alexaa

دانشتان را با حقایقی از آفریقای جنوبی آزمایش کنید

ترکیبی از حقایق تاریخی، توریستی و تاثیرگذار از آفریقای جنوبی

همانطور که می دانید آفریقای جنوبی یکی از پیشرفته ترین کشورهای آفریقا با جمعیت تقریبا ۵۹٫۵ میلیون نفر است که ۵ درصد جمعیت کل قاره ی آفریقا را تشکیل می دهد. تور آفریقای جنوبی همچنین یکی از پرفروش ترین تورهای سرتاسر دنیاست و دلیل آن هم مشخص است! جاذبه های بینظیر طبیعی، تفریحی، تاریخی و فرهنگی . اما چه تعداد از حقایق آفریقای جنوی را می دانید؟ لیستی که الی گشت در پایین برای شما آماده کرده، دانش تان را در این باره به چالش می کشد.

مطالب مرتبط:
سفری هیجان انگیز در جاده باغ آفریقای جنوبی
چرا باید به آفریقای جنوبی سفر کرد؟

حقایقی که شاید نمی دانستید

۱- نلسون ماندلا با ۶ نام مختلف در آفریقای جنوبی شناخته می شود. در هنگام تولد، Rolihlaha نامگذاری شد. در روز اول مدرسه اش، معلمش اسم نلسون را روی او گذاشت. این به دلیل سنتی بود که از دهه ی ۱۹۲۰ بر جای مانده بود چون آفریقای جنوبی مستعمره ی انگلیسی ها بود و مستعمره های آفریقا نمی توانستند کلمات آفریقایی را تلفظ کنند، بنابراین به هر بچه ای در مدرسه یک نام انگلیسی داده می شد. وقتی ۱۶ ساله شد نام Dalibhunga روی او گذاشته شد. بومی های آفریقای جنوبی بطور مرسوم به او Madiba می گفتند که نام قبیله ای است که ماندلا به آن تعلق داشت. Tata و Khulu به معنای پدر و پدر بزرگ، نام های دیگری است که بر وری او گذاشتند.

table mountain

۲- کوه Table معروف که از خارق العاده ترین جاذبه های طبیعی آفریقای جنوبی و تمام دنیاست، یکی از قدیمی ترین کوه های کره زمین است. علاوه بر این بر روی این کوه بیش از ۲۲۰۰ گونه ی مختلف گیاهی وجود دارد ۷۰ درصد آن فقط مختص همین کشور است. ۳- آفریقای جنوبی یکی از لوکس ترین قطارهای دنیا را دارد. این قطار به همه ی لوازم رفاهی تجهیز شده است. در این قطار سوییت های رویالی وجود دارد که در آن از صندلی های راحتی گرفته تا حمام و دوش هایی از بهترین مواد تهیه شده وجود دارند. ۴- آفریقای جنوبی پر از حیوانات رکورد شکننده است. این کشور جایی است که در آن بزرگترین پستاندار(فیل)، بزرگترین پرنده(شترمرغ)، درازترین حیوان(زرافه)، بزرگترین ماهی(وال)، بزرگترین خزنده(لاک پشت غول پیکر)، تندترین حیوان روی زمین(چیتا) و بزگترین بزکوهی(گاو کوهی آفریقایی) را می توانید پیدا کنید. ۵- آفریقای جنوبی به عنوان سرزمین رنگین کمان شناخته می شود. در این باره مطلب جالبی وجود دارد حتما بخوانید(دانستنی هایی قبل از سفر به سرزمین رنگین کمان) . از جمعیت ۵۹ میلیونی آفریقا، ۹ درصد سفید پوست و زیر ۹ درصد دورگه هستند. این افراد فرزندان مهاجران سفید پوست به این کشور هستند و به زبان آفریقایی و انگلیسی صحبت می کنند. همچنین حدود ۲٫۵ درصد جمعیت این کشور فرزندان کارگران هندی ای هستند که در اوایل قرن بیستم به این کشور آمدند.

lost city palace

۶- کاخ شهر گمشده. کاخ شهر گشمده، بزرگترین تفرجگاه هتلی در دنیاست که در این کشور قرار دارد. این کاخ بوسیله ی ۲۵ هکتار باغ های گیاهشناسی دست ساز که بیشتر از ۲ میلیون گیاه دارد، محاصره شده است. این مکان یکی از بایدی های دیدنی برای هر کسی است که می خواهد به این کشور پر رمز و راز سفر کند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد