مردم عصر حجری جزیره North Sentinel، ممنوعه ترین مکان دنیا!

جزیره North Sentinel

باورتان می شود در گوشه و کنار جهان هنوز هم قبایلی وجود دارند که کوچک ترین خبری از تکنولوژی های جدید که سهل است، حتی از وجود ماشین، تلفن همراه و… ندارند؟! یکی از قوی ترین مثال ها جزیره North Sentinel (نورث سنتینل) است که میزبان قبایلی از عصر حجر است! مردم این جزیره بسیار اسرارآمیزند و به کسی اجازه ی نزدیک شدن به خودشان را نمی دهند… با الی گشت همراه باشید:

جزیره North Sentinel
مطالب مرتبط:
طبیعت دوستان به این جاذبه های طبیعی هند بروند
۱۲ مسیر معروف برای طبیعت گردی در هند

جزیره ی نورث سنتینل یک جزیره ی کوچک با وسعت ۲۸ مایل مربع است که در کنار جزایر آندامان در جنوب غربی میانمار و در خلیج بنگال واقع شده اند. این جزیره تحت نظر دولت کشور هند است اما آن ها تمام سفر ها را به خاطر خطرناک بودنش قدغن کرده اند. به همین دلیل است که اطلاعات خیلی کمی از این جزیره و مردمانی که در آن زندگی می کنند، داریم. چیزی که ما از آن ها می دانیم این است که در حال حاضر آن ها قدیمی ترین قبیله ی دور افتاده ی جهان هستند، قبیله ای از عصر حجر جدید که ۶۰۰۰۰ سال است که هیچ ارتباط معناداری با دنیای بیرون ندارند. اینکه آن ها از کجا آمده اند و دقیقا چطور به آن جا رسیده اند اسراری است که هنوز کسی نفهمیده است.

محققان جمعیت جزیره North Sentinel را بین صد و اندی نفر تخمین زده اند اگر چه هیچ راهی برای این که بتوان از این تعداد مطمئن شد، وجود ندارد چون هیچ کس نمی تواند به این جزیره قدم بگذارد و سالم از آن بیرون بیاید! حتی برای خودمان هم ممکن است فکر کردن به این موضوع که به جایی برویم که هیچ تمدن مدرنی در آن وجود ندارد، کمی رعب آور باشد. مردم نورث سنتینل هر کسی را که بخواهد به آن  نزدیک شود را می کشند. این جا جایی بسیار خطرناک است که از آن معمولا به عنوان سرزمین ممنوعه یاد می شود.

نقشه جزیره North Sentinel

مردم North Sentinel چه افرادی هستند؟

مردم این جزیره معمولا در دسته ای از قبایل آندامان قرار می گیرند و فقط ۳ تا از ۵ قبیله ای که اولین بار اروپایی ها در آندامان دیده اند، هنوز هم زنده است. دو قبیله ی دیگر الان منقرض شده اند و آن ۳ قبیله ای که حالا هم وجود دارند، عبارتند از Jarawa، Onge و Sentinelese. مردم آندامان بسیار رمزآلود هستند، چرا؟ چون نتایج تحقیقاتی که درباره ی  آن ها شده است نشان دهنده ی تناقضات ژنتیکی بسیار است. از طرف دیگر، محققان هم هیچ وقت نتوانسته اند به اندازه ی کافی به آن ها نزدیک شوند تا بتوانند نمونه های دی ان ای آن ها را جمع آوری کنند.

از آن جایی که نتایج دی ان ای آنها تفاوت دارد و تئوری های متناقضی درباره ی مهاجرت آن ها وجود دارد، منشا اصلی و ارتباط آن ها در سایه ای از ابهام جدی قرار گرفته است.

نتایج ژنتیکی به ما چه می گوید؟

تحقیقات ژنتیکی در دهه ی ۲۰۰۰ توسط شخصی به نام Lalji Singh که سرپرست مرکز سلولی مولوکولی هند بود، انجام شد و این تحقیقات نشان داد که دو قبیله ی Jarawa و Onge  با هم تفاوت های ژنتیکی دارند. او این فرضیه را داد که در دوران عصر یخبندان، یک پل میانمار را به جزایر آندامان متصل می کرده است که راهی بوده که مهاجرت هایی بین دو منطقه اتفاق افتاده است، در آن دوران به احتمال زیاد سطح آب هم پایین تر بوده است اما همین که سطح بالا می امده، دوباره جزیره از طرفین محاصره می شده است.

قبیله Sentinel

اما چیزی که مشخص بود این بود که بدون داشتن دی ان ای از جزیره North Sentinel دکتر سنگ نمی تواند نتایج محکمی را ارائه کند و واقعا نمی توان متوجه شد که آن ها همان زمان به آن جا رفته اند یا نه. او در این باره می گوید: مردم نورث سنتینل تنها قبیله ی عصر حجر جدید هستند که در جهان باقی مانده اند و تنهای قبیله ای که هیچ ارتباطی از آن ها با دنیای بیرون ثبت نشده است.

فرهنگ کمتر شناخته شده از آن ها

همان طور که از یک فرهنگ کهن دور افتاده باید انتظار داشت، مردم جزیره North Sentinel هم به سبک شکارچیان دسته جمعی زندگی می کنند. اگر آن ها هم مثل دیگر آنادامانی ها باشند، مارمولک، حشرات و غذاهای دریایی های را که خودشان صید می کنند را می خورند.  آن ها از خودشان با تعدادی سلاح ابتدایی که ساخته اند مثل تیرو کمان ها دست ساز و نیزه محافظت می کنند. آن ها قادرند تا از آب های اطرافشان ماهیگیری کنند و سوار بر کلک های دست سازی که درست می کنند، شوند.

احتیاجی که آن ها به محافظت دارند

دولت هند این جزایر را جزیی از کشور خود اعلام کرده است و مردم از رفتن به این جزیره منع شده اند. چرا چنین قانونی گذاشته شده است؟ در واقع اهداف مختلفی پشت آن بوده است. اجازه ندادن به مردم به ماهیگیری در این منطقه باعث می شود تا منبع غذایی مورد نیاز آن ها تامین شود. حذف ارتباط آن ها با محیط بیرون مانع از شیوع فاجعه های مرگبار می شود آن هم برای جامعه ی کوچکی که هیچ ایمنی ای ندارند. از طرف دیگر، با اعمال این قوانین، از بازدید کننده ها و توریست ها هم محافظت می شود چرا که مردم این جزیره برای محافظت از خودشان هر کسی که به آن ها نزدیک شود را می کشند. آن ها به هیچ کس حتی اجازه نمی دهند که قدم در سرزمینشان بگذارند و همین موضوع باعث فوق خطرناک بودن رفتن به جزیره نورث سنتینل می شود.

منبع: historicmysteries.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد