خطاهایی که در سفر دامن گیرتان می شود

اشتباهاتی که سفرتان را خراب می کنند

یک اصلی وجود دارد و آن اینست که در مواقعی که برای امور مختلف عجله دارید، اشتباه در کارهایتان نیز افزایش پیدا می کند. سفر یکی از مواردی است که شاخص زمان در آن نقش مهمی دارد و از سوی دیگر سهل انگاری و گاها اشتباهات کوچک و بزرگ، ممکن است تمامی ابعاد سفر شما را تحت تاثیر قرار داده و با به یادآوری این اشتباهات یا نتایج حاصل از این خطا، ذهن شما را برای سفری خاطرانگیز مغشوش و آشفته کند. با الی گشت همراه باشید تا از این خطاها بیشتر بدانید.

مطالب مرتبط:
۴ اشتباه بزرگ در سفر
چگونه حرفه ای سفر کنیم؟

آگاه نکردن شرکت ارائه‌ دهنده کارت اعتباری خود از برنامه سفر

شرکت ‌های کارت اعتباری تراکنش ‌های خارجی را به عنوان سوء استفاده از کارت می ‌شناسند و امکان دارد حساب را مسدود کنند، پس حتما قبل از این شرکت را مطلع کنید. در عین حال اطلاع کسب کنید آیا برای تراکنش ‌های خارجی شارژ اضافه می‌گیرند یا نه که در این صورت خبر بدی خواهد بود.

خطاهای سفر

عدم بررسی شرایط ویزا

برگشت خوردن در محل چک گذرنامه یک کشور خارجی، منجر به هدر شدن پول و زمان بسیار زیاد و احتمالا به هم خوردن کل برنامه سفر می‌شود. وب ‌سایت ‌های زیادی وجود دارند که ملزومات ویزا را برای کشورهای مختلف فهرست کرده‌اند. پس قبل از سفر این موارد را بررسی کنید.

برنامه ریزی برای فعالیت ‌های متعدد طی سفر

این کار فرصت ‌هایتان را در سفر محدود می‌کند. شما آنقدر وقت ندارید که دنبال جواهرات مخفی بگردید یا هرجا محلی ‌ها توصیه کردند بروید. این روال سفر را بیشتر عذاب ‌آور و پراسترس می‌کند تا لذت ‌بخش! حتما مدت زمانی را به استراحت اختصاص دهید؛‌ سپس به دنبال دیدنی‌ ها و جاذبه هایی که هستید، بروید.

نخریدن بیمه سفر

بیمه مسافرتی مواردی چون کنسلی را پوشش می‌دهد. بنابراین اگر به هر علتی از سفر تجاری یا تفریحی خود بازماندید، نگران از دست دادن صدها دلار پول بی‌زبان نخواهید بود! در صورتی که بیمه سلامتی شما خارج را پوشش ندهد، بعضی طرح ‌های بیمه ‌ای وجود دارد که هزینه ‌های درمانی اضطراری را پوشش می‌دهند.

اشتباهات سفر

در نظر نگرفتن جزئیات رزرو

واقعا زیرورو کردن اسباب و اثاثیه سفر برای پیدا کردن پرینت های رزرو کار نامطبوعی است. اگر هم که گم شان کرده باشید، دسترسی به چاپگر مشکل است. در صورت امکان این پرینت ها را در پاکت خودشان نگهداری کرده یا یک کپی الکترونیکی از آنها را در گوشی خود داشته باشید.

عدم مراقبت از وسایل با ارزش

دزدی بی ‌شک آخرین رویدادی است که هر مسافر مایل است تجربه کند؛ پس سعی کنید با تهیه کیف‌ های ضد سرقت از دزدیده شدن پول، وسایل الکترونیکی و وسایل ارزشمندتان و نزدیک خود نگاه داشتن آنها تا حد امکان، از این اتفاق جلوگیری کنید.

از آبشار ویکتوریا و نحوه‌ی اکتشاف آن بیشتر بدانید
از آبشار ویکتوریا و نحوه‌ی اکتشاف آن بیشتر بدانید
چه بالشی برای سفرهای هوایی انتخاب کنیم؟
چه بالشی برای سفرهای هوایی انتخاب کنیم؟
چرا نوروز امسال با الی گشت به مالزی سفر کنیم؟
چرا نوروز امسال با الی گشت به مالزی سفر کنیم؟
این حقایق را بدانید تا در چین شگفت زده نشوید
این حقایق را بدانید تا در چین شگفت زده نشوید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code