جلوه ای متفاوت از ساختمان های دیدنی آلمان

محو تماشای ساختمان‌های آلمان شوید

این نوشته توسط یورگ دیتریش (Jörg Dietrich) که معمار و عکاس است و من وی را سال گذشته در  لایپزیک ملاقات کردم، نوشته شده است. من شخصا علاقه زیادی به معماری داشته و از دیدن آرشیو کامل وی از خیابان ها و مناطق مختلف جهان، به شدت متعجب شده و از وی درخواست کردم که نمایشگاهی با این مضمون راه اندازی کند. وقتی وی با این پیشنهاد موافقت کرد، من به شدت هیجان زده شدم. در این نوشته وی پنج چشم انداز زیبا را از شهرهای مختلف آلمان معرفی کرده است:

مطالب مرتبط:
دلایلی که شما را شیفته ی آلمان خواهد کرد!
چشم اندازی‌هایی زیبا از شهرهای آلمان
duesseldorf-medienhafen-panorama-foto
  • Medienhafen، دوسلدورف

بندر واسطه دوسلدورف که به آلمانی Medienhafen گفته می شود، از سال ۱۹۹۰ میلادی به عنوان یکی از مراکز مدرن تجاری به همراه ویژگی های خاص معماری طراحی شده است. شهر دوسلدورف مرکز ایالت Northrhine-Westphalia در آلمان محسوب شده و ۶۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

chemnitz_karlmarxmonument_panorama_400
  • Brückenstrasse، کمنیتس

مجموعه Brückenstrasse یکی از آثار خاص باقی مانده از معماری سبک آلمان شرقی است که در شهر کمنتیس (Chemnitz) قرار دارد. کمنتیس سومین شهر بزرگ ساکسونی محسوب شده و دومین پرتره بزرگ کارل مارکس در این بنا اجرا شده است. این شهر برای مدت ۴۰ سال با عنوان شهر کارل مارکس (Karl-Marx-Stadt) شهرت داشت.

frankenwerft_400
  • Frankenwerft، کلن

بخشی از ساحل رود راین در محله قدیمی شهر کلن. در این محل، خانه ها و خیابان های قدیمی به زیر زمین رفته و باغ راین تاسیس شد. در تصویر این بخش، مردم برای فصل جشنواره کلن آماده می شوند.

werdau_markt_rathaus_panorama
  • Markt، وردوا

شهر وردوا (Werdau)  در ایالت زاکسن در کشور آلمان واقع شده است.این شهر یک نمونه خوب از شهرهای کوچک آلمانی به شمار می رود. در تصویر این بخش بازار یا میدان مارکت (market square)در وردوا دیده می شود. ساختمان اصلی این میدان، تالار شهر محسوب شده و توسط پادشاه ساکسون در آپریل ۱۹۱۱ افتتاح شده است.

hamburg_speicherstadt_hollaendischer_brook_400
  • Holländischer Brook، هامبورگ

هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان با جمعیتی حدود ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر بوده و مهم ترین بندر این کشور به شمار می رود. این شهر در کنار رود الب قرار داشته و تصویر نمایش داده شده، بخشی از بندر Speicherstadtarea و انبارهای این بخش را نمایش می دهد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code