بلیط هواپیما

جزایر مامانوکا در فیجی

بهشت گرمسیری در قلب فیجی

«بهشت گرمسیری» شاید خیلی لقبی تجاری باشد در تبلیغات مختلف فقط دیده می‌شوند. ولی جزایر مامانوکا فیجی شاید بیش از هر منطقه دیگری لایق دریافت چنین عنوانی باشد. این جزایر در واقع مجمع‌الجزایری در غرب شهر نادی (سومین شهر بزرگ فیجی) و در جنوب جزایر یاساوا است. این مجموعه که شامل ۲۰ جزیره است، یکی از مقاصد مورد علاقه گردشگری است ولی از این میان ۷ جزیره در زمانی که جزومد بالا باشد به زیر آب می‌روند، بنابراین این ۷ جزیره برای اقامت چندان مناسب به نظر نمی‌رسند. با الی گشت همراه باشید.

جزایر مامانوکا فیجی
مطالب مرتبط:
۷ جزیره ای که حتما باید به آن سفر کنید!
با ۶ جزیره شلوغ دنیا آشنا شوید

این جزایر دارای آب‌های آبی و شفاف، سواحل شنی بکر و دست نخورده و صخره‌های مرجانی زنده زیبایی هستند. در این مجموعه علاوه بر بازدید از خود محیط جزایر، از روستاها و تفرج‌گاه‌های مختلفی هم وجود دارند که می‌توانید از آنها بازدید کنید و به تفریحات آبی بپردازید. دسترسی به آن ها هم بسیار راحت است. چراکه از فرودگاه بین‌المللی نادی تنها یک سفر دریایی کوتاه با این جزایر فاصله خواهید داشت. این فاصله به قدری کم است که از سواحل نادی می‌توانید این جزایر را مشاهده کنید. از شهر نادی تا هریک از اقامتگاه‌ها و یا تفرج گاه های موجود تا در این جزایر حداکثر ۲ ساعت سفر دریایی و یا ۱۵ دقیقه سفر هوایی فاصله خواهید داشت. از میان تفریحاتی که در این جزایر می توانید انجام دهید می توان به قایق سواری، بادسواری،‌ پاراسیلینگ، تماشای دفلین ها و هر نوع ورزش و تفریح آبی دیگر اشاره کرد.

جزایر مامانوکا فیجی

البته فعالیت های گردشگری و تفریحی تنها دلیل اهمیت این جزایر نیستند. اکوسیتم دریایی و ساحلی این منطقه هم به اهمیت ملی این منطقه می‌افزایند. چراکه این جزایر بخشی از نقشه تنوع زیستی در فیجی هستند.

جزایر مامانوکا فیجی

مامانوکا جزایری کوچک هستند که به تنهایی در گوشه‌ای از فیجی قرار گرفته اند. همین امر سبب شده که دزدی و جرم در این منطقه کم باشد و محیط آن با سایر نقاط فیجی متفاوت باشد. اگر قصد سفر به این منطقه را دارید، باید در خاطر داشته باشید که بیشترین خطری که ممکن است به شما وارد شود از جانب طبیعت است. از کرم‌های ضدآفتاب استفاده کنید، در روی صخره‌های مرجانی راه نروید وبه آنها دست نزنید. به حیواناتی که روی ساحل هستند خیلی نزدیک نشوید و آنها را لمس نکنید. هنگام شنا هم مراقب باشید. چراکه احتمال وجود موج‌های بلند و یا جریان‌های آبی وجود دارد.

جزایر مامانوکا فیجی

تاریخچه جزایر مامانوکا

برخی افسانه‌ها بیان دارند که شروع تاریخچه این جزایر به قرن ۱۵۰۰ قبل از میلاد مسیح باز می‌گردد که قایق‌های جنگجویان مصری از آنجا می‌گذشتند. سرپرست این قایق‌ها و افراد، جنگجویی به‌نام Lutunasobasoba بود که محموله‌ای با ارزش را حمل کرد؛ جعبه‌ای جادویی به نام «کاتونیمانا» یا همان جعبه‌ی نعمات. در اطراف جزایر ماتامانوا، مانا و لیکولیکو آنها گرفتار طوفان می‌شوند و جعبه‌ی نعمات به داخل آب می‌افتد. Lutunasobasoba به افراد خود می‌گوید که بگذارید جعبه همانجا باشد و به دنبال آن نگردید، چراکه وی معتقد بود که این حتماً‌ خواست خدا بوده که جعبه به داخل آب بیوفتد. وی سپس توصیه‌های لازم را انجام داد که هیچ‌کس نباید هرگز اقدام به بیرون آوردن این جعبه ها کند. او همچنین پیش‌بینی کرد که این مجموعه جزایر در آینده نعمات، رفاه و موفقیت زیادی را برای مردم فیجی به ارمغان خواهند آورد. تا به امروز،‌ برخی هنوز معتقدند که این جعبه همچنان در زیر آب مدفون شده است.

جزایر مامانوکا فیجی
۱۰ جاذبه ی منحصر به فرد شهر اینسبروک در اتریش
۱۰ جاذبه ی منحصر به فرد شهر اینسبروک در اتریش
جاذبه های شهر طنجه در مراکش
جاذبه های شهر طنجه در مراکش
لیتل مانیتو، دریاچه ای در کانادا که روی آن شناور می مانید!
لیتل مانیتو، دریاچه ای در کانادا که روی آن شناور می مانید!
قلعه های قدیمی ایتالیا رایگان به مردم بخشیده می شوند!
قلعه های قدیمی ایتالیا رایگان به مردم بخشیده می شوند!