چه چیزی دره اواکودانی در ژاپن را مرموز کرده است؟

دره مرموز اواکودانی در ژاپن

در گشت و گذار در نواحی مختلف ژاپن به دره ای مرموز در شهر هاکونه ی استان کاناگاوا می رسیم. دره ای آتشفشانی که به نام اواکودانی معرو ف است و در آن شکاف های فعال گوگرد و چشمه آب گرم وجود دارد. این دره از جاذبه های محبوب گردشگری است و عده ای به آن «دره جوشان بزرگ» هم می گویند. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا از دره اواکودانی در ژاپن بیشتر بدانید.

دره مرموز اواکودانی
مطالب مرتبط:
جواهر سفید ژاپن میوه‌‌ای است هم قیمت طلا!
غذاهای ژاپنی که تا به حال درباره شان نشنیده اید

دره اواکودانی (Owakudani) در واقع یک کاسه آتشفشانی است که حدود ۳ هزار سال پیش در هنگام فوران کوه‌های هاکونه شکل گرفته است. انفجار فوارن این کوه آنقدر قوی بود که این محل همچنان فعال است و در آن حوضچه های جوشان آب و شکاف هایی به چشم می خورد که از آن ها بخارها و دودهای آتشفشانی گوگرد دی اکسید و سولفید هیدروژن به بیرون می آید. شاید فکر کنید یک همچین جایی چندان توریستی به نظر نمی آید اما جالب است بدانید که افراد زیادی هر سال در جست و جوی تخم مرغ های آب پز سیاه و اسرار آمیز به این ناحیه می آیند. بله درست شنیدید! تخم مرغ! اصلا این دره به تخم مرغ هایش معروف است. با دیدن این تخم مرغ های آب پز شاید باورتان نشود که این ها همان تخم های ساده مرغ هستند که به این شکل و شمایل در آمده اند! تخم مرغ ها بعد از آب پز شدن در  چشمه این دره به رنگ سیاه عجیبی در می آیند که دلیلش جوشاندن آن ها در استخرهای آب گرم پر از گوگرد است. گوگرد داخل آب با پوسته تخم مرغ واکنش انجام  می دهد و به آن ها ظاهری سیاه و مزه گوگرد می دهد.

دره ژاپن

بدون شک پشت سر این دره عجیب افسانه های زیادی وجود دارد. بر اساس افسانه ها هر کس تخم مرغ هایی را که در داخل این آب ها پخته را بخورد ۷ سال به عمرش اضافه می شود. البته به درستی معلم نیست که این عدد ۷ چطوری تا این حد دقیق محاسبه شده است! پس همانطور که به بالای تپه نزدیک و نزدیک تر می شوید باید خودتان را آماده مراسم جالبی کنید! مراسم تخم مرغ پزان معروف که می تواند سال ها طول عمرتان را افزایش دهد. اگر به بالای تپه و کنار آب های چشمه جوشان بروید تخم مرغ های زیادی را در داخل آب می بینید که در حل طی کردن مراحل پخته شدن هستند! آن ها به مدت ۱۵ دقیقه در دمای ۱۰۰ درجه سانتی گراد می جوشند و رنگی کاملا سیاه پیدا می کنند البته نگران نباشید چون درون تخم مرغ ها همچنان مثل تخم مرغ های معمولی سفید و زرد است.

چشمه جوشان

برای رسیدن به این دره دو راه پیش رویتان است؛ می توانید از کنار دریاچه آشی سوار تله کابین شوید و راحت و بدون دغدغه به کنار چشمه های جوشان برسید و در عین حال چشم اندازهای باشکوهی از کوه فیجی و دریاچه آشی را ببینید. مطمئنا تماشای یک همچین منطقه آتشفشانی از بالا جذابیت های زیادی دارد. در بیشتر نواحی ژاپن روزهای تابستان دما و رطوبت بالایی دارد اما در این تله کابین ها به دلیل سیستم تهویه مناسب اثری از رطوبت کلافه کننده روزهای گرم تابستانی نمی بینید. تله کابین آرام و آهسته حرکت می کند و شما را بالا و بالا تر می برد. درست است که این تله کابین به داشتن چشم اندازهای جذاب از کوه فیجی و دریاچه آشی معروف است اما اگر کمی با دقت بیشتری به اطرف نگاه کنید می توانید مناظر جذاب دیگری را هم پیدا کنید این منظره جذاب را وقتی می بینید که در حال برگشت به ایستگاه Togendai هستید؛ در اینجا شکاف هایی که بر روی کوه قراردارند کاملا شبیه ویرانه های باستانی به نظر می آیند. البته یک راه دیگر هم برای رسیدن به چشمه جوشان دارید؛ اگر عاشق پیاده روی در مسیرهای کوهنوردی هستید می توانید از مسیر مخصوصی که برای رسیدن به این محل وجود دارد استفاده کنید. این مسیر حدود ۱ کیلومتر است و می توانید در عرض ۱۵ دقیقه آن را طی کنید. در طول مسیر گردشگران زیادی هسنتند که برای شرکت در مراسم آب پز کردن تخم مرغ خودشان را به این محل می رسانند. همین که به این محل رسیدید کلبه ای زیبا با میز و صندلی های چوبی را می بینید که دقیقا در کنار چشمه قرار دارد. می توانید بر روی این صندلی ها بنشینید و در حالی که محو تماشای چشم اندازهای باشکوه از کوه فیجی هستید تخم مرغ ها را بخورید. در شهر هاکونه همه تخم مرغ های سیاه این دره را می شناسند، حتی این تخم مرغ ها در مغازه ها هم به فروش می رسند و می توانید پاکتی که ۵ تا از این تخم مرغ ها دارد را با ۵۰۰ ین بخرید. طبق افسانه معروف ژاپنی با خوردن هر تخم مرغ ۷ سال به عمرتان اضافه می شود پس با خوردن ۵ تا از آن ها باید انتظار داشته باشید  که ۳۵ ستال بیشتر عمر کنید!

تله کابین

فعالیت های آتشفشانی در این ناحیه آنقدر زیاد است که این دره در ماه می ۲۰۱۵ بسته و حدود یک سال بعد در آوریل ۲۰۶ دوباره باز شد. البته برای بازدید از این دره محدودیت هایی هم وجود دارد و کسانی که از آسم، برونشیت و بیماری های قلبی رنج می برند و همچنین زنان باردار به خاطر فعالیت های شدید آتشفشانی نباید وارد این دره شوند. شاید رفتن به ان دره را در روزهای آفتابی بیشتر دوست داشته باشید هر چند که اگر پای صحبت گردشگران بنشینید عده ای روزهای ابری آن را جذاب تر و اسرار آمیزتر می دانند. البته تماشای چشم اندازهای دریاچه آشی در حالی که کوه فیجی در پس زمینه قرار دارد فقط در روزهای آفتابی نصیبتان می شود.

منبع: odditycentral.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد