عکس های برتر جشنواره عکس سونی در سال ۲۰۱۹ – بخش آزاد

برگزیدگان جشنواره عکس سونی

پس از موفقیت های باورنکردنی جشنواره عکس سونی در سال ۲۰۱۸، باید هم انتظار جشنواره جهانی دیگری را هم می کشیدیم. سونی در پی شکستن رکورد جشنواره های قبلی خود، جشنواره عکس ۲۰۱۹ را بر پا نمود. در این مسابقه و جشنواره، رقابت بسیار بالا بود. چرا که در قوانین جشنواره عکس سونی گفته شده بود که هر کسی می تواند شرکت کننده باشد. جشنواره عکس سونی در مجموع در حدود ۱۲ سال است که برگزار می شود. مجله الی گشت به معرفی برگزیدگان جشنواره عکس سونی در سال ۲۰۱۹ می پردازد و این تصاویر را برای شما به نمایش می گذارد.

صبح تابستان-جشنواره عکس سونی
مطالب مرتبط:
داستان جالب و شنیدنی اختراع ساندویچ!
قسطنطنیه کجاست و امروزه چه نامیده می‌شود؟
بازار گل دادار بمبئی را در سفر به هند حتما ببینید

در مجموع جشنواره عکس سونی سال ۲۰۱۹ در چهار بخش برگزار شد: بخش حرفه ای، با موضوع آزاد، جوانان و دانشجویان. در رقابت های سال جاری، هیات داوران برای مشخص نمودن جوایز جشنواره عکاسی سونی در رقابت با موضوع آزاد، دقت بسیاری داشتند. شرکت کنندگان می توانستند در این رقابت، ۱۰ عکس را در طیف گسترده ای ارائه دهند. برنده این بخش از مسابقه، عنوان عکاس برتر آزاد سال ۲۰۱۹ را از آن خود می نماید و جایزه ای به اندازه ۵۰۰۰ دلار را می برد. همچنین تجهیزات عکاسی سونی به همراه پرواز رایگان به لندن برای مراسم معرفی برندگان دریافت خواهد نمود. در ادامه شما را با عکس های شرکت کننده در این بخش از مسابقه آشنا می نماییم.

عکس زیر با عنوان “The Colors” یا رنگ ها از میانمار شرکت کرده است. عکاس این عکس فردی به نام زارنی میو وین (Zarni Myo Win) است. در توضیحات عکس آورده شده که “سه زن کارگر و نقاش سنتی چترهای میانمار. این تصویر به خاطر ایجاد رنگ های قرمز، سبز، آبی و زرد تحسین شده است. چترهای میانمار جزو سنت این کشور هستند و زنان کارگر در میان کارهای روزانه شان آن ها را رنگ می کنند.”

عکس زیر با عنوان The ColorS-جشنواره عکس سونی

عنوان عکس: فرهنگ

در زمینه فرهنگ یکی از عکاسان کشورمان تحسین شده است. عکس حسن ترابی که در پایین می بینید وارد این مسابقه شده است. در توضیحات عکس آمده است که: هدف از این عکس این است که زنان ایرانی و فرهنگ ایرانی را یا شاید سنت های ایرانی را نشان دهد”.

جشنواره عکس سونی-فرهنگ-حسن ترابی

عنوان عکس: باغ بروکگرین | Bookgreen Garden

این عکس از آمریکا شرکت کرده است و عکاس آن تونینو ویکاری (Tonino Vicari) است. در توضیحات عکس متن زیر را می توانید بخوانید: “یک عکس از باغ بروکگرین. تمام مطلبی که من می توانم بگویم این است که جادوی باغ، نمونه بارزی از زندگی هماهنگ میان انسان و طبیعت است. زمانی که انسان و طبیعت می توانستند در هماهنگی و صلح زندگی کنند.”

جشنواره عکس سونی-باغ بروکگرین

تصویر هوایی از یک استخر در مجارستان و شهر بوداپست. نام این مکان پاتریک سلزکی (Patrik Szeleczkei) است.

مجارستان-جشنواره عکس سونی

عنوان این عکس “پادشاه قلعه یخی” است و در سوئیس گرفته شده است. نام عکاس آن سیلیویا میشل (Sylvia Michel) بوده و اینگونه می نویسد:

“من دوست دارم، تجربه های جدیدی را همراه با سگم تجربه کنم. خوابیدن در یک ایگلو یکی از آرزوهای بزرگ من بود. هنگامی که ما وارد این خانه برفی شدیم، سگ من راستا Rasta روی پوست ها پرید و همانطور که در عکس می بینید، به گونه ای نشست که انگار سال هاست که اینجا بوده است. او در این ایگلو احساس راحتی می کرد. زمانی که وارد شدیم، او روی خز گوسفندان پرید و مانند پادشاه قلعه یخی و در حالت نشسته به من نگاه کرد. در آن لحظه دکمه شاتر را فشار دادم و بنابراین این عکس گرفته شد. مسافرت با یک دوست خوب بسیار بیشتر خوش می گذرد. این تصویر در تاریخ اول ژانویه ۲۰۱۸ در ایگلودورف زرمات (Igludorf Zermatt) گرفته شده است.”

پادشاه قلعه یخی-جشنواره عکس سونی

عنوان عکس زیر: نورهای صبحگاهی

مکان: آگرا در هند

عکاس: الکساندر رشینا (Aleksandr Reshnia)

“نور خورشید صبحگاهی از میان تاق ها در مجتمع تاج محل در آگرای هند، در مارس ۲۰۱۸ عبور می کند. امروزه پیدا کردن فردی که تاج محل (مشهور ترین و یکی از جاذبه های محبوب هند) را نمی شناسد بسیار دشوار است.”

آگرا و تاج محل-جشنواره عکس سونی

عنوان عکس: بازی در یخ

این عکس در کشور ایتالیا و توسط عکاسی به نام مارکو مارکونه (Marco Marcone) گرفته شده است. او در مورد عکس می گوید:

“اقوام ننات ها قبل از اینکه با تهدید انقراض مواجه شوند، با چالش هایی مانند استعمار، جنگ داخلی، انقلاب و یکجانشینی اجباری مواجه شده اند. امروزه، روش زندگی آن ها به طور جدی تهدید می شود. بچه ها از خانواده هایشان جدا شده اند و به مدارس شبانه روزی دولتی فرستاده می شوند، جایی که آن ها، حتی نمی توانند به زبان مادری خود صحبت کنند .”

جشنواره عکس سونی-عنوان عکس-بازی در یخ

عنوان عکس: گیر افتادن در دریای یخی

این عکس هم توسط یک عکاس به نام مارکو جیووتی (Marco Gaiotti) از ایتالیا در جشنواره عکس سونی شرکت کرده است. در توضیح این عکس هم متن زیر آمده است:

” کوه های یخی در دریای یخ در سوالبارد (Svalbard)”

گیر افتادن در دریای یخی-جشنواره عکس سونی

عنوان عکس زیر: “خمیازه روزانه”

این عکس را یک عکاس هندی به نام سهیل ایزمان (Sohail Inzaman) گرفته است. او در مورد عکسش می گوید: “در طول فصل تابستان بود و آن روز درجه حرارت، حدود ۴۰ درجه سانتیگراد بود. ما به سمت منطقه ۲ در پارک ملی جالانا (Jhalana National Park) حرکت کردیم، به دنبال کفتار می گشتیم و بعد او را در نزدیکی محل استراحتش دیدیم. ما خیلی به او نزدیک بودیم، بی سر و صدا نشستیم و او را تماشا کردیم. همانطور که می دانیم کفتارها در شب ها بیرون می آیند و در طول روز در لانه های خود، از نور خورشید مخفی می شوند.”

خمیازه روزانه-جشنواره عکس سونی

عنوان عکس: قطار شتر

این عکس توسط عکاسی چینی به نام پانگ ژیائو ژونگ (Pang Xiao Zhong) به جشنواره عکس سونی سال ۲۰۱۹ فرستاده شده است و یکی از جاذبه های این کشور را نشان می دهد. این عکس در شین جیانگ چین (Xinjiang) گرفته شده است.

قطار شتر-جشنواره عکس سونی

عنوان عکس: راهبه ها در تور

عکاس بریتانیایی این عکس شخصی به نام پولی روسین (Polly Rusyn) است که راجع به عکسش این گونه می گوید:

“زمانی که من در رم بودم، مصمم به گرفتن عکس از راهبه ها بودم و در آخرین روز سفر من بود که به این دو راهبه برخوردم. دو راهبه ای که عینک آفتابی به چشم داشتند و با خوشحالی در حال سلفی گرفتن از یکدیگر بودند. من خودم را به مقابل آن ها رساندم و چند عکس را سریع گرفتم تا اطمینان حاصل شود که تلفن آن ها به طور واضح، از ساختمان های پس زمینه جدا شود.”

راهبه ها در تور-جشنواره عکس سونی

عنوان عکس زیر: رقص در پای کوه یولونگ (Yulong)

این عکس در چین توسط فردی به نام شین چنگ (Xin Cheng) برای جشنواره عکس سونی سال ۲۰۱۹ فرستاده شده است. این عکاس می گوید: “من چهار روز رابرای یک روز روشن در پای کوه یولونگ منتظر بودم. زمانی که مردم محلی در صحنه قرمز کوه و در برابر کوه برفی می رقصیدند، صحنه بسیار زیبایی به وجود آمد.”

رقص در پای کوه یولونگ-جشنواره عکس سونی

عنوان عکس: ضد آفتاب

عکسی از استرالیا و گرفته شده توسط شخصی به نام Gaetano Dario Gargiulo است.

برخلاف آفتاب-جشنواره عکس سونی

عنوان عکس: Circuit Board or Funfair

نام عکاس: نیکولاس ای جونز (Nicholas E Jones) از بریتانیا

Circuit Board or Funfair-جشنواره عکس سونی

عنوان عکس: “بالا، آنجا”

عکاس این عکس شخصی به نام کریستوفر کامسو (Christopher Comeso) بوده که از فیلیپین در جشنواره عکس سونی سال ۲۰۱۹ شرکت کرده است.

بالا، آنجا-جشنواره عکس سونی

عنوان اولین عکس در این صفحه: صبح تابستان

عکاس این عکس شخصی به نام متیو کاتل (Matthew Cattell) بوده که از انگلستان در جشنواره عکس سونی سال ۲۰۱۹ شرکت کرده است.

منبع: designyoutrust.com

برگزاری چهارمین کارگاه سفر و گردشگری با خودروی شخصی
برگزاری چهارمین کارگاه سفر و گردشگری با خودروی شخصی
معرفی امن ترین کشورهای جهان برای مسافرت در سال ۲۰۱۸
معرفی امن ترین کشورهای جهان برای مسافرت در سال ۲۰۱۸
تلاش سازمان میراث فرهنگی کشور برای توقف حراج اشیای تاریخی ایران در لندن
تلاش سازمان میراث فرهنگی کشور برای توقف حراج اشیای تاریخی ایران در لندن
مالزی وارد گردشگری زیبایی شد
مالزی وارد گردشگری زیبایی شد

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code