بلیط هواپیما

در سفر به بانکوک چه ببینیم و کجا برویم؟

در بانکوک کجا را بگردیم؟

بانکوک پایتخت تایلند با جمعیتی بیش از ۹ میلیون نفر، یکی از بزرگترین شهرهای دنیا محسوب می شود. ترافیک سنگین آن، گرما و شرجی بودن و زندگی شبانه اش شاید در نگاه اول خوشامدگویی گرمی به توریست ها به نظر نیاید اما جاذبه های گردشگری این شهر به قدری زیاد است که هر توریستی با هر سلیقه و علایقی را راضی نگه می دارد. برای آشنایی بیشتر با این شهر پر هیاهو و جاذبه هایش با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
نکاتی برای سفری بهتر به بانکوک
رستوران هایی برای روح و شکم در بانکوک

skytrain

سوار قطار آسمان شوید

فقط یک راه در بانکوک وجود دارد که با آن می توانید با هر سرعتی که دوست دارید این شهر را بگردید و آن هم سوار شدن بر یکی از قطارهای آسمانی است. نگران نباشید این قطارها تهویه ی مناسبی دارند. در بیشتر شرایط شما در بالای ترافیک در حال حرکت هستید و می توانید منظره ی شهر را از آن بالا بهتر ببینید علاوه بر این قطار آسمان همیشه مستقیم ترین مسیر را در پیش می گیرد این قطار کار شما را تا حد بسیار زیادی راحت تر می کند.

در فروشگاه Chatuchak به گشت و گذار بپردازید

اگر از دوست داران خرید کردن هستید باید در سفر به بانکوک حتما سری به این جا بزنید و اگر هم از خرید رفتن متنفرید اصلا به این مکان نروید چون مطمئنا تعداد بسیار بالای فروشگاه های آن (در حدود ۸۰۰۰ غرفه) و خیل جمعیتی که از این سو به آن سو میروند کلافه تان خواهد کرد! این فروشگاه هر شنبه و یکشنبه باز می شود و هر روز چیزی حدود ۲۰۰۰۰۰ بازدید کننده را به خود جذب می کند. در این فروشگاه ه هر چیزی که فکرش را بکنید با قیمت های بسیار مناسب پیدا می شود. قبل از رفتن به این فروشگاه بهتر است نقشه ای تهیه کنید و قسمت های مختلف آن را ببینید مطمئن باشید ارزشش را دارد چون ممکن است ساعت ها در غرفه ها گم شوید و دور خودتان بچرخید!

bangkok river

سفری با قایق در امتداد رودخانه Chao Phraya را امتحان کنید

بعضی ها به شهر بانکوک لقب “ونیز شرق داده اند” و دلیل آن هم وجود رودخانه ی Chao Phraya است که در سرتاسر بانکوک روان است و همه ی کانال های کوچکتر شهر آن را تغذیه می کنند. این رودخانه را می توان شریان حیاتی بانکوک دانست چون بسیاری از رفت و آمدهای روزانه ی محلی ها بر روی آن انجام می شود و بسیاری از مردم محلی هر روز از طریق این رودخانه به محل کار خود رفت و آمد می کنند. سفری کوتاه با قایق به پایین این رودخانه تجربه ی جالبی است، در یک طرف رودخانه هتل های فانتزی و سربه فلک کشیده وجود دارد و در سمت دیگر کلبه های چوبی و بچه هایی که در آب در حال بازی کردن هستند.

siam paragon

Siam Paragon، بهشت عاشقان خرید

Siam Paragon بهشت طرفدارن خرید با تعداد زیادی مغازه از دیزاینرهای معروف دنیا، بزرگترین آکواریوم جنوب شرقی آسیا، سالن های سینمایی متعدد و تعداد کافی رستوران است. این مجموعه دارای ۲۵۰ مغازه است و سازنده های مدل های ماشین گران قیمت دنیا مانند فراری و لامبورگینی هم در این مجموعه نمایشگاه دارند. اگر عمق جیب تان زیاد باشد! اینجا همان جایی است که به دنبالش بوده اید.

مرکز خرید ترمینال ۲۱ بانکوک
مرکز خرید ترمینال ۲۱ بانکوک
معرفی هتل ۴ ستاره آسیا بانکوک+ تصویر
معرفی هتل ۴ ستاره آسیا بانکوک+ تصویر
عادت‌های عجیبی که فقط در تایلند می بینید!
عادت‌های عجیبی که فقط در تایلند می بینید!
غذاهای تایلندی تعریف جدیدی از مزه ها و چاشنی ها
غذاهای تایلندی تعریف جدیدی از مزه ها و چاشنی ها