معرفی تورهای بازدید از بی نظیرترین حیوانات حیات وحش هند!

معروف ترین حیوانات حیات وحش دنیا

کشور هند تنوع زیستی فراوانی دارد و از جمله کشورهای پهناور دنیاست. به حیوانات حیات وحش هندوستان می توان لقب شگفت انگیز و جادویی داد؛ چرا که تنوع حیوانات فوق العاده این کشور می توانند به راحتی نفس را در سینه حبس کنند. از ببرها، لئوپارد یا یوزپلنگ ها و پلنگ های سیاه گرفته تا کرگدن ها و شیرهایی که در معرض انقراض قرار دارند. تورها و سفرهای متعددی برای عکاسان حیات وحش دنیا در این کشور برگزار می شود که موقعیت خوبی برای عکاسی را بوجود می آورند. حتی اگر عکاس حیات وحش هستید، در تورهایی که در زیر معرفی می کنیم می توانید شرکت کنید و عکس های نادری از حیوانات حیات وحش آسیایی بگیرید. تمام حیوانات حیات وحشی که در ادامه مجله الی گشت به شما معرفی می کنیم را در حیات وحش و سافاری هایی که در هند برگزار می شود می توانید ببینید.

حیوانات حیات وحش دنیا-پلنگ

بازدید از حیوانات بی شمار حیات وحش آسام

مطالب مرتبط:
برترین تالاب های دنیا برای تماشای حیات وحش + تصویر
برای تماشای حیات وحش اسپانیا کجا برویم؟
مناطق چهارگانه محیط زیست: پارک ملی، اثر طبیعی ملی، پناهگاه حیات وحش و منطقه حفاظت شده

آسام Assam منطقه ای در شمال هند است که حیوانات حیات وحش فراوان و متنوعی دارد؛ در نتیجه شانس اینکه به صورت تصادفی به آن ها برخورد کنید و آن ها را ببینید، زیاد است. تورهای ۱۲ روزه در پارک حیات وحش آسام برای دیدن کرگدن ها و ماجراجویی در طبیعت وحشی برگزار می شود. آسام یکی از ثروتمندترین مناطق زیستی در جهان است، یک سرزمین از جنگل های بارانی گرمسیری، جنگل های باتلاقی، مراتع و تالاب های رودخانه ای که دارای حیوانات حیات وحش ویژه ای است. شما در تورهای سافاری این مجموعه، از پارک ملی ماناس Manas National Park و پارک ملی کازیرنگا Kaziranga National Park، نیز بازدید خواهید کرد و امکان دیدن بسیاری از گونه های در حال انقراض و نادر پستانداران و پرندگان مانند کرگدن های تک شاخ، پرندگان باتلاقی، گربه های وحشی، فیل های وحشی و گوزن ها خواهید داشت. پارک ملی کازیرانگا دارای بالاترین تراکم ببرها در هند است و شما همچنین می توانید روی پل های شناور دست ساز در این ناحیه به نام مقالایا Meghalaya  نیز راه بروید. قیمت تورهای برگزار شده برای ۱۲ روز ماندن در این ناحیه نزدیک به ۲۰۰۰ دلار آمریکا بوده و برای علاقه مندان به دیدن زندگی کرگدن ها و ببرها عالی است.

حیوانات حیات وحش دنیا

جستجو برای شاه ببرهای هند

با تورها و راهنماهای محلی که برای دیدن حیوانات حیات وحش در هند برگزار می شود می توانید یک یا دو ببر را حداقل در پارک های ملی این کشور ببینید. در این ماجراجویی در جستجوی گربه های وحشی و با شکوه هند همراه باشید.
هند ۵۵ درصد از جمعیت ببر جهان را شامل می شود و با شرکت در تورهای صبحگاهی و بعد از ظهری که در مناطق بندهاوگار Bandhavgarh، کانها Kanha و پنچ Pench تضمین داده می شود که ببرهای بی شماری را ببینید و هیچ گاه خاطره دیدن آن ها را از یاد نبرید. بر خلاف آفریقا که در آن همه گونه های اصلی زیستگاه تقریبا محیط زندگی مخصوص به خود را دارند، ببرهای هند خانه های خود را با فیل های آسیایی، شیرهای آسیایی و کرگدن ها به اشتراک می گذارند. بنابراین احتمال این که شما بتوانید دیدن دیگر حیوانات حیات وحش دنیا را را از لیست آرزوهای خود خط بزنید، بسیار است. این تورها با نام جستجو برای ببر ثبت نام می کنند و حدود ۱۳ روز ادامه داشته و نزدیک به ۲۰۰۰ یورو هزینه برمی دارد. با این حال در همه فصول می توانید برای آن ثبت نام کنید.

حیوانات حیات وحش هند

تور پیاده روی با خرس تنبل

از جمله تورهای پیاده روی در کنار خرس های آهسته و سگ های وحشی که در هند برگزار می شود، می توان به ذخیره گاه زیست کره پاچمارهی Pachmarhi رفت. دیدن حیوانات حیات وحش این ذخیره گاه و پاک ملی کناری اش به نام ساتپورا Satpura تجربه منحصر به فردی را برای شما رقم می زند؛ چرا که در این سافاری باید با پای پیاده شرکت کنید و در کنار حیوانات حیات وحش دنیا قدم بزنید. یک راهنمای متخصص و زبده برای نشان دادن تنوع گیاهان و جانوران هندوستان و افزایش شانس دیدن خرس های تنبل با شما خواهد بود. گرچه ببرها درون پارک دیده می شوند، اما پوشش گیاهی سست و کم رنگ بوده و به راحتی می توانید از دور حیوانات را ببینید. مسابقه و رانندگی در Pench در پایان سفر به شما اطمینان خواهد داد که دیدن گربه بزرگ مشهور هند، یعنی ببر چندان غیر ممکن نخواهد بود. این تورها معمولا از ماه اکتبر تا آپریل و هر بار به مدت ۱۰ روز ادامه دارد.

حیوانات حیات وحش- خرس تنبل هند

عکاسی از بامزه ترین حیوانات حیات وحش هند

از معروف ترین تورهای برگزار شده برای دیدن حیوانات حیات وحش آسیا همراهی کردن عکاس معروف حیات وحش نیک گاربوت Nick Garbutt است. این تور برای عکاسی و یافتن خرس پاندای سرخ هندوستان به مدت ۱۵ روز در حیات وحش کوه های هیمالیا برگزار می شود. در این سفر و تور شما وارد پارک ملی سینگالیا Singalila National Park خواهید شد. منطقه ای که در مرز هندوستان و نپال واقع شده و شاهد زندگی یکی از نادرترین پانداهای دنیاست. این پارک ملی با جنگل های وسیع و جنگل های معتدل آن، زیستگاه ایده آلی برای پاندا قرمز تنبل اما باهوش است.

با اقامت در کلبه هابری، جایی که برای محافظین این نوع پاندا ساخته شده است، سفر خود را به این منطقه شروع کرده و می توانید کم کم به جرگه محققان زندگی این حیوان پستاندار زیرک بپیوندید. در نهایت به پارک ملی پانا Panna National Park منطقه و کشور اصلی ببرها وارد می شوید تا بتوانید از این گربه های بزرگ عکاسی کنید! جمعیتی حدود ۳۰ ببر بالغ در این پارک زندگی می کنند. در کنار ببرها می توانید حیوانات حیات وحش دیگر این ناحیه مانند پلنگ ها، سگ های وحشی و خرس ها را نیز ببینید. اکثر این تورها ۱۵ روزه برگزار می شوند.

حیوانات حیات وحش -پاندای قرمز

جمعیتی حدود ۳۰ ببر بالغ در این پارک زندگی می کنند. در کنار ببرها می توانید حیوانات حیات وحش دیگر این ناحیه مانند پلنگ ها، سگ های وحشی و خرس ها را نیز ببینید. اکثر این تورها ۱۵ روزه برگزار می شوند.

منبع: wanderlust.co.uk

رنگارنگ ترین روستای جهان در تایوان
رنگارنگ ترین روستای جهان در تایوان
«روستای شیراکاواگو»، رویایی ترین مقصد برفی و زمستانی در ژاپن!
«روستای شیراکاواگو»، رویایی ترین مقصد برفی و زمستانی در ژاپن!
چیزهایی که قبل از سفر به مالدیو باید بدانید
چیزهایی که قبل از سفر به مالدیو باید بدانید
گشتی در بازارهای رنگارنگ مراکش!
گشتی در بازارهای رنگارنگ مراکش!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code