برای آنهایی که آرزوی سفر به رم را دارند

جاذبه های دیدنی رم

در شهری که با نمادهای دوران باستان و دین مسیحی پر شده انتخاب اینکه گشت و گذار را از کجای این شهر شروع کنید سخت است اما بعضی از بناهای شهر نماد ایتالیا هستند که باید حتما از آن ها دیدن کنید. رم آنقدرجاذبه های توریستی هیجان انگیزی دارد و آنقدر شهر بزرگی است که برای بازدید از همه جاذبه های دیدنی آن هفته ها وقت لازم است  با الی گشت همراه باشید چون میخواهیم تعدادی از جاذبه های مهم گردشگری رم را به شما معرفی کنیم.

مطالب مرتبط:
گشتی در ایتالیا
در ایتالیا چه بپوشیم و چطور رانندگی کنیم؟

واتیکان

واتیکان کوچکترین دولت مستقل در جهان است که مساحت آن کمتر از نصف کیلومتر مربع است و در شهر رم قرار دارد. در داخل شهر واتیکان قصر واتیکان، باغ، باسیلیکای سنت پیتر و میدان سنت پیتر قرار دارد که همگی توسط پاپ اعظم اداره می شوند. این شهر کوچک جاذبه های زیادی برای بازدید دارد و موزه آن یکی از پر بازدید ترین موزه های جهان است.

میدان سنت پیتر

پانتئون

عبادتگاه پانتئون که بهترین بنای دوران باستان رم است حدود ۲۰۰۰ سال است که در این محل قرار دارد. پانتئون عبادتگاهی گنبد دار است ودر جلویش رواقی مستطیلی قرار دارد. پانتئون بعد از اینکه در سال ۸۰ بعد از میلاد در اثر آتش سوزی آسیب هایی دید دوباره ساخته شد و آجر کاری های این بنا تکنیک بالای سازندگان ان زمان رم را نشان می دهد. گنبد ۴۳ متری این عبادتگاه که دستاوردی عالی از معماری داخلی رمی است هیج ستون معلومی ندارد و ستون ها در داخل دیوار گذاشته شده است و منفذی که در ارتفاع ۹ متری قرار دارد تنها منبع نور این بنا می باشد.

پانتئون

فواره تروی

فواره تروی یکی از مهمترین جاذبه های توریستی است که ارتفاع آن ۲۶ متر و عرض آن ۲۰ متر است . این فواره را برای پاپ کلمنت دوازدهم بین سال های ۱۷۳۲ و ۱۷۵۱ ساختند. فواره تروی در سال ۹۸ مورد بازسازی قرار گرفت و در سال ۲۰۱۳ هم اعلام شد که مرمت های بیشتری بر روی این اثر انجام می شود. گفته شده که اگر کسی سکه ای درون این آب بیندازد دوباره روزی به رم بر می گردد،  روزانه حدود ۳۰۰۰ یورو در آن انداخته می شود که این پول را برای نیازمندان خرج می کنند، این فواره در فیلم های مانداری هم نشان داده شده است.

پله های اسپانیایی

پله های اسپانیایی رم در فاصله سال های ۱۷۲۳ تا ۱۷۲۵ برای نزدیک کردن سفارت اسپانیا به واتیکان ساخته شد که نشانه دوستی و رابطه عمیق این دو کشور با هم است، این پله ها که تعداد آن ها ۱۳۸ پله است عریض ترین و طولانی ترین پله های اروپا هستند و در نزدیکی میدان اسپانیا قرار دارند، اطراف این پله ها جاذبه های توریستی و رستوران های  زیادی وجود دارد که از جمله آن ها کلیسای ترینیتا دی مونتی در بالای پله ها و فواره قایق شکل بارکاچیا در پایین پله ها است که بسیار بر زیبایی این مکان افزوده اند. در این محل مراسم های مهمی برگزار می شود مثلا برای سال نو در اینجا  برنامه های خاصی اجرا می کنند، این پله ها آنقدر معروفند که در بعضی از فیلم ها هم آن ها را می بینیم. گردشگران زیادی در کنار این پله ها رفت و آمد می کنند آن ها در تابستان بر روی پله ها نشسته و از خوردن بستنی لذت می برند و یا در زمستان دست های خود را دور شاه بلوط های بو داده شده گرم می کنند.

پله های اسپانیایی رم

منبع: planetware.com

راهنمای سفر به سیسیل در ایتالیا
معرفی هتل آتلانتیک پالاس فلورانس | ۴ ستاره
لذت سفر به ایتالیا در این غذاهای خوش طعم
معرفی هتل ادمیرال میلان | ۴ ستاره

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code