در گوا چه کار کنیم

کارهایی که در سفر به گوا باید انجام دهیم

آیا به فکر سفر به گوا هستید؟ گوا فقط آفتاب، شن، ماسه، دریا، ساحل و نسیم نیست بلکه در این شهر می توانید انواعی از جاذبه های گردشگری مختلف را یکجا ببینید، این بار تجربه ای متفاوت از گوا داشته باشید و مطمئن باشید که اینطوری سلفی های شما از سفر بیشتر کلیک می خورد و با خاطرات متفاوت تری به خانه بر می گردید با الی گشت همراه باشید تا خودتان را با تجربه گوای واقعی شگفت زده کنید.

مطالب مرتبط:
جاذبه هایی که فقط در گوا پیدا می شوند
ساحل کولوا؛ ساحلی شگفت انگیز در گوا
قلعه آگوادا گوا

از قلعه آگوادا دیدن کنید

قلعه آگوادا از قللعه های پرتقالی قرن ۱۷ است که در ساحل سینکریم در شمال گوا قرار دارد و به عنوان سد دفاعی پرتغالی ها در برابر هلندی ها به کار می رفته است و از مهمترین و بهترین قلعه های پرتقالی بوده است، دور تا دور دیوارهای این قلعه کنگره ای است و یک خاکریز عمیق خشک هم در دور آن قرار دارد، در درون قلعه یک فانوس دریایی ۱۳ متری وجود دارد که در سال ۱۸۶۴ ساخته شده و یک مخزن  است که ۱۰ میلیون لیتر آب تازه در آن ذخیره می شد که از اینجا به کشتی هایی که در این مکان توقف می کردند آب می دادند. بعضی از ساختمان های قلعه همچنان سالم مانده اند و از آن هابه عنوان زندان استفاده می شود و جالب است که بزرگ ترین زندان گوا هم هستند. قلعه آگوادا یکی از زیباترین مکان ها در گو است.

رفتن به  ساحل calangute

یکی از محبوب ترین سواحل گوا و همچنین بزرگ ترین ساحل آن است که از بهترین مکان های گردشگری این شهر به حساب می آید و هم محبوب مردم هند و هم محبوب گردشگران است. همچنین این ساحل شلوغ ترین و تجاری ترین ساحل گوا است و در فصل های شلوغ  پر از مردمی می شود که از سراسر جهان به اینجا می آیند. این ساحل خط ساحلی طولانی و چشم انداز خیره کننده ای از دریا دارد و ساحل آن پر از رستوران و مراکز خرید است، در این ساحل امکانات ورزش های آبی هم وجود دارد و به پادشاه ساحل های گوا هم معروف است و اگر به شمال گوا رفتید بازید از آن بسیار لذتبخش خواهد بود.

از قلعه چپورا دیدن کنید

بازدید از این قلعه آنقدر محبوب است که بازیگر سینمای بالیوود در این مکان عکس دارد. قلعه چپورا به عنوان یک نگهبان قدیمی در دهانه رود چپورا قرار گرفته، امروزه این قلعه تقریبا ویران شده ولی همچنان ر کنار ساحل چشم انداز زیبایی دارد که سلفی بگیران را به این محل می کشاند.

قلعه چپورا گوا

از میراث مذهبی گوا دیدن کنید

کلیساهای گوا میراث مهم بجای مانده از استعمار پرتقال است. باسیلیکای عیسی که در طول قرن ها شگفتی معماری بوده است چیزی فراتر از مکانی برای عبادت بود و دارای اهمیت فرهنگی و تاریخی هم بوده است. این کلیسا یکی از محبوب ترین کلیساهای گوا است، بقایای سنت فرنسس خاویر هم در این کلیسا نگهداری می شود و به همین دلیل بسیار مورد احترام است. این کلیسا در لیست میراث فرهنگی جهانی قرار دارد.

از غار پانداوا و و آبشار آروالم دیدن کنید

در ۹ کیلومتری جنوب شهر کوچک بیچولیم که درشمال گوا قرار دارد مجموعه غار پاوادا و آبشار آروالم قرار دارد که متعلق به قرن ۶ هستند. آبشار آروالم آبشاری ۵۰ متری است که چشم انداز زیبایی دارد.

آبشار آروالم گوا

منبع: tourmyindia.com

پارک سیفیه، با قدمتی از دوره قاجار در همدان
پارک سیفیه، با قدمتی از دوره قاجار در همدان
دریاچه های لاجوردی در دل صحرا، پدیده ای عجیب در برزیل
دریاچه های لاجوردی در دل صحرا، پدیده ای عجیب در برزیل
کارناوال های دنیا، آشنایی با فرهنگ و شادی ملل مختلف
کارناوال های دنیا، آشنایی با فرهنگ و شادی ملل مختلف
۱۰ تجربه منحصر به فرد که فقط در مالزی می توانید داشته باشید!
۱۰ تجربه منحصر به فرد که فقط در مالزی می توانید داشته باشید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code