بلیط هواپیما

درمان فوری دندان درد در سفر

دندان درد در سفر

دندان درد در سفر یکی از بدترین دردهایی است که ادامه سفر را برای شما غیر ممکن می کند و دیگر نمی توانید از سفر و بازدید از جاذبه های گردشگری آن لذت ببرید. دندان درد از دردهایی است که هیچ کس تحمل آن را ندارد و موضوعی بسیار مهم است. اگر دنداد درد به سراغتان بیاید قطعا بی حوصله و یا بدخلق می شوید. تمرکز و آرامش خود را از دست می دهید و تمام تلاش خود را برای از بین بردن درد دندان انجام می دهید. با الی گشت همراه باشید تا در صوت دندان درد در سفر بدانید چه کارهایی را می توانید برای این موضوع انجام دهید.

دندان درد در سفر و هواپیما

مراجعه به دندان پزشک

مطالب مرتبط:
در صورت مسمومیت در سفر چه کنیم؟
چطور در سفرهای ساحلی دچار آفتاب سوختگی نشویم؟
چرا در سفرهای جاده ای حالمان بد می شود؟

اگر در سفر هستید و بیمه مسافرتی دارید، بهترین کار مراجعه به پزشک و معاینه اصولی دندان هایتان است.  هر چند که دنداپزشکی یکی از گران ترین دکترها محسوب می شود اما به هرحال بهتر از درد کشیدن است. اگر دسترسی به دندانپزشکی ندارید یا در جایی به دور از شهر هستید، در نتیجه باید خودتان به تنهایی دندان درد در سفر هایتان را رفع کنید یا کم کنید تا در نهایت بتوانید در فرصت پیش آمده به دکتر دندانپزشک مراجعه کنید.

  • به همراه داشتن مسکن ها و اسپری های بی حس کننده می تواند این درد را برای مدتی کوتاه از شما دور نگه دارد. اگر قرص های مسکن ندارید در نتیجه باید رو به موادی بیاورید که درد دندان را برای شما کاهش دهد.
  • سعی کنید از خوردن تنقلات و آجل ها، شیرینیجات خودداری کنید.
  • هرگز سراغ غذاهای خیلی سرد یا خیلی گرم نروید.
  • درمان های خانگی یکی از راهکارهایی است که در این مواقع به شما توصیه می کنیم. پس برای دندان درد در سفر می توانید از درمان های زیر نیز استفاده کنید تا درد دندان را موقتا از بین ببرید.
برای دندان درد در سفر چیکار کنیم؟

آب نمک

یادتان باشد شاید دندان درد در سفر شما به دلیل آلودگی موجود در دهان یا علل دیگر باشد. نمک نیز به راحتی در همه جا پیدا می شود. بنابراین یک لیوان آب نمک درست کرده و غرغره کنید. این کار محیط دهان شما را ضدعفونی کرده و از میزان درد دندانتان می کاهد. با تکرار این کار در طول روز کم کم درد دندان شما موقتی از بین می رود تا وقت مراجعه به دکتر را پیدا کنید.

دندان درد در سفر-استفاده از نمک

میخک

گیاه میخک روغنی دارد که مستقیم بر روی اعصاب عمل کرده و باعث بی حسی می شود. اگر روغن میخک در دسترس دارید، یک تا دو قطره از آن را بر روی پنبه ای ریخته و مستقیما بر رو دندانی که درد می کند قرار دهید. مراقب باشید که روغن با زبان یا دیگر لثه ها تماس نداشته باشد؛ چرا که می تواند باعث تحریک و درد بیشتری بشود. اگر روغن میخک ندارید، مقداری میخک پودر شده یا تکه شده را بجویید تا روغن آن بیرون بیاید سپس آن را حداکثر برای نیم ساعت بر روی دندان خود قرار دهید.

ترکیب فلفل و زنجبیل

یکی از روش ها به این شیوه است که زنجبیل تازه تهیه کرده و آن را در یک لیوان آب بگذارید. پس از خیس کردن زنجبیل، آب درون لیوان را غرغره کنید. همچنین می توانید پنبه ای را خیس کرده و به پودر زنجبیل آغشته کنید و بر روی لثه قرار دهید. زنجبیل همانند آسپرین عمل کرده و التهاب لثه و دندان را کم و در نتیجه درد دندان شما را کاهش می دهد.

از فلفل نیز می توانید مانند زنجبیل استفاده کنید. در واقع در این دو ادویه ماده ای وجود دارد که از رسیدن پیام درد به مغز جلوگیری می کند. اگر دچار دندان درد در سفر شدید، به طور موقت می توانید از این روش استفاده کنید تا در فرصتی مناسب خودتان را به دندانپزشک برسانید.

دندان درد در سفر-زنجبیل و میخک

غرغره کردن روغن

روغن هایی مانند روغن نارگیل از میزان باکتری های مضر درون دهان می کاهند. اگر دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل را در اول صبح و ناشتا غرغه کنید، نه تنها عفونت دندان ها را کم می کنید بلکه باعث سفیدی دندان ها نیز می شوید. همچنین این کار از بوی بد دهان نیز جلوگیری می کند.

استفاده از نعنا و چای

نعنا به دلیل طعم خنک و بی حس کننده ای که دارد می تواند درمانی موقت محسوب شود. چای سیاه نیز به دلیل داشتن تانین باعث کاهش التهاب می شود. برای استفاده از این دو، می توانید دمنوش نعنا را استفاده کنید یا یک عدد چای کیسه ای سیاه را خیس کرده و بر روی دندانتان قرار دهید. با دمنوش نعنا پس از سرد شدن آن، می توانید غرغره کنید یا آن را بنوشید اما بهتر است کمی آن را در دهانتان نگه دارید، سپس قورت دهید. از یک برش لیمو بر روی دندان نیز می توانید استفاده کنید.

دندان درد در سفر- استفاده از چای

کنجد

دانه های کنجد حاوی موادی است که باعث تسکین دندان درد در سفر می شود و مانند آسپرین عمل می کند. درمان دندان درد با کنجد قدمتی ۱۶۰۰ ساله در چین دارد. کافیست مقداری دانه کنجد را با کمی آب بجوشانید. زمانی که نصف آب مورد نظر تبحیر شد، می توانید از آن به عنوان مرهم بر روی دندانی که درد می کند استفاده کنید.

پیاز، سیر و زردچوبه

یکی از مواد غذایی که خاصیت ضدعفونی کنندگی دارد پیاز است. برای دندان درد در سفر به راحتی می توانید در هر جایی که هستید پیاز تهیه کنید. تکه ای پیاز خام را بردارید و چند دقیقه بجویید. از سیر هم می توانید به همین روش استفاده کنید. با این حال به دلیل اینکه خیلی از افراد از پیاز خام دوری می کنند این روش خیلی از موارد استفاده نمی شود. به جای پیاز می توانید از زردچوبه و روغن خردل استفاده کنید. زردچوبه و چند قطره روغن خردل را با هم مخلوط کنید و این محلول را بر روی دندانتان به مدت ۱۵ دقیقه بگذارید. با انجام این کار در چند مرحله در روز التهاب و دندان درد در سفر خود را از بین می برید.

دندان درد در سفر و سیر

در نهایت یک روش دیگر را هم به شما آموزش می دهیم و آن استفاده از عصاره وانیل است. انگشت خود را به عصاره وانیل آغشته کرده و بر روی دندانی که درد می کند بمالید. با انجام تمام این کارهای گفته شده می توانید دندان درد در سفر خود را کاهش دهید تا در نهایت به خانه بازگشته و به دکتر مراجعه کنید.

منبع: homeremediesfor.com

در فرودگاه چه غذایی میل کنیم؟ (قسمت دوم)
در فرودگاه چه غذایی میل کنیم؟ (قسمت دوم)
نکاتی جهت پروازی ایمن برای زنان باردار
نکاتی جهت پروازی ایمن برای زنان باردار
برنامه ریزی سفر برای مسافران پر مشغله
برنامه ریزی سفر برای مسافران پر مشغله
۲۵ واقعیت جالب درباره اتریش
۲۵ واقعیت جالب درباره اتریش