در هتل اتاق خالی وجود ندارد مشکلی نیست!(بخش دوم)

اقامت در هتل ارزان

راهکار مسافر لحظه آخری برای پیدا کردن محل اسکان چیست؟

خواه یک رویداد غیر منتظره در یک شهر کوچک باشد، خواه گردهمایی سیاسی یا تعطیلاتی مانند چهارم جولای یا سال نوی میلادی یا فصل شلوغ تابستان پیدا کردن اتاق در صورت رزرو هتل ها و مسافرخانه ها کاری بس دشوار است.

مطالب مرتبط:
در هتل اتاق خالی وجود ندارد مشکلی نیست!(بخش اول)
مواردی که هتل محل اقامتتان به شما نخواهد گفت (بخش اول)

تخفیف های هتل

 از یک فرد محلی بپرسید

هیچ چیز نمی تواند جای دانش محلی را بگیرد. بحثی در این گزاره نیست، اما من کسی را در ناکسویل نمی شناختم! خوشبختانه، افراد محلی همیشه وجود دارند که به شما کمک کنند، و حتی بعضی از آن ها برای چنین راهنمایی هایی استخدام می شوند.

اگر شما برای شرکت در جلسه، بازدید از جاذبه های محلی یا گردهمایی عمومی به جایی مسافرت می کنید، بهترین جایی که می توانید در ابتدا تماس حاصل کنید، همان جلسه یا سازمان برگزار کننده است. به احتمال زیاد این اولین باری نیست که هتل های همکار آن ها ظرفیتشان پر می شود، و می توانند به شما راهکار های جایگزین «منتشر نشده» را نشان دهند، به خصوص این که شما بتوانید شرایط خاص خود را برای ایشان توضیح دهید («من حتما باید ساعت هفت در جلسه حضور داشته باشم، بنابراین نمی توانم مسافت زیادی را رانندگی کنم»)

اگر این روش جواب نداد، به همین هتل های بدون ظرفیت خالی سر بزنید. شماره مستقیم شان را به دست آورده و این سوال را بپرسید: «آیا هتل دیگری در این نزدیکی سراغ دارید که جای خالی داشته باشد؟ » به احتمال زیاد آن ها می توانند هتل های مشابه ای به شما پیشنهاد کنند یا حتی دقیقا بدانند که کدام هتل اکنون اتاق خالی دارد. شانس خود را با تماس به هتل در نزدیکی زمان سفر خود، دوباره امتحان کنید؛ ممکن است در آخرین لحظات کسانی رزرو اتاق خود را کنسل کرده باشند.

گزینه بعدی می تواند، اتاق های بازرگانی محلی باشد. در برنامه ریزی سفر اخیر خود به بریتانیا، من با اداره گردشگری محلی تماس گرفتم، که مرا به یک هتل که به تازگی یک کنسلی اتاق داشت وصل کرد؛ کلوپ گلف خصوصی که تعداد اتاق های محدودی با سه تخت خواب و صبحانه، و دیگری کالج محلی که خوابگاه هایی برای اقامت یک هفته یا بیشتر کرایه می داد. در هر مورد، مسئول اداره گردشگری می دانست که چند اتاق خالی هستند و قیمت ها در چه حدی است؛ داشتیم در مورد دانش محلی صحبت می کردیم! من از بین برخی گزینه های اسکان انتخاب کردم حال آن که تمام مسافرخانه ها و هتل ها ظرفیتشان پر شده بود.

نکته دیگری نیز از این مورد می توان برداشت کرد: اگر ظرفیت تمامی هتل ها در سایت های بزرگ رزرو، پر شده باشد، می توانید B&B (مسافرخانه های شخصی)، را انتخاب کنید. برای ایده های بیشتر، به «هتل را بیخیال شوید: ۱۰ راه برای اقامت ارزانتر» را بخوانید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد