در اینترنت چطور به جواب برسیم!؟

راهکارهایی برای جست و جوی بهتر در اینترنت

خوب است بدانید حجم اطلاعاتی که هر روز تولید می‌شود شاید چند برابر کل اطلاعاتی باشد که بشر در تمام دوران قبل از صنعتی شدن تولید کرده است. در این میان، این که چطور بتوانیم در میان انبوهی از اطلاعات، در کمترین زمان ممکن به آنچه مورد نظرمان است دست بیابیم، بسیار پراهمیت است.

امروزه بسیاری از افراد برای به دست آوردن اطلاعات در هر موردی به موتورهای جست وجوی اینترنتی مراجعه می‌کنند. سرعت بالا در پاسخگویی، جامع بودن، در دسترس بودن و پاسخگو بودن به جزئی ترین سوالات از ویژگی‌ها و مزایای اصلی ابزار جستجو به شمار می آید و باعث شده که موتورهای جستجو به یک ابزار اصلی برای به دست آوردن اطلاعات در بیایند.

الی گشت به چند نکته ساده اشاره می کند که می‌توانید با کمک آنها استفاده بهینه و به دور از هرگونه خطری از موتورهای جست و جو داشته باشید:

مطالب مرتبط:
چرا کاربران اینترنت در دام فیشینگ می افتند؟
تعداد آنلاین ها، هر روز بیشتر از دیروز
جست و جو
  • استفاده برخی موتورهای جستجو از صفحات هشدار برای آگاه کردن کاربران

این صفحات هنگامی به نمایش درمی‌آیند که کاربر محتوا یا لینکی را دریافت کرده که امکان دارد آلوده یا مخرب باشد. این صفحه از دسترسی فرد به سایت جلوگیری به عمل نیاورده بلکه او را در تصمیم ‌گیری آگاهانه برای این که آیا به آن سایت مراجعه کند یا خیر، مطلع می کند.

  • به خاطر داشته باشید، همه اطلاعاتی که از طریق موتورهای جستجو به دست می‌ آورید، اعتماد نکنید.
  • نصب نرم ‌افزارهای فیلتر و پایش کردن بر روی رایانه از دیگر روش‌ها برای یاری رساندن برای حمایت از کاربران در برابر سایت‌های مزاحم و غیر قانونی است.
  • برخی موتورهای جستجو به کاربران پیشنهاد داده که این انتخاب را داشته باشند که جستجو فقط در سایت‌های کشوری که در آن قرار دارد انجام شود یا در سراسر جهان صورت گیرد.

برای مثال اگر یک آلمانی در هنگام جست وجو فقط گزینه سایت‌های آلمانی را برگزیند، فقط سایت‌هایی را می بیند که میزبانی آنها در آلمان قرار دارد و در صورت هرگونه تخلف و مشکل، با مراجعه به پلیس پیگیری آن راحت ‌تر است.

  • چگونگی استفاده از فیلترهای موتورهای جستجو را یاد بگیرید

معمولا از طریق بخش‌های “Advanced Search” ، “Settings” و یا بخش‌هایی شبیه با این نام‌ها می‌توانید به فیلترهای موتورهای جستجو دسترسی پیدا کنید.

شما می‌توانید تنظیمات این قسمت را به نحوی انجام دهید که به طور دائمی بر روی موتور جست وجوی شما اعمال شود و با هر با جستجو و سرچ کردن، فیلترهای اعمال شده را لحاظ کند. همواره با کلیک کردن بر روی Filter Setting می‌توانید از وضعیت فیلترها آگاهی پیدا کنید.

  • فراموش نکنید که نتایج برخی از سرچ ها به مواردی می رسد که لیستی از خدمات و محصولات شرکت‌ها و اطلاعات تبلیغاتی آنها هستند که در نتیجه نمی ‌توانند نتایج مناسبی برای تحقیق به شمار بیایند.

این نوشته ها معمولا با کلماتی همچون “Ad” به معنی تبلیغات یا “Sponsored Results” به معنی نتایج تحت حمایت، که در بالای صفحه یا در ستونی در قسمت راست صفحه نمایش داده میشود قابل تشخیص است.

  • برای جستجو از کلید واژه ها و عبارات دقیق و مشخص استفاده نمایید تا به نتایج دقیق و درست دست پیدا نمایید در غیر این صورت با نتایج تصادفی روبرو خواهید شد.
  • اطمینان حاصل کنید که املای کلمات را به طور صحیح وارد می‌کنید. کوچکترین خطاها می‌تواند نتایج غیر واقعی و ناخواسته‌ای در برداشته باشد.
اپلیکیشنی کاربردی برای ثبت اطلاعات شخصی
اپلیکیشنی کاربردی برای ثبت اطلاعات شخصی
پیامی که آیفون را از کار می‌اندازد
پیامی که آیفون را از کار می‌اندازد
ساخت اولین قطار نامرئی بدست ژاپنی ها در سال ۲۰۱۸
ساخت اولین قطار نامرئی بدست ژاپنی ها در سال ۲۰۱۸
SameSame اپلیکیشنی برای ترجمه تصاویر به ۱۰۰ زبان گوناگون
SameSame اپلیکیشنی برای ترجمه تصاویر به ۱۰۰ زبان گوناگون

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code