دریاچه ای با درختان برعکس!

دریاچه کیندی در قزاقستان

زلزله ها با اینکه می توانند همه جارا خراب کنند اما گاهی جاذبه هایی را به وجود می آورند که بعد از سال ها باور نمی کنید این جاذبه ها وجودشان را مدیون همان زلزله باشند! دریاچه کیندی (Kaindy Lake) در قزاقستان از همان جاذبه هاست که اگر زلزله نبود هرگز به وجود نمی آمد! در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا با دریاچه کیندی بیشتر آشنا شوید.

دریاچه عجیب
مطالب مرتبط:
حیوانات در این دریاچه تبدیل به مجسمه می‌شوند
خطر بازدید از این دریاچه ها بیشتر از لذتش است

زلزله ی مهیب سال ۱۹۱۱ باعث ریزش سنگ های کوهستان به پایین دره شد و سدی طبیعی را به وجود آورد. بعدها و با گذشت زمان آب باران در این گودال جمع شد و کم کم دریاچه ای زیبا شکل گرفت، دریاچه ای با ۴۰۰ متر طول و نزدیک ۳۰ متر عمق. با به وجود آمدن این دریاچه، جنگلی که در اینجا قرار داشت به زیر آب فرو رفت و درختان صنوبر به طور برعکس در زیر آب قرار گرفتند. رنگ خاص دریاچه و این درختان برعکس چشم انداز بینظیری را به وجود آورده اما مناظر کف آب حتی جذاب تر از روی آب است. در زیر آب، درختان و شاخ و برگ هایشان کاملا سالم هستند و جنگلی زیر آبی را به وجود آمده اند.

درختان ته آب

شاید اگر از زیر آب به این درخت ها نگاه کنید بیشتر از اینکه شبیه درخت باشند مثل باقی ماننده های کشتی های شکسته اند. وقتی در کنار دریاچه می ایستی و محو تماشای زیباترین چشم اندازها می شوید آب دریاچه آنقدر شفاف است که به راحتی اعماق دریاچه هم دیده می شود. با اینکه در بیشتر دریاچه ها درختانی که به زیر آب می روند بعد از مدتی می پوسند اما آب خیلی سرد این دریاچه باعث شده که این درختان صبوبر بعد از این همه وقت سالم بمانند. این دریاچه حدود ۲ هزار متر بالاتر از سطح دریا در کوهستان «تیان شان» قرار دارد و دلیل سردی آب هم همین ارتفاع زیاد است که نمی گذارد دمای آب بیشتر از ۶ درجه ی سیلسیوس شود.

دریاچه

رنگ آبی روشن خیره کننده ی این دریاچه از رسوبات سنگ آهک های این منطقه به وجود آمده و با کم و زیاد شدن غلظت این رسوبات رنگ آب هم تغییر می کند. در فصل زمستان سطح دریاچه یخ می زند و می توانید در لابلای درختان قدم بزنید. این دریاچه با رنگ زیبا و درختان برعکسش گردشگران زیادی دارد اما قبل از اینکه با دیدن این آب شفاف سر ذوق بیایید و بخواهید در آن شنا کنید حواستان باشد که باید به خاطر دمای پایین آب لباس مخصوص بپوشید.

درختان برعکس

دریاچه در ۱۲۹ کیلومتری آلماتی، پایتخت قزاقستان قرار دارد و به راحتی می توانید به آنجا بروید. در نزدیکی این دریاچه، دریاچه ی دیگری به اسم Kolasay هست که می توانید حالا که تا اینجا آمده اید از آن هم بازدید کنید. در نزدیکی اینجا روستایی به اسم Sati قرار دارد که از آنجا می توانید با تاکسی به این دریاچه بروید.

دریاچه ای زیبا

منبع: lakescientist.com

کسانی که شنا بلد نیستند، بخوانند!
کسانی که شنا بلد نیستند، بخوانند!
فنگ هوانگ، شهری که در زمان یخ زده است!
فنگ هوانگ، شهری که در زمان یخ زده است!
نزدیک ترین سواحل به شهر کوالالامپور
نزدیک ترین سواحل به شهر کوالالامپور
برترین مکان های طبیعی استرالیا برای شنا + تصویر
برترین مکان های طبیعی استرالیا برای شنا + تصویر

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code