بلیط هواپیما

جاذبه های دیدنی آتن که نباید از دست داد

نقاط دیدنی آتن

در این شهر باستانی زیبا اگر به دنبال بازدید از همه آثار گردشگری باشیم خود را از لذت دیدن جزئیات آثار محروم می کنیم، اما چند چیز در آتن وجود دارد که سعی کنید شانس دیدن شان را از دست ندهید. برای آشنایی با این نقاط با الی گشت همراه شوید.

مطالب مرتبط:
سفر به آتن و اقامت در همسایگی تاریخ
معرفی شهر زیبای آتن در یونان

آکروپلیس(The Acropolis)

واضح است که به هنگام بازدید از آتن، این مکان در بالای لیست همه قرار دارد. پرستش گاههای مقدسی از جنس سنگ مرمر که این شهر ستیغ را آراسته و آتنا خدای شهر را ستایش می کند.

acropolis

پلاکا Plaka )) موناستیراکی  (Monastiraki) و تیسو (Thissio)

این مکان های تاریخی جذاب در پایین آکروپلیس قرار دارد. به احتمال خیلی زیاد می توانید درمسیر رفتن تان به آکروپلیس، پیاده ‌روهای عریض، رستوران‌ ها، فروشگاه ‌ها و خانه ‌های نئوکلاسیک مرمت شده‌ متعلق به قرن نوزده را ببینید.

نوازشگاه هرودس آتیکوس(The Odeon Of Herodes Atticus)

این آمفی ‌تئاتر در مکانی با یک شیب خطرناک قرار دارد. در سال ۱۶۱ میلادی ، نجیب زاده ای با نام هرودس آتیکوس آن را به یاد همسرش آسپاسیا آنیا رگیلا(Aspasia Annia Regilla) ساخت.

متاکسورجیو(Metaxourgeio)

این منطقه در شمال غربی پسیری (Psiri)، یک فضای عمومی بزرگ مناسب  برای تجلی انواع هنرهاست . اگر به هنرهای فرهنگ نامتعارف (بوهمین bohemian) علاقه مندید، این مکان مختص خودتان است.

پسیری

درحال حاضر این قسمت از آتن با کافه ‌ها و پیاده ‌روهای پراز شاخ و برگش یک منطقه محبوب است.

کیفیسیا(Kifissia)

این مکان که ما آن را بازدید نکردیم، به خاطر فروشگاه های لوکس و گران قیمتش معروف است. اگر قصد خرید دارید ، اینجا همانجاست که می خواهید بروید.

عوض کردن شیفت نگهبانی

این نمایش بزرگ که پربیننده ترین اتفاق در یازده صبح هر یک شنبه است، یک اجرای بسیار دیدنی است. البته در حد تغییر شیفت گارد نگهبانی در لندن انگلستان نیست، اما دیدن این حرکات هم زمان از نگهبانان یونیفورم به تن، خالی از لطف نیست.

بیشترین استفاده را از آن ببرید

آتن، درست ترین مکان برای شهرگردی است. تمام آنچه نیاز دارید این است که بنشینید و از جنب و جوش شهر در اطراف تان لذت برید. کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد، از خرید کفش تا تماشای مناظر و اینجا برای هرکس جذابیت ‌های تاریخی وجود دارد. آتن یک شهر فوق ‌العاده برای سفرهای کوتاه و یا بلندمدت است و تا وقتی که عجله نکنید و بیش از حد برنامه نریزید، مطمئننا زمان فوق ‌العاده ای را در سفر به این  شهر تاریخی سپری خواهید کرد.

در آتن به اعماق تاریخ سفر کنید + ویدیو
در آتن به اعماق تاریخ سفر کنید + ویدیو
معرفی هتل اسکار آتن | ۳ ستاره
معرفی هتل اسکار آتن | ۳ ستاره
برای سفر به یونان چه نکاتی را باید از قبل بدانید
برای سفر به یونان چه نکاتی را باید از قبل بدانید
موزه باستان شناسی ملی آتن، بزرگ ترین موزه یونان
موزه باستان شناسی ملی آتن، بزرگ ترین موزه یونان