بلیط هواپیما

ژاپن کشوری مرکب از دو فرهنگ سنتی و فوق مدرن

دنیای مدرن و سنتی در ژاپن 

به گفته‌ی کنسول اصلی ژاپن در دوبی، با فضای سبز و تپه‌ها، زیبایی و طبیعت ژاپن دوچندان شده است. هم‌چنین ما در ژاپن فرهنگ فوق مدرن و سنتی را با هم داریم. ژاپن معرکه است! هیساشی میچیگامی، کنسول اصلی کشور ژاپن در دوبی با لبخند می‌گوید: در ژاپن، همه چیز تمیز، جمع و جور، زیبا و منظم است. این تنها نظر من نیست، این در حقیقت مجموع بازخوردهایی من از بازدیدکنندگان عرب است. در سال ۲۰۱۵، ژاپن نزدیک به ۲۰ میلیون توریست را پذیرا بود و این کشور قصد دارد تا زمان بازی‌های المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ در توکیو، این تعداد را به دو برابر افزایش دهد.

مطالب مرتبط:
آنچه از نوآوری در صنعت ژاپن باید یاد بگیریم
از فرودگاهی عجیب در ژاپن بیشتر بدانیم
کشور ژاپن

هر چند در مقایسه با مسافران سایر کشورهای دنیا، تعداد بازدیدکنندگان سالانه از کشورهای عضو شورای خلیج فارس کمتر است، اما در مجموع روند روبه رشدی داشته ‌است. به طور خاص شمار مسافران از کشور امارات متحده عربی به سرعت در حال گسترش است. بین سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵، ما شاهد رشد ۲۵ درصدی بوده‌ایم، انتظار داریم این روند در سال جاری نیز ادامه داشته باشد.
آوریل که فصل باز شدن شکوفه‌های گیلاس است، محبوب‌ترین زمان برای سفر مسافران عرب است، اما با این حال، ژاپن در هر چهار فصل زیبایی‌های خاص خود را دارد. از اکتبر تا نوامبر، هم به علت تغییر رنگ برگ درختان به زرد و سرخ، زیبایی خاصی را شاهدیم و در فصل زمستان هم پذیرای توریست‌های خارجی، به خصوص به مقصد هوکایدو هستیم. شهرهای ژاپن زنده و پرتحرک هستند و با تغییر فصل‌ها، تغییر می‌کنند به‌گونه‌ای که بازدیدکنندگان از کشورهای حاشیه خلیج‌فارس از گشت و گذار در آن‌ها لذت می‌برند. کیوتو شهری سنتی با معابدی هزاران ساله، توکیو شهری فوق مدرن است و اوزاکا شبیه به دبی بوده و دومین مرکز تجاری ژاپن است. اماراتی‌ها از طرفداران کارتون‌های مانگا و سایر انیمیشن‌های ژاپنی هستند.
کنسول اصلی ژاپن در دوبی می‌گوید: آیا با کارتون مشهور ژاپنی کاپیتان مجید آشنایی دارید؟ یک اماراتی بالای ۲۵ سال به من نشان دهید که تا کنون کاپیتان مجید را ندیده باشد. دراگونبال زد و پوکمن از دیگر زنجیره‌های ارتباطی فرهنگی ژاپن هستند. حوزه گردشگری غذایی ژاپن نیز با سوشی، گوشت واگیو و ریمن که در جهان شهرت یافته‌اند، حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. ما توانایی ارائه غذای حلال را هم داریم و تعداد رستوران‌های حلال را در کیوتو و شهر توکیو افزایش می‌دهیم. نقشه توریستی تهیه کرده‌ایم که نشان‌دهنده مساجد و رستوران‌های حلال است. از سوی مسافران اندونزیایی و مالزیایی تقاضای بی‌شماری برای غذای حلال می‌شود و به همین دلیل ایده حلال، چیز جدیدی نیست.
اما پیام اصلی که ژاپن می‌خواهد امروز با خوانندگان TTN درمیان بگذارد این است که ژاپن تن‌ها متعلق به گردشگران پولدار نیست. میچیگامی تأکید کرد: اجازه دهید در ژاپنی متفاوت گشت و گذار داشته‌ باشیم. ایده رایج بین مردم که ژاپن کشوری فوق‌العاده گران است، کاملا اشتباه است. البته، در ژاپن می‌توانید تجارب گرانی هم داشته باشید، اما در قیاس با امارات متحده عربی، ژاپن بسیار بسیار ارزان‌تر است. من دوست دارم تا گردشگران به ژاپن بیایند چون نه شبیه به دنیای غرب است و نه شبیه به دنیای کشورهای عربی، اما با این حال باز هم بعضی چیزها برای شما آشنا به نظر خواهند رسید.
ژاپن و امارات متحده عربی روابط دوجانبه طولانی و در سطح بسیار عالی دارند. ژاپن برای سال‌ها بزرگترین شریک اقتصادی امارات بوده‌ است. کنسول اصلی ژاپن در دوبی در پایان صحبت‌های خود گفت: سال ۲۰۲۰ سال به یادماندنی برای هر دو کشور خواهدبود، زیرا که ژاپن میزبان المپیک تابستانی و پارالمپیک در توکیو و دوبی میزبان اکسپو ۲۰۲۰ است. ما همکاری‌های خود را ادامه خواهیم داد تا از موفقیت این دو رویداد برای هر دو کشور، اطمینان حاصل کنیم.

جاذبه‌هایی مخفی در قلب توکیو
جاذبه‌هایی مخفی در قلب توکیو
در این رستوران های ژاپن ، وارد دنیایی دیگر شوید!
در این رستوران های ژاپن ، وارد دنیایی دیگر شوید!
برای این تجربه های رایگان در توکیو آماده شوید!
برای این تجربه های رایگان در توکیو آماده شوید!
رستوران های معروف توکیو که همه آرزوی رفتن به آنجا را دارند
رستوران های معروف توکیو که همه آرزوی رفتن به آنجا را دارند

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code