نگران نباشید، جای پارک خودش پیدا خواهد شد!

آئودی در فکر ساخت اتومبیلی با توانایی پیدا کردن جای پارک!

همیشه پیدا کردن جای پارک و پارک کردن درست اتوموبیل می تواند جزو یکی از دغدغه های رانندگان به شمار بیاید. تصور کنید، جلسه ای مهم در پیش دارید اما با یک خیابان شلوغ و بدون جای پارک روبرو می شوید یا استرس زیادی دارید و نمی توانید ماشین خود را به درستی پارک کنید. حال آئودی به میدان آمده تا بتواند پاسخگوی این دغدغه باشد.

همان طور که می دانید، اغلب خودروسازان نامدار در حال ارائه خودروهای خودران هستند. خودروهای بدون راننده، خودروهای آینده صنعت خودروسازی هستند که نقش خطای انسانی را در تصادفات به حداقل خواهند رساند. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
ماشین های بدون راننده تا کجا پیش خواهند رفت
سال ۲۰۲۶ جهان به کدام سمت خواهد رفت
آئودی

این بار، آئودی به تشریح چگونگی استفاده از الگوریتم یادگیری ماشین (Machine Learning) برای سیستم رانندگی خودکار خود پرداخته است. یادگیری یا فراگیری ماشین یکی از اشکال هوش مصنوعی است که در آن، رایانه این را می آموزد بدون هیچ برنامه‌ صریحِ از پیش تعیین ‌شده ‌ای، چه عملکردی داشته باشد. این روش کدنویسی، به ‌نوعی از طریق سعی و خطا انجام می گیرد. اغلب خودروهای خودران، الگوریتم یادگیری ماشین را به کار می برند؛ به ‌طوری که دائم و پیوسته، سیستم خود را با استفاده از خودروی الگو که میلیون‌ها بار مورد آزمایش قرار گرفته است، اصلاح می کنند.

آئودی در کنفرانس سیستم ‌های فرآیند اطلاعات عصبی (Neural Information Processing Systems) که در شهر بارسلونا اسپانیا برگزار شد، توضیحات کاملی در مورد سیستم رانندگی خودران خود ارائه داد. شرکت آئودی سیستم جدید خود را در خودروی آئودی Q2 خودران با مقیاس یک هشتم، برای جستجوی فضای پارک و پارک کردن در آن فضا پیاده ‌سازی و تشریح کرد.

این مدل، که به مدل مفهومی یادگیری عمیق آئودی Q2 شهرت دارد، دو دوربین مونو به سمت جلو و عقب را به کار می برد. همچنین ۱۰ سنسور اولتراسونیک در پیرامون خودرو نصب شده است. اطلاعات دوربین‌ ها و سنسورهای مختلف توسط رایانه مرکزی تحلیل شده که در نهایت خروجی آن پدال گاز و ترمز و چرخش فرمان است.

در طی مانورهای مختلف پارک، الگوریتم مذکور عملکرد موفقیت‌ آمیزی داشت؛ بنابراین این الگوریتم، استراتژی پارک خودرو را مدام اصلاح می سازد. در نتیجه مدل مورد نظر می‌تواند خودرو را حتی در شرایط سخت پارک کند.

اولین خودروی شرکت آلمانی آئودی که به سیستم رانندگی خودران مجهز است، سدان A8 مدل ۲۰۱۷ است. این خودرو توانایی جستجو فضای پارک و پارک خودرو در شرایط مختلف دارد. همچنین این سیستم می‌تواند خودرو را با حداکثر سرعت ۶۰ کیلومتر در ساعت در ترافیک ‌های شهری به ‌طور خودکار هدایت کند.

چطور از فرودگاه بدروم به مرکز شهر برویم؟
سیستم حمل و نقل در مالزی چگونه است؟
معرفی قطار سپهر، جدیدترین قطارهای رجا
با چه وسیله ی نقلیه ای در هند بگردیم؟ (قسمت دوم)

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code