بلیط هواپیما

دیدنی ترین پارک ‌های ملی اروپا

گنجینه هایی که در اروپا میدرخشند

کوه های گرانیتی، جنگل های راش، چشمه های زیرزمینی و مه. در این مقاله تلاش کرده ایم، به معرفی محبوب ترین پارک های ملی اروپا بپردازیم.

 

old_bridge_postbridge_dartmoor_national_park_devon_england_uk

پارک ملی جزایر سیئس، اسپانیا (Cíes Islands National Park)

مطالب مرتبط:
 ۵ پارک ملی منحصر بفرد در جهان
 شگفت ‌انگیزترین پارک‌ های ملی جهان

این جزایر سه گانه در اقیانوس اطلس در نزدیکی گالیسیا قرار دارد و مردم محلی به ساحل روداس، ساحل کارائیب گالیسیا نیز می گویند. این منطقه زمانی یکی از مناطق مورد توجه دزدان دریایی بوده است و در حال حاضر مردم از جزیره بایونا (Baiona) که ۴۰ دقیقه با قایق تا اینجا فاصله دارد، برای گذراندن تعطیلات آخر هفته به اینجا می آیند. این مجمع الجزایر کوچک، دارای سواحل بسیار زیبا، تالاب های شفاف و صخره های ناهموار و چشم انداز های سنگی زیباست و محل زندگی صدها مرغ دریایی پا زرد است. هر سه جزیره ایلا دی مونتگودو (Illa de Monteagudo)، ایلا دو فارو (Illa do Faro) و ایلا دو سن مارتینو (Illa do San Martiño) بدون ترافیک هستند و حس اینکه در لبه دنیا قرار دارید به شما دست می دهد. این جزایر دربرابر خشم اقیانوس اطلس، نقش یک موج شکن را برای شهر ساحلی ویگو، دارند. از آوریل تا اوایل سپتامبر می توان به این جزیره سفر کرد و امکانات اقامتی درمحل کمپ Camping Illas Cíes فراهم شده است.

cies-islands-national-park

پارک ملی دارتمور، بریتانیا (Dartmoor National Park)

دارتمور یکی از قدیمی ترین جنگل های بریتانیا است. داستان هایی درباره پرسه زدن سواران بدون سر در بخش قبرستان قدیمی، دست های زشت و پشمالویی که ماشین ها را از جاده خارج می کنند و ملاقات با شیطان، دارتمور را به یک منطقه مرموز مشهور کرده است، که الهام بخش نویسندگان مختلفی از جمله سر آرتور کونان دویل و آگاتاکریستی بوده است. اینجا سرزمین مه و باران، تپه های گرانیتی و سنگ های مرموزاست. از جمله بناهای پیش از تاریخ این منطقه می توان به سنگ ۳٫۵ متری Beardown Man ، نزدیک صخره شیطان و ۵۰۰۰ کلبه سنگی اشاره کرد. اینجا یکی از بهترین مناطق برای پیاده روی است.

View down the valley 2 (Wengen, Switzerland)

پارک ملی دره لوتربرونن، سوییس (Lauterbrunnen Valley National Park)

اگر نگوییم دره لوتربرونن جذاب ترین نقطه در کوه های آلپ است، اما با هرجایی که مقایسه اش کنیم، از نظر زیبایی در بالاترین سطح قرار می گیرد. این منطقه بسیار زیبا با یخچال های طبیعی و چمن زارهایی با درختان کاج و کلبه های ییلاقی است. این منطقه دارای ۷۲ آبشار است که زیباترین آن آبشار اشتوباخ است. زیبایی این آبشارها الهام بخش لورد بایرون و گوته بوده است و درباره زیبایی آن شعر سروده اند. آبشارهای ترومل باخ متشکل از ۱۰ آبشار یخی است که در کوهستان جاری است. این تنها آبشار یخی در اروپاست که از داخل کوهستان قابل دسترس است. شهر لوتربرونن معمولاً پر از کوهنوردان است و پایگاه خوبی است که از آنجا به گشت و گذار در منطقه بپردازید.

پارک ملی آبروزو، ایتالیا (Abruzzo National Park)

کوه های گرانیتی و جنگل های راش که کمتر از ۲ ساعت با مرکز رم فاصله دارند، گرچه در لیست مناطقی نیست که حتما باید ببینید اما، باید جزو اصلی سفر شما باشد. این منطقه که در شمال ایتالیا قرار دارد، جزو قدیمی ترین مناطق قرون وسطایی، منطقه ای کوهستانی که آخرین زیستگاه باقی مانده خرس قهوه ای مارسیکان است که در معرض انقراض قرار دارد و محل زندگی سیاهگوش وحشی، گرگ های اپنین و عقاب رویال است. بیش از ۱۵۰ مسیر گوسفند رو در پیچ و تاب دره ها و چمنزارهای پرگل وجود دارد، با وجود روستاهای پراکنده بالای تپه ها، طبیعت بکر آن برهم خورده است. اینجا یکی از بهترین مناطق دنیا برای پیاده روی است، حتی پیاده روی های کوتاه هم بسیار جالب و شگفت انگیز است. شهر اصلی اینجا پسکاسرولی است، که دارای خانه هایی با سنگ های صورتی است که در کنار کوه های سفید پوش در یک دره قرار گرفته اند.

مونته نگرو کجاست؟
مونته نگرو کجاست؟
معرفی زیباترین دریاچه های اروپا و دهکده های همجوارشان
معرفی زیباترین دریاچه های اروپا و دهکده های همجوارشان
شوالیه ها، نمادی از جوانمردی قرون وسطی در اروپا
شوالیه ها، نمادی از جوانمردی قرون وسطی در اروپا
اروپا در زمستان: بهترین شهرهای اروپا برای رفتن
اروپا در زمستان: بهترین شهرهای اروپا برای رفتن