بلیط هواپیما

در این شهرها رفت و آمد آسانی دارید

شهرهایی که بهترین سیستم حمل و نقل را دارند

اگر می خواهید در شهری خارجی گشت و گذار کنید باید راهی برای رفت و آمد در این شهر پیدا کنید و اگر به هر دلیل نخواستید اتومبیل کرایه کنید باید از حمل و نقل عمومی استفاده کنید. استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی می تواند راهی آسان، امن، راحت و ارزان برای رفت و آمد در شهر باشد. در واقع، بعضی از شهرها هم هستند که استفاده از حمل و نقل عمومی آن ها بسیار لذت بخش است با الی گشت همراه باشید تا با این شهرها آشنا شوید.

مطالب مرتبط:
۴ روش جالب حمل و نقل در گوشه کنار جهان
حمل و نقل عمومی وارنا و نکات ایمنی آن

مادرید

مادرید با جمعیت ۳٫۲ میلیون نفر سومین شهر پر جمعیت اتحادیه اروپا است اما سیستم حمل و نقل کارآمد، قابل اعتمال و امن آن باعث شده که رفت و آمد در این شهر خیلی راحت شود. سیستم حمل و نقل مادرید شامل مترو، قطار سبک شهری، راه آهن حومه و اتوبوس است، قیمت بلیط متروی تک سفره حدود ۱٫۷ دلار است که این قیمت استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی را مقرون بصرفه کرده است.

مادرید

جرسی سیتی؛ آمریکا

 تقریبا نیمی از رفت و آمدهای جرسی سیتی با حمل و نقل عمومی انجام می شود که بعد از نیویورک دومین شهر آمریکا است که درصد زیادی از مردمش از این وسایل استفاده می کنند. با تکیه بر سیستم حمل و نقل پیچیده و قابل اعتماد این شهر که شامل قطار سبک شهری، اتوبوس و قایق می باشد مردم جرسی سیتی می توانند بدون اتومبیل شخصی به راحتی زندگی کنند به همین دلیل ۴۱ درصد خانواده های جرسی سیتی اتومبیل ندارند.

لیسبون؛ پرتقال

لیسبون همیشه به خاطر ترامواهای سفید و زرد خود که از قرن ۱۹ کاربرد داشته معروف بوده است اما این روزها خط متروی لیسبون با اتصال مرکز شهر به مناطق شمالی و شرقی و حومه مهمترین نقش را در حمل و نقل عمومی بازی می کند که همراه وسایل دیگری مثل اتوبوس و قطار کابلی رفت و آمد عمومی لیسبون را تبدیل به راهی آسان، ارزان و قابل اعتماد برای گشت و گذار در شهر کرده است.

ترامواهای سفید و زرد

شانگهای؛ چین

شانگهای به عنوان پر جمعیت ترین شهر چین سیستم حمل و نقل گسترده ای دارد  که دارای برتری های زیادی می باشد. در ۲۲ اکتبر ۲۰۱۰ متروی این شهر رکورد جابجایی ۷٫۵۴۸ میلیون نفر در روز را زد، شانگهای گسترده ترین شبکه مسیرهای اتوبوس شهری و قدیمی ترین سیستم اتوبوس برقی را دارد.

سن پترزبورگ؛ روسیه

سن پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه است و شبکه گسترده حمل و نقل عمومی شامل مترو، اتوبوس، تراموا و اتوبوس برقی و صدها مسیر برای تاکسی های مشارکتی دارد، قبلا بیشتر رفت و آمدها با تراموا انجام می شد اما امروزه بیشتر مسافران با مترو رفت و آمد می کنند و متروی این شهر یکی از زیباترین و جذاب ترین متروهای جهان است که کارهای دستی و تزئینات زیبایی دارد.

متروی سن پترزبورگ

مونترال؛ کانادا

مونترال مانند بیشتر شهرهای مهم به خاطر حجم انبوه ترافیک مشکلاتی را دارد به همین دلیل حمل و نقل عمومی بهترین راه برای مسافرت های درون شهری است. سیستم حمل و نقل مونترال شامل اتوبوس، مترو و قطارهای حومه است، متروی محلی کانادا شلوغ ترین سیستم زیرزمینی است و بیش از یک میلیون نفر را در روز جابجا می کند.

بروکسل؛ بلژیک

 بروکسل که مقر اتحادیه اروپا است سیستم حمل و نقلی با کیفیت دارد که مسافرت سریع و ایمن مردم در شهر را تضمین می کند، در حمل و نقل درون شهری از سیستم کارت بلیط استفاده می کند که باعث می شود مسافراندر همه وسایل از یک کارت استفاده کنند. مترو سریع ترین و مناسب ترین راه برای رفت و آمد در شهر بروکسل که از ۴ خط تشکیل شده و قطارها در ساعات شلوغ هر ۳ دقیقه یکبار و بعد از ساعت ۸ شب هر ۱۰ دقیقه یکبار به ایستگاه می آیند.

منبع: list25.com

بهترین جاذبه های گردشگری بروژ در بلژیک
بهترین جاذبه های گردشگری بروژ در بلژیک
«منطقه خاجیار»؛ تکه ای گمشده از سوئیس در هندوستان!
«منطقه خاجیار»؛ تکه ای گمشده از سوئیس در هندوستان!
۱۰ نکته جالب درباره آکواریوم معروف دبی
۱۰ نکته جالب درباره آکواریوم معروف دبی
معرفی ۱۲ مورد از بهترین سواحل سیدنی
معرفی ۱۲ مورد از بهترین سواحل سیدنی