بلیط هواپیما

جزیره مارگارت، جزیره ای سرسبز و تماشایی در بوداپست

همه ی شهرهای بزرگ برای خودشان پارک بزرگی دارند که سرسبز و باصفا و در عین حال معروف است مثلا احتمالا بیشتر ما هاید پارک لندن و یا باغ لوکزامبورگ در پاریس را می شناسیم. اگر در مجارستان هم به دنبال همچین فضای سبزی می گردید به سراغ جزیره مارگارت در رودخانه ی دانوب بروید، جزیره ای که در قرون وسطی به جزیره خرگوش معروف بود و پادشاهان برای شکار به آنجا می رفتند. امروز این جزیره با فضاهای سرسبز، باغ های گل، درختان قدیمی و یک عالمه تفریح و سرگرمی به یکی از جاذبه های گردشگری بوداپست تبدیل شده است. اگر می خواهید از جزیره مارگارت بیشتر بدانید، در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

جزیره مارگارت

درباره جزیره مارگارت

مطالب مرتبط:
ساختمان پارلمان بوداپست، نماد ملی مجارستان
قلعه ایگر، نماد استقامت در مجارستان

جزیره مارگارت (Margaret Island)، جزیره ای کوچک در رودخانه دانوب است که ۲٫۵ کیلومتر طول و ۵۰ متر عرض دارد. امروز این جزیره تبدیل به پارک عمومی شده و می توانید با گذشتن از پل مارگارت از شهر خودتان را به جزیره برسانید. در این جزیره به غیر از لمس طبیعت، تاریخ را هم می توان درک می کنید چون به جز ویرانه های قرون وسطی، حتی اثرات جنگ جهانی دوم را هنوز هم می توانید روی تنه ی بعضی از درخت ها ببینید.

جزیره مارگارت در فصل بهار به خصوص در ماه های اردیبهشت و خرداد در زیباترین حالت ممکن است چون طبیعت بعد از روزهای سرد زمستان دوباره سرسبز شده است. هر چند که خیلی ها شیفته پاییز رنگارنگ این جزیره می شوند، زمانی که رنگ های جادویی و افسونگر همه ی درختان جزیره را فرا می گیرد.

پل مارگارت

تاریخچه جزیره مارگارت

بعد از حمله ی مغول ها پادشاه بلا (King Béla) یک کلیسا در این جزیره تاسیس کرد و قسم خورد که اگر موفق شود کشور را دوباره از مغول ها پس بگیرد دخترش مارگارت را به عنوان خادم به این کلیسا بفرستد. طولی نکشید که مغول ها مجارستان را ترک کردند و پادشاه هم برای عمل به عهد، دختر ۱۱ ساله اش مارگارت را به این کلیسا فرستاد و از آن زمان تا به حال این جزیره به نام مارگارت معروف شده است.

در جزیره مارگارت چه کارهایی انجام دهیم؟

معمولا مردم بوداپست عصرهای تعطیل را در این جزیره مارگارت می گذرانند و چند ساعتی را در این محل استراحت، بازی و یا پیاده روی می کنند. این جزیره پر از تفریحات هیجان انگیز و منحصربفرد است که روی دیگری از شهر بوداپست را به شما نشان می دهد:

  • سوار گاری های مخصوص جزیره شوید

از آن جایی که این جزیره کوچک است خیلی ها سراسر آن را پیاده روی می کنند اما اگر همراه خودتان بچه ی کوچک و یا افراد سالمند دارید پیاده راه رفتن اصلا گزینه ی مناسبی نیست. اما نگران نباشید می توانید سوار اتوبوس های شماره ۲۶ شوید و یا ماشین کرایه کنید. البته که کرایه دوچرخه مطمئنا یکی از بهترین گزینه هاست و به راحتی می توانید در انتهای پل مارگارت آن ها را کرایه کنید. اگر به دنبال چیزی خاص و منحصربفرد هستید سوار گاری های مخصوص جزیره شوید.

گاری های مخصوص جزیره مارگارت
  • به تماشای سنجاب ها بروید

یکی از لذت بخش ترین کارهایی که می توانید در این جزیره انجام دهید پیاده روی و لذت بردن از آرامش جزیره است. در این جزیره از مرکز شهر شلوغ فاصله می گیرید و روزی آرامش بخش را می گذرانید. ممکن است وقتی بر روی یک نیمکت نشسته اید ناگهان سرو کله سنجاب ها پیدا شود شاید تعداد این سنجاب ها به فراوانی هاید پارک لندن نباشد اما مطمئنا سنجاب های قرمز این جزیره دوست داشتنی تر هستند.

  • از برج آب | water tower بالا بروید

این برج تماشایی در سال ۱۹۱۱ به سبک هنر نو در جزیره مارگارت ساخته شد و هدف از ساختش تامین آب  مورد نیاز ساکنان، هتل ها و رستوران ها بود. از سال ۲۰۱۲ گردشگران می توانند از این برج دیدن کنند و از آن زمان تا به حال، در آن نمایشگاه های عکاسی و هنری هم برگزار می شود پس اگر علاقمند به تماشای کارهای هنری هستید به هیچ وجه بازدید از این برج را از دست ندهید. البته این را هم اضافه کنیم که فستیوال تابستانی بوداپست هم در همین محل برگزار می شود به غیر از این، در این برج شانس این را دارید تا از برج بالا بروید و از چشم اندازهای جزیره، شهر و تپه لذت ببرید.

برج آب
  • آب تنی کنید

اگر به بوداپست رفته باشید حتما می دانید که این شهر به استخرهای آب گرمش معروف است. در جزیره مارگارت هم از این استخرها پیدا می شود، استخرهایی که ماجراجویانه هم هستند و با سرسره و امواج اینجا را به جای مناسبی برای گذراندن عصرها تبدیل کرده اند.

  • به باغ های ژاپنی و گل های رز بروید

درست در روبروی چشمه های آب گرم به باغ گل های رز برمی خورید، جایی خارق العاده که مخصوصا در اواخر بهار وقتی که گل ها کاملا شکفته شده اند تماشایی و جذاب است. در شمالی ترین نقطه ی جزیره یک باغ ژاپنی هست که همه  ی ویژگی هایی که در باغ های ژاپنی پیدا می شود مثل حوضچه ماهی، باغ صخره ای، درخت های کوتاه و آبشار مصنوعی را به تصویر کشیده است. این دو باغ متفاوت و دیدنی مطمئنا ارزش بازدید دارند.

باغ های مخصوص
  • از ویرانه های جزیره مارگارت دیدن کنید

اگر دوست دارید تاریخ جزیره مارگارت را مرور کنید و به زمان های گذشته و قرون وسطی برگردید در میان ویرانه های قدیمی قدم بزنید. ویرانه های کلیسای فرانسیسکان (Franciscan church) فاصله ی چندانی تا استخر آب گرم ندارد، کلیسایی که از آن به جز چند دیوار چیز دیگری به جای نمانده است. کمی به سمت شمال بروید تا ویرانه های کلیسایی را ببینید که پادشاه بلا فرزندش را برای زندگی به آنجا فرستاده بود.

  • از فواره ی موزیکال دیدن کنید

در نزدیکی جنوبی ترین بخش جزیره به فواره موزیکال برمی خورید، فواره ای که در سال ۲۰۱۳ نوسازی شد و شب ها با نورپردازی های رنگارنگ جذاب و دیدنی می شود. در اینجا موزیک های متنوع ۵ بار در روز در ساعت های ۱۰:۳۰ صبح، ۵، ۶، ۷ و ۹ شب همراه با حرکت فواره نواخته می شوند.

منبع: thecrowdedplanet.com

زیبایی دل انگیز جاذبه‌های تاریخی بوداپست + ویدئو
زیبایی دل انگیز جاذبه‌های تاریخی بوداپست + ویدئو
معرفی هتل ۵ ستاره اینترکنتینانتال در بوداپست
معرفی هتل ۵ ستاره اینترکنتینانتال در بوداپست
معرفی هتل ۴ ستاره یورواستارز سنتر در بوداپست
معرفی هتل ۴ ستاره یورواستارز سنتر در بوداپست
پل چین در بوداپست، پلی باشکوه بر روی رودخانه دانوب
پل چین در بوداپست، پلی باشکوه بر روی رودخانه دانوب