چگونه در طول سفر جای خواب رایگان داشته باشیم؟

در طول سفر ممکن است هر اتفاقی بیفتد. شاید پولتان تمام شود یا آن را از شما بدزدند، شاید خیلی دیر به مقصد برسید و دیگر برای تهیه اتاق خیلی دیر شده باشد، یا هر اتفاق دیگری. با این حال، شاید بتوانید یک ماه تمام شب‌ها  را در مقصد بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای بگذارنید. البته جای خواب شما شاید خیلی مناسب، راحت، تمیز و ایمن یا حتی قانونی نباشد. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا بهترین مکان‌هایی را به شما معرفی کنیم که از آن‌ها می‌توانید به عنوان جای خواب در سفر استفاده کنید.

جای خواب
مطالب مرتبط:
خوابی عمیق در هواپیما
چگونه کیفیت خوابتان را افزایش دهید؟

اگر یک کیسه خواب همراه خود داشته باشید، می‌توانید جاهای زیادی را برای خوابیدن پیدا کنید. اما پاسپورت همیشه همراهتان باشد و لوازم خود را برای احتیاط به کیسه خواب بچسبانید تا کسی نتواند آن‌ها را بدزدد. البته شب را در این حالت صبح کردن شاید خیلی راحت نباشد و خیلی طول بکشد، ولی حداقل خاطره جالبی برایتان باقی خواهد ماند.

محوطه‌های داخل شهر

بعضی از شهرهای بزرگ مثل آتن و امستردام، هرساله پذیرا گردشگران زیادی در طی ماه‌هایی خاص هستند و برخی از این گردشگران شب‌ها را در پارک های شهر سپری می‌کنند که کار خیلی خطرناکی است. بیشتر شهرها قانون‌های سخت گیرانه ای برای ممانعت از خوابیدن در پارک ها دارند. به غیر از محیط‌های شهری، بعضی گردشگران در جنگل و یا سواحل می‌خوابند. البته خوابیدن در محیط های باز تا حد بسیار زیادی به وضعیت آب و هوا بستگی دارد. برای مثال، سپری کردن شب‌های تابستانی در بخش‌های مدیترانه‌ای اروپا که هوا در آن بسیار لطیف و ملایم است خیلی آسان خواهد بود.

ایستگاه‌های قطار

اگر بتوانید ایستگاهی را پیدا کنید که در تمام طول شب باز است، یک ایستگاه قطار می‌تواند جایی رایگان، گرم و امن برای سپری کردن شب باشد. البته در یک ایستگاه قطار خواب خیلی راحتی نخواهید داشت، ولی در صورت لزوم، این ایستگاه‌ها گزینه‌ی خوبی هستند. شهرهای مهم مقصد گردشگری در اروپا ایستگاه‌های قطاری دارند که شب‌ها پر از مسافرانی است که قصد دارند شب را آنجا بگذرانند. بعضی از ایستگاه‌های قطار برای چند ساعت در نصف شب تعطیل می‌شوند و در طی این زمان تمام افراد را از آنجا بیرون می‌کنند. بنابراین فقط کافیست که یک بلیط داشته باشید تا شب را بتوانید رایگان در اتاق انتظار قطار صبح کنید. ناگفته نماند که موقع خوابیدن در این ایستگاه‌ها مراقب کوله‌ پشتی و وسایل خود باشید. برای این کار می‌توانید وسایل خود را در یکی از کمدهای این ایستگاه‌ ها قرار دهید.

قطار و مترو

خوابیدن در قطارها هم یکی از گزینه‌های پیش رو شما است. خوابیدن در قطار یک عیب اصلی دارد و آن هم اینکه شما را از مقصد دور می‌کند. هیچ معلوم نیست که در زمانی که خواب هستید برنامه سفر قطار چطور تغییر کند. اگر هم یک قطار خالی و پارک شده پیدا کردید، حتماً‌ ساعت حرکت آن را بررسی کنید تا وقتی خواب هستید حرکت نکند و مجبور نباشید چند قطار دیگه سوار شوید تا به نقطه‌ی اول برگردید.

فرودگاه

اگر هواپیما شما فرود‌ آمد و پول یا وقت کافی برای اجازه‌ی اتاق نداشتید، می‌توانید در فرودگاه جایی برای خوابیدن پیدا کنید و باقی شب را آنجا بگذرانید. برای مثال فرودگاه فرانکفورت مکانی را مخصوص این کار تعبیه کرده و خوابیدن در آن حتی هم اگر مسافر نباشد، رایگان است. تعداد خیلی کمی از فرودگاه‌ها مکان‌هایی مخصوص استراحت دارند که می‌توانید آن‌ها را با قیمت‌های بسیار کم اجاره کنید.

چادر و خوابگاه‌ها

شهرهای خیلی بزرگ و شلوغ، مثل لندن، پاریس،‌ مونیخ و یا ونیز، مکان هایی را در طول ایام شلوغ سال آماده می‌کنند که در آن‌ ها می‌توانید شب را امن، قانونی و رایگان سپری کنید.

شهر زنجان کجاست؟
شهر زنجان کجاست؟
چرا برای ماجراجویی به گرجستان برویم؟
چرا برای ماجراجویی به گرجستان برویم؟
حقایقی باورنکردنی از شهر تورنتوی کانادا
حقایقی باورنکردنی از شهر تورنتوی کانادا
۳ مکان لوکس برای ماجراجویی های گردشگری(بخش اول)
۳ مکان لوکس برای ماجراجویی های گردشگری(بخش اول)

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code