. جاذبه های تولوز فرانسه نشسته در کنار بانک رودخانه گارون (Garonne) بسیار مشهور هستند و از افتخارات این شهر، خدمت به عنوان مقر مطالعات فضایی قاره اروپاست. این شهر، مکانی عالی برای بازدید کشور فرانسه با جاذبه های متعدد است. مجله الی گشت برای آشنایی بیشتر شما گردشگرانی که به سفر فرانسه فکر می کنید، جاذبه های تولوز فرانسه را معرفی کرده و راجع به هر یک شرح مختصری می دهد. کلیساها، موزه ها و باغ های بی شماری در تولوز وجود دارد که آن را تبدیل به یک شهر باورنکردنی می کند. لیست ما را بخوانید تا بهترین جاذبه ها و کارها را برای دیدن و انجام در تولوز ببینید.

جاذبه های تولوز فرانسه

باسیلیکای سنت سرنین | Basilica of Saint Sernin

مطالب مرتبط:
چطور از فرودگاه تولوز فرانسه به مرکز شهر برویم؟
کانال میدی فرانسه، پل ارتباطی اقیانوس اطلس تا مدیترانه!
۸ مورد از زیباترین قلعه ها و قصرهای فرانسه!

این باسیلیکا، مهم ترین کلیسا و شاید مهم ترین در میان جاذبه های تولوز فرانسه محسوب می شود. این بنای بزرگ برجسته در شهر تولوز است و اغلب به عنوان یکی از بزرگترین کلیساهای فرانسه از آن نام برده می شود. این کلیسای تاریخی به راحتی برای تمام افراد و گردشگران قابل دسترس است. چرا که فقط با یک پیاده روی پنج دقیقه ای از میدان شهر می توانید به ورودی این کلیسای جامع برسید. کلیسایی که قطعا ارزش بازدید را دارد. معماری باسیلیکای سنت سرنین فوق العاده و طراحی داخلی و هنرهای فضایی درون آن، خیره کننده است. هنگامی که کلیسا شلوغ نباشد، یک راهنمای خوب را برای شنیدن همه چیز در مورد تاریخ شگفت انگیز این بنا بگیرید. با راهنما همراه باشید تا بتوانید در حین تماشای نماهای زیبای دورن باسیلیکا راجع به گذشته این بنا نیز بدانید. راهنماهای انگلیسی زبان نیز می توانید پیدا کنید. در غیر این صورت می توانید فایل های صوتی راجع به بنا را گرفته و گوش دهید.

 • ساعت بازدید: ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۷:۰۰ بعد از ظهر  در روزهای دوشنبه تا یکشنبه هر هفته
 • آدرس: ۱۳ میدان سنت سرنین تولوز، فرانسه.
باسیلیکای سنت سرنین

کاپیتول دو تولوز | Capitole de Toulouse

کاپیتول دو تولوز، میدانی در میانه شهر تولوز است. قطعا در معرفی جاذبه های تولوز فرانسه نباید نام این میدان را از قلم انداخت. این میدان پر جنب و جوش دقیقا در جایی قرار گرفته است که هر کسی که وارد آن می شود، احساس کند وارد خانه ای در تولوز شده است. چرا که در کاپیتول دو تولوز می توانید تمام مردم را در کنار یکدیگر تماشا کنید. در این میدان بزرگ تمام جشن ها، مراسمات و اتفاقات درون شهر تولوز رخ می دهد و مدام در جریان است. به عنوان نمونه، بازار کشاورزان، نمایشگاه های هنری در یک فضای سرپوشیده و حتی مراسم های عروسی در این میدان برگزار می شود. این میدان را، مغازه های کوچکی برای خرید و همچنین کافه ها و رستوران های متعدد برای صرف غذا، احاطه کرده است. خانه اپرا و شهرداری نزدیک به این میدان بوده، بنابراین فعالیت همیشه در اینجا وجود دارد. مردم تولوز حتی به جای تماشای تلویزیون به میدان می آیند. زیرا شما هرگز نمی دانید که چه چیزی را در اینجا خواهید دید.

 • بهترین ساعات بازدید: اواخر بعد از ظهر و یا در زمان های صرف شام
 • آدرس: میدان شارل دوگل تولوز، فرانسه.
کاپیتول دو تولوز

موزه آگوستین | Musée des Augustins

موزه آگوستین در واقع به عنوان موزه هنرهای زیبا مشغول به فعالیت است و کارهای هنری بسیاری از هنرمندان در این حوزه را به معرض عموم می گذارد. اگر شما عاشق هنر هستید، این موزه دارای همه آثاری است که می توانید دیدن آن را آرزو کنید. مجسمه ها، نقاشی ها و مجموعه ها و کلکسیون های باارزشی در این موزه قرار داده اند. بنابراین می توانید از مهم ترین جاذبه های تولوز فرانسه از موزه آگوستین نام ببرید. از سبک های هنری درون موزه می توان به سبک های رمانسک، گوتیک و رنسانس در قرن های مختلف، نام برد که آثاری از هر یک از این سبک ها و دوره ها برایتان به نمایش گذاشته شده است و حتی آثاری از هنر مدرن در قرن بیستم نیز، وجود دارد.

این موزه در کنار صومعه و کلیسای آگوستینز قرار دارد که خود کلیسایی زیبا، احاطه شده با باغ ها و با معماری منحصر به فرد است. این مجموعه از جاذبه های تولوز فرانسه است که همه چیز آن، از نماهای بیرونی گرفته تا نماهای داخل و در مجموع کل ساختمان، همه بسیار نفیس ساخته شده اند. در این موزه ورکشاپ های هنری متعدد و کلاس هاس هنری هم برگزار می شود.

 • ساعت های بازدید: ساعت ۱۰ صبح تا ۶:۰۰ بعد از ظهر- از روز چهارشنبه تا دوشنبه
 • آدرس: ۲۱ رو دو متیس تولوز، فرانسه.
موزه-آگوستین

موزه تاریخ طبیعی تولوز | Muséum d’historie Naturelle de Toulouse

موزه تاریخ طبیعی یکی از جاذبه های تولوز فرانسه است که ارزش دیدن دارد. اگر به تاریخ طبیعی یا موزه ها علاقه دارید، به دیدن این موزه بروید. تولوز خانه ای برای بسیاری از موزه های فرانسه است که اکثر آن ها به هنر و تاریخ شهر می پردازند. این که در مورد فرهنگ شهر تولوز یاد بگیریم موضوعی فوق العاده است اما چرا دامنه بازدیدهایمان را گسترش ندهیم؟ موزه تاریخ طبیعی، بهترین مکان برای یادگیری در مورد رابطه بین طبیعت و انسان، تکامل و زمین است. تاریخچه انسان را در موزه تاریخ طبیعی تولوز دنبال کنید و با نگاهی به آنچه که در گذشته وجود داشته و اتفاقاتی که افتاده است، بر اطلاعات عمومی مان بیفزاییم.

 • ساعات بازدید: ساعت ۱۰ صبح تا ۶ بعد از ظهر روزهای سه شنبه تا یکشنبه
 • آدرس: خیابان ۳۵ گوستدو تولوز.
موزه-تاریخ-طبیعی-تولوز

پل ونت نوف | Pont Neuf

ونت نوف، پل شهر تولوز بر روی رودخانه شهر است. این پل، از قدیمی ترین جاذبه های تولوز فرانسه است که در قرن شانزدهم میلادی ساخته شده و به خاطر نماهای زیبایش محبوبیت دارد. بسیاری از مردم اغلب از روی آن عبور می کنند. بر روی پل قدم می زنند یا دوچرخه سواری می کنند. در کنار پل حقایق تاریخی درباره ساخت آن نوشته شده که می توانید از روی تابلو بخوانید. این پل در سراسر رودخانه گارون واقع شده است که حدود ۳۷۵ مایل طول دارد و چندین شهر را به هم متصل می کند و رودخانه هم، در کنار پل جاذبه های فراوانی برای سرگرم شدن و تفریح برایتان دارد. خود را با سوار شدن به قایق های الکتریکی یا قایق های پارویی سرگرم کنید. نورپردازی که در طاق های زیر پل انجام شده، نمای پل را زیباتر نموده است.

 • آدرس: پل ونت نوف، تولوز فرانسه.
پل-نوف-تولوز

باغ های ژاپنی تولوز | Jardin Japonais

در سفر به فرانسه و شهر تولوز، سکوت و آرامش عجیبی را در باغ های ژاپنی آن پیدا خواهید کرد. این باغ های صلح آمیز در شیوه ذن ساخته شده اند. پیاده روی و لذت بردن از عطر گل های زیبا به همراه پل قرمز رنگ با شکل هلالی ماه، باغ سنگی، غرفه چای و بسیاری از نمودهای باغ های ژاپنی را در فرانسه می توانید تجربه کنید. در این مکان بیشتر تامل و تعمق کنید. به درختان یا درون دریاچه نگاه کنید، انواع حیوانات وحشی را در این مکان ها مشاهده خواهید کرد. حیواناتی همانند ماهی کوی، لاک پشت، قورباغه ها و پرندگان متعددی در این باغ زندگی می کنند. بسیاری از نیمکت ها و صندلی ها برای نشستن مناسبند و به شما اجازه می دهند تا بیشتر با تفکر ذن و بازتاب نمودهای طبیعت در باغ آشنا شوید.

 • ساعت بازدید: ساعت ۷:۴۵ صبح تا ۹:۰۰ بعد از ظهر در روزهای دوشنبه تا یکشنبه.
 • آدرس: بلوار شماره ۱۹ خیابان لاسکراسس Lascrosses تولوز، فرانسه.
باغ-های-ژاپنی-تولوز

بنیاد بمبرگ | Foundation Bemberg

واقع در هتل داسزات d’Assézat، بوده و در ساختمانی مربوط به یک کاخ قرن شانزدهم میلادی می توانید این بنیاد را پیدا کنید. این خانه، مجموعه شخصی جرج بمبرگ (Georges Bemberg)، یک شخص آرژانتینی ثروتمند که در فرانسه زندگی می کرده است را در بر دارد. در این کلکسیون کارها و طرح هایی همانند نقاشی ها، طراحی ها و مجسمه های بی نظیر و تاریخی قرار گرفته است. همچنین مبلمان و کتاب های قدیمی وجود دارد که خود تحسین برانگیز هستند. کارهای برجسته هنری برخی از معروف ترین هنرمندان از دوره های امپرسیونیست و پست امپرسیونیست را در بنیاد بمبرگ می توانید ببینید. بنابراین در میان جاذبه های تولوز فرانسه دیدن این مجموعه را به شما پیشنهاد می دهیم. به معماری بنا و ساختمان آن هم دقت کنید.

 • ساعت های بازدید: ۱۰:۰۰ صبح تا ۱۲:۳۰ ظهر و بعد از آن، ساعت ۱:۳۰ تا ۶:۰۰ بعد از ظهر در روزهای سه شنبه تا یکشنبه.
 • آدرس: میدان داسزات تولوز، فرانسه.
بنیاد بمبرگ

در مجموع جاذبه های تولوز فرانسه برای بازدید بسیار زیاد بوده و ما در این مطلب تنها به چند مورد از آن ها پرداخته ایم. جاذبه هایی همانند تئاتر دو کاپیتول، موزه سنت ریموند و صومعه کوونت د جاکوبینز از دیگر مکان های دیدنی این شهر هستند. اگر قصد سفر به فرانسه و در نهایت تولوز را دارید، می توانید از سایل یا اپلیکیشن الی گشت بلیط هواپیما خریداری کنید یا اینکه رزرو هتل خود را انجام دهید.

منبع: theculturetrip.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code