بلیط هواپیما

معرفی بهترین دانشگاه های فنلاند برای تحصیل

دانشگاه های فنلاند

کشورهایی حوزه اسکاندیناوی همیشه جزو برترین کشورهای جهان از جهات مختلف بوده اند. فنلاند نیز جزو کشورهایی است که علاوه بر اینکه سفر به آن بسیار جذاب است، دانشگاه های خوبی نیز دارد که جزو دانشگاه های برتر جهانی هستند. طبیعت زیبا، فرهنگ غنی، برتری تحصیلی از تمام لحاظ و این نکته که مردم آن چند فرهنگی را پذیرفته اند، همگی دلایلی هستند که دانشگاه های فنلاند و تحصیل در این کشور بسیار محبوب شود. برای اینکه از برخی دانشگاه های فنلاند که برتر هستند آگاه شوید، الی گشت را همراهی کنید.

برترین دانشگاه های فنلاند

دانشگاه هلسینکی |University of Helsinki 

مطالب مرتبط:
بهترین دانشگاه های سوئد برای تحصیل
بهترین دانشگاه های اسکاتلند برای تحصیل

هلسینکی، فنلاند

دانشگاه هلسینکی قدیمی ترین دانشگاه فنلاند است که در سال ۱۶۴۰ تاسیس شده است. در حال حاضر دانشگاه هلسینکی رتبه ۱۰۲ در جهان را دارد که به همین ترتیب آن را جزو برترین دانشگاه های فنلاند می دانند. دانشگاه هلسینکی در عین حال که قدیمی ترین و بالاترین رتبه را دارد، بزرگترین موسسه آموزش عالی در فنلاند است که بیش از ۳۲،۰۰۰ دانشجو را در سال می پذیرد. این دنشگاه، ۱۱ دانشکده و ۱۱ موسسه پژوهشی دارد و مقاطع تحصیلی را به زبان فنلاندی، سوئدی و انگلیسی را ارائه می دهد.

دانشگاه هلسینکی

دانشگاه آلتو | Aalto University

اسپو، فنلاند

این دانشگاه که در اسپو و در نزدیکی هلسینیکی قرار دارد، دومین دانشگاه برتر در فنلاند است که رتبه جهانی آن ۱۳۷ می باشد. این دانشگاه در سال ۲۰۱۰ با ادغام سه موسسه مختلف یعنی، دانشگاه تکنولوژی هلسینکی، مدرسه هلسینکی اقتصاد و دانشگاه هنر و طراحی هلسینکی افتتاح شد. هدف دولت فنلاند، ایجاد یک دانشگاه جدید بود که یک مدل نوآوری و نماد آموزش عالی با کیفیت باشد. امروز حدود ۱۲۱۰۰ دانشجو در اینجا تحصیل می کنند.

دانشگاه آلتو

دانشگاه تورکو | University of Turku 

تورکو، فنلاند

دومین دانشگاه بزرگ از دانشگاه های فنلاند این دانشگاه می باشد که در حال حاضر ۲۰ هزار نفر در آن مشغول به تحصیل هستند. رتبه جهانی دانشگاه تورکو ۲۷۶ می باشد. بیشتر دانشکده های این دانشگاه در تورکو واقع اند که البته در رائوما، پوری و سالو نیز دانشکده و موسساتی دارد.

این دانشگاه در سال ۱۹۲۰ با کمک های اهدایی بیش از ۲۲ هزار شهروند در تورکو افتتاح شد.

دانشگاه تورکو

دانشگاه ییواسکیلا | University of Jyväskylä 

ییواسکیلا، فنلاند

دانشگاه ییواسکیلا که در سال ۱۹۳۴ تاسیس شد، از اولین دانشکده تربیت معلم فنلاندی شروع و در سال ۱۸۶۳ تأسیس شد. با رتبه جهانی ۳۵۷، دانشگاه حدود ۱۵۰۰۰ دانشجو در شش دانشکده را آموزش می دهد. این دانشگاه میراث آموزشی معلم خود را حفظ کرده است که به همین دلیل می باشد که در میان دانشگاه های فنلاند دانشگاه برجسته ای برای برنامه های آموزشی محسوب می شود. این دانشگاه همچنین در رتبه بندی دانشگاه جهانی QS در سال ۲۰۱۷، در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر در بخش رشته های آموزشی و تربیتی قرار گرفت.

دانشگاه ییواسکیلا

دانشگاه فنلاند شرقی | University of Eastern Finland 

فنلاند شرقی

این مورد هفتمین دانشگاه برتر در میان دانشگاه های فنلاند محسوب می شود که در بین دانشگاه های جهانی رتبه ۴۵۱ را به خود اختصاص داده است. در سال ۲۰۱۰ با ادغام دانشگاه های Joensuu و Kuopio این دانشگاه افتتاح گشت. امروزه بیش از ۱۵ هزار دانشجوی ملی و بین المللی تنها در یکی از ۴ دانشکده این دانشگاه تحصیل می کنند.

با شهرت خوبی در زمینه تحقیقات، دانشگاه فنلاند شرقی دارای شبکه گسترده ای از شرکای خارجی است و اغلب در پروژه های بین المللی شرکت می کند. دانشکده های اصلی این دانشگاه در شهرهای Joensuu و Kuopio هستند و برخی از امکانات نیز در Savonlinna هستند که همگی در جنوب شرقی فنلاند و در منطقه ای که به نام فنلاند شرقی شناخته می شود، وجود دارند.

دانشگاه فنلاند شرقی

دانشگاه فنی تامپر | Tampere University of Technology

تامپر، فنلاند

دانشگاه فنی تامپر (TUT) ترکیبی از سنت قوی تحقیق در حوزه علوم طبیعی و مهندسی با تحقیقات مربوط به صنعت و کسب و کار است. نقاط قوت این مورد از دانشگاه های فنلاند شامل تعامل بین پژوهش های بنیادی و کاربردی، شبکه های گسترده بین المللی و پروژه های تحقیقاتی با کیفیت بالا است که بر مرزهای اداری و انضباطی متمرکز شده اند. دانشگاه فنی تامپر از زمان تأسیس آن با شرکت ها و صنایع همکاری داشته است. تعداد دانشجویان آن تقریبا ۱۰ هزار نفر هستند که در این دانشگاه تحصیل می کنند.

دانشگاه فنی تامپر

دانشگاه فنی لاپینرانتا | Lappeenranta University of Technology

لاپینرانتا، فنلاند

دانشگاه لاپینرانتا (LUT) یک دانشگاه پیشگام علم و فن آوری در سال ۱۹۶۹ است که زمینه های علم و تجارت را در بر می گیرد. جامعه بین المللی این دانشگاه شامل حدود ۶۰۰۰ دانشجو و کارشناس در زمینه تحقیقات علمی و تحصیلی است. دانشگاه لاپینرانتا (LUT) از دانشجویان سراسر جهان استقبال می کند تا به رشته های گوناگونی در مقطع کارشناسی ارشد در مدیریت فناوری و کسب و کار همراه شوند. هر سال تقریبا ۲۵۰ دانشجوی جدید در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه فنی لاپینرانتا تحصیل می کنند. علاوه بر آن، مقاطع دیگری نیز در این دانشگاه تدریس می شوند.

دانشگاه فنی لاپینرانتا

دانشگاه اولو | University of Oulu

اولو، فنلاند

دانشگاه اولو یک دانشگاه علمی بین المللی است که نوآوری برای آینده، رفاه و دانش را از طریق تحقیقات و آموزش چند رشته ای ایجاد می کند. هدف از این نوآوری، مطالعه، جستجو و به کارگیری دانش جدید در تمام زمینه هاست. دانشگاه اولو در مورد مردم و فرهنگ در محیط های مختلف تحقیق می کند و برای آن ها تکنولوژی های جدیدی را عرضه می کند که کیفیت زندگی را بهتر کند. این دانشگاه، ۱۰ دانشکده و دپارتمان های مختلفی دارد که در زمنیه های مختلف تحقیقاتی فعالیت دارند و زیرساختی را برای علم چند زمینه ای، نوآوری و تعلیم کارشناسان فراهم کرده است.

دانشگاه اولو

دانشگاه آبو آکادمی | Abo Akademi University

تورکو، فنلاند

دانشگاه آبو آکادمی یک دانشگاه تحقیقاتی بین المللی است که مسئولیت گسترده ای در زمینه آموزش زبان سوئدی در فنلاند دارد. این فعالیت ها پژوهش و آموزش را در اکثر رشته های علوم انسانی، علوم تربیتی، علوم اجتماعی، علوم طبیعی و تکنولوژی را پوشش می دهند. دانشگاه آبو موضعی قوی در بازار آموزش فنلاند، در تعامل با جامعه و زندگی تجاری، و در تحقیقات بین المللی دارد.

دانشگاه آبو آکادمی
معرفی بهترین شهرهای هند برای تحصیل
معرفی بهترین شهرهای هند برای تحصیل
بهترین دانشگاه های پزشکی جهان در سال ۲۰۱۹ – بدون کنکور
بهترین دانشگاه های پزشکی جهان در سال ۲۰۱۹ – بدون کنکور
بهترین دانشگاه های ایتالیا برای تحصیل
بهترین دانشگاه های ایتالیا برای تحصیل
معرفی بهترین دانشگاه های مسکو
معرفی بهترین دانشگاه های مسکو