۴ اشتباه بزرگ در سفر

چهار اشتباه در سفر و راه حل های آنها

چه این اولین سفر خارجی تان باشد یا سفر زیاد بروید، همه ما گاهی مرتکب اشتباهات دردسرسازی می شویم که حتی ممکن است کل سفر را خراب کند. خوشبختانه با اندکی برنامه ‌ریزی به راحتی می‌توانید از برخی متداول ‌ترین اشتباه‌ های سفری احتراز کنید و از سفرتان لذت ببرید. با الی گشت همراه باشید تا برور این مطلب از این اشتباهات در سفر دوری کنید.

مطالب مرتبط:
نکات ضروری در سفرهای هوایی
با مرور این نکات آسوده سفر کنید

۱٫ بار زیاد

معمولا همراه بردن لباس برای هر نوع شرایط ممکن وسوسه ‌کننده است ولی تبعا حمل و نقل چمدان را هم دشوار می‌کند و احتمال دارد به خاطر همراه داشتن بار اضافی جریمه هم بشوید. در عوض بهتر است ساک تان را طبق معمول ببندید و نصف لباس‌ هایی را که معمولا می ‌برید، بردارید. مسلما آنها را نخواهید پوشید، مسلما بدتیپ نخواهید شد و مسلما می‌توانید حین سفر بعضی آنها را به خشکشویی تحویل دهید و از نو بپوشید.

اضافه بار

۲٫ فقدان زمان کافی بین پرواز ها

شرایط پروازها همواره غیرقابل پیش ‌بینی است. در صورت تاخیر یک پرواز، ممکن است مجبور شوید با سرعت بیشتر به سوی پرواز بعدی ‌تان بشتابید؛ آن هم در فرودگاهی نا آشنا و احتمالش هست که به موقع نرسید. بهترین کار این است که پروازها را با فاصله مطمئنی رزرو کنید. مثلا اگر به فرودگاه هیث ‌رو لندن قرار است بروید، حداقل دو ساعت فاصله بگذارید؛ چون زمان زیادی برای گذر از موانع امنیتی باید در نظر بگیرید.

۳٫ عدم تعویض پول در فرودگاه

به محض خروج از فرودگاه، به احتمال زیاد و در بیشتر کشورها، برای استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی یا تاکسی به پول محلی  نیاز پیدا می کنید. گرفتن پول از خودپرداز فرودگاه با نرخ بهتری صورت می‌پذیرد. پس هرچقدر لازم دارید پول بگیرید؛ بلکه اندکی هم بیشتر برای شرایط اضطراری کنار بگذارید. در کنار کارت اعتباری همراه داشتن پول نقد همواره لازم است. همیشه در طول سفر پیش می‌آید و لازم می‌‌شود از فروشگاه‌ های محلی خرید کرد که خیلی از آنها هم کارت اعتباری قبول نمی‌کنند.

فرودگاه

۴٫ چک نکردن طرح‌‌ های موجود برای تلفن همراه

حتما باید درباره طرح مناسبی که موجب شود هزینه رومینگ نپردازید، اطلاع کسب کنید که آیا وجود دارد یا خیر؟ دیتای گوشی تان را قبل از سوار شدن به هواپیما خاموش کرده و گوشی ‌تان را در حالت پرواز قرار دهید (مشکلی برای اتصال به وای‌ فای وجود نخواهد داشت). اما اگر اتصال به اینترنت برایتان حایز اهمیت است، دنبال یک طرح بین ‌المللی بگردید یا به محض رسیدن به مقصد یک سیم‌کارت محلی تهیه کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد