۱۷ نکته برای یک مسافر حرفه ای

برای آنهایی که می خواهند حرفه ای سفر کنند

بیشتر مردم مهارت ذاتی برای مسافرت ندارند. این چیزی است که با تجربه به دست می‌آید. در ابتدا، اشتباهات زیادی مرتکب می‌شوید. مهارت در مسافرت، با جاماندن از اتوبوس، رفتار نامناسب، ناآگاهی فرهنگی و خطاهای کوچک بی ‌شمار دیگری حاصل می‌شود، یک روز می‌بینید که این مهارت را چقدر عالی کسب کرده‌اید. ما می‌خواهیم به این فرایند شتاب ببخشیم و به شما کمک کنیم تا از اشتباه دوری کنید. پس بد نیست این فهرست که شامل چندین نکته مسافرتی است را مدنظر داشته باشید. این نکات همه چیز را پوشش می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا به یک مسافر خبره تبدیل شوید، با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
چگونه حرفه ای سفر کنیم؟
با مرور این نکات آسوده سفر کنید

۱- همیشه یک حوله به همراه داشته باشید. حوله مخصوصاً در هنگام کوهنوردی می‌تواند بسیار مفید باشد. البته معلوم نیست که چه زمانی در طی سفر به کار می‌آید؛ خواه لب ساحل، یا در پیک ‌نیک.

۲- یک کیف کوچک کوله‌پشتی یا کیف دستی بخرید. با این کار مجبور می‌شوید بارتان را سبک کنید.

۳- تا آنجا که می‌توانید وسایل کمی با خود به مسافرت ببرید. مشکلی نیست اگر یک تی ‌شرت را در طی چند روز بارها و بارها بپوشید. پس فقط نیمی از لباس‌هایی را که فکر می‌کنید احتیاج دارید، با خودتان بردارید؛ به باقی آن اصلا نیاز نخواهید داشت. اما حتما جوراب اضافی بردارید. این احتمال وجود دارد که مثلا یک جفت از آنها در لباسشویی گم شود و بنابراین جوراب‌های اضافی حتما به کار می‌آِیند.

چمدان

۴- یک کارت بانکی اضافی با خودتان داشته باشید. حادثه خبر نمی‌کند. همیشه خوب است در صورت سرقت یا گم کردن کارت بانکی، یک کارت پشتیبان هم داشته باشید. ماندن در جایی غریب بدون دسترسی به پول اصلاً چیز خوبی نیست. حتماً از کارت‌های بانکی بدون کارمزد استفاده کنید؛ پولی را که با سختی فراوان به دست آورده‌اید، به راحتی به بانک‌ها ندهید. پس آن را برای خودتان نگه دارید و در هنگام سفر خرج کنید.

عابر بانک

۵- حداقل یک بار به تنهایی سفر کنید. در این صورت به شناخت بهتری از خودتان دست پیدا خواهید کرد و استقلال را یاد می‌گیرید.

۶- در استفاده از نقشه، هراسی به خود راه ندهید. بهتر است یک گردشگر به نظر برسید، تا در ناحیه‌ای نا آشنا گم شوید یا سرگردان بمانید. اما از گم شدن عمدی هم نترسید. پرسه زدن بدون هدف در یک شهر جدید، راه خوبی برای آشنایی با آن شهر است. شاید از پیدا کردن جاذبه‌های پنهانی شهر شگفت ‌زده شوید!

۷- همیشه به اداره محلی گردشگری سری بزنید. آنها از تمام وقایع جاری در شهر اطلاع دارند و می‌توانند فعالیت‌های رایگان و مراسم خاصی را که در طی اقامت شما در حال انجام است و هر چیز دیگری را هم به شما معرفی کنند.

۸- در پرواز های بین ‌المللی، صندلی‌های کنار پنجره را رزرو کنید تا سر شما برای استراحت از فضای کافی برخوردار باشد. همچنین سعی کنید صندلی‌های سمت جلو را رزرو کنید تا از معطلی صف کنترل گذرنامه رها شوید.

۹- یادتان باشد کیف پول کمری نخرید چون کار اشتباهی است! دزدها خیلی راحت خواهند فهمید که شما پول همراه دارید و انگار به آنها می‌گویید: «هی! نگاه کن! من یک مسافرم و خیلی هم پول دارم، بیا جیب من را بزن!»

کیف پول کمری

۱۰- هنگامی که بیرون می‌روید، تنها چیزهایی را که احتیاج دارید با خودتان بردارید. سعی کنید تا آنجا که ممکن است پول نقد و کارت بانکی زیاد با خودتان حمل نکنید تا اگر اتفاقی افتاد، به راحتی بتوانید چاره‌ای بیاندیشید.

۱۱- همیشه یک قفل با خود داشته باشید چون به درد می‌خورد؛ به ویژه هنگامی که در خوابگاه‌ اقامت می‌کنید و لازم است وسایل‌تان را قفل کنید.

۱۲- چند کپی اضافی از گذرنامه و اسناد مهم‌تان تهیه کنید. فراموش نکنید که یک کپی هم به خودتان ایمیل کنید تا همیشه به آنها دسترسی داشته باشید.

۱۳- وقتی از خیابان عبور می‌کنید، هر دو طرف را نگاه کنید؛ به ویژه در کشورهایی که جریان ترافیک نسبت به کشور خودتان، متفاوت است.

۱۴- از کارکنان هتل، اطلاعات بخواهید؛ حتی در هتلی که در آن اقامت ندارید. آنها هر روز با مسافرانی سر و کار دارند که مایل هستند سفر کم ‌هزینه‌ای داشته باشند و به همین خاطر از غذاها یا جاذبه‌های ارزان‌قیمت آگاهی دارند.

کارکنان هتل

۱۵- عبارات و اصطلاحات پایه‌ای زبان کشوری که به آن سفر می‌کنید را یاد بگیرید. افراد محلی خیلی خوششان می‌آید و در نتیجه تعامل با آنها ساده‌تر می‌شود.

۱۶- یک کتاب تاریخ بخوانید! اگر چیزی در مورد گذشته یک مکان ندانید، در این صورت زیبایی حال حاضر آن را درک نخواهید کرد. پس در مورد مقصد سفرتان مطالعه‌ای داشته باشید.

۱۷- از رفتن به استارباکس شرمنده نباشید! برخی اوقات دیدن یک جای آشنا، آرام ‌بخش است.

راهنمای سفر به تبریز
راهنمای سفر به تبریز
این سوغاتی ها را فقط در کوالالامپور می توانید پیدا کنید
این سوغاتی ها را فقط در کوالالامپور می توانید پیدا کنید
یک پیک نیک دو نفره در شهرهای مختلف دنیا چقدر هزینه دارد؟
یک پیک نیک دو نفره در شهرهای مختلف دنیا چقدر هزینه دارد؟
جاذبه های دیدنی تایلند (بخش اول)
جاذبه های دیدنی تایلند (بخش اول)

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code