به این دلایل حداقل یکبار هم که شده انگلستان را ببینید

دیدنی های انگلستان

شاید انگلستان کشور بزرگی نباشد اما تعداد جاذبه های دیدنی آن به طرز شگفت آوری زیاد است. مناطق روستایی سبز و زیاد با سواحلی که تا حالا چندین و چند بار برنده ی جوایز مختلف شده اند دلایل خوبی برای سفر به انگلستان هستند. از آن جا که سفر به این کشور سفر ارزانی نخواهد بود احتمالا هنوز متقاعد نشده اید و دوست دارید تا دلایل بیشتری برای این هزینه کردن داشته باشید بنابراین می توانید ادامه ی این نوشتار الی گشت را تا انتها بخوانید در این جا سعی شده تا دیدنی های انگلستان به صورت کلی و نه یک جاذبه ی خاص معرفی شوند تا بتوانید دیدی اولیه از این کشور به دست بیاورید.

نوار ساحلی این کشور به طرز باورنکردنی ای شگفت انگیز است

شاید اغراق نباشد اگر بگوییم که انگلستان تعدادی از شگفت انگیزترین نوارهای ساحلی جهان را دارد و البته که در این کشور شهرهای ساحلی زیادی وجود دارد که با جادویشان شما را مجذوب خود می کنند. در بعضی از این شهرها حال و هوای قدیمی وجود دارد و هنوز هم رد و پای سنت دیده می شود.

دیدنی های انگلستان
مطالب مرتبط:
۶ جاذبه گردشگری در طبیعت انگلستان
اسرار ماورایی کاخ تاریخی همپتون کورت انگلستان

آرامشی مثال زدنی دارد

عبارت «سرزمین سبز و آرام»عبارتی است که به انگلستان نسبت داده اند و واقعا هم درست است، آن قدر باران در این کشور زیاد می بارد که از این کشور جایی سرسبز ساخته است و شک نکنید که کافیست یکی از مناطق روستایی آن را ببینید تا برای همیشه عاشقش شوید. از شمال تا جنوب این کشور را دشت های پهناور سبز تشکیل داده و در مناطق روستایی آن به اندازه ای روند زندگی آرام  و کم استرس است که باعث شده تا آرامش مردم آن برای خیلی ها مثال زدنی باشد.

دریاچه های این کشور نفستان را در سینه حبس می کند

در شمال غربی این کشور، پارکی ملی به نام لیک دیستریکت وجود دارد که دقیقا مترادف واژه ی «شگفت انگیز» است! انگلستان تعدادی از دیدنی ترین دریاچه های جهان را در خود جای داده است، دریاچه هایی که آبی آبشان با تپه های پست و هموار و گاه مرتفع سبز خوشرنگ احاطه شده است و مانند نگینی در میان آن ها می درخشد و غیر ممکن است که شیفته ی این همه زیبایی نشوید. پس در واقع یکی از اصلی ترین دیدنی های انگلستان که در هنگام گردش در این کشور نباید از دست بدهید دریاچه های آن است.

دریاچه های انگلستان

فرقی ندارد چه فصلی، در هر صورت حیرت آور است

در ذهن بسیاری از ما این طور جا افتاده که انگلستان آب و هوای خیلی بدی دارد و وقتی که صحبت از آب و هوا باشد قطعا یکی از مناطق که شهرت بدی از این نظر پیدا کرده به نظرمان انگلستان است اما اتفاقا یکی از بهترین چیزهایی که درباره ی این کشور وجود دارد این است که در هر فصل آن باید انتظار چیزی متفاوت از فصل قبل داشته باشید که این برخلاف بسیاری از کشورهاست که حالا فصل تابستان و پاییزشان دیگر با هم فرقی ندارد. فصل بهار انگلستان پر از زندگی تازه است، همه جا نرگس های زرد می رویند، در فصل تابستان خوردن بستنی مزه ی دیگری دارد و پیک نیک ها در آن به راه است. پاییز اما عاشقتان می کند درخت هایی که به زرد اخرایی و نارنجی تغییر رنگ می دهند منظره ای شبیه بوم های نقاشی به وجودمی آورند و شاهکار خداوند را به نمایش می گذارند و زمستان هم به همراه خودش برف سفید سنگین می آورد، شب های دنج در کنار شومینه های داغ و سوزان… چرا نباید به چنین کشوری سفر کرد؟

حس تاریخی در همه جای این شهر احساس می شود!

انگلستان کشور بزرگی نیست و مساحت زیادی را در برنمی گیرد با این حال از نظر جاذبه های تاریخی، شهرت جهانی دارد و فرقی هم ندارد که بخواهید از برج لندن دیدن کنید و یا سری به قلعه های تاریخی بزنید… شاید هم دوست داشته باشید تا از سازه های ماقبل تاریخ استون هنج که هنوز مانند رازی سر به مهر ذهن دانشمندان را به خود مشغول کرده است دیدن کنید… در هر صورت آن قدر جاذبه ی تاریخی شگفت انگیز در این کشور زیاد است که از تعداد زیاد آن ها انگشت به دهان خواهید ماند و با وارد شدن به هر کدام از آن ها احساس می کنید که در ماشین زمان هستید و به گذشته سفر کرده اید.

بناهای تاریخی انگلستان

 بهشتی برای دوست داران هنر است

اول از همه این که خوب است بدانید که تعدادی از معروف ترین هنرمندان جهان از کشور انگلستان هستند، حتی تعداد نویسندگان با استعداد و مشهور این کشور هم زبانزد و چشمگیر است و به همین دلیل هم این کشور برای افراد هنر دوستی که به فرهنگ هم علاقه دارد و دوست دارند جایی با غنای هنری و فرهنگی ببینند عالی است. در جای جای شهرها و مناطق این کشور می توان بناهای هنری را مخصوصا در حوزه ی هنرهای مدرن دید اگر دوست دارید تا مجموعه ای از هنرهای مدرن را ببینید بهتر است به Tate Modernبروید و اگر می خواهید مجموعه ای از هنرهای کلاسیک را ببینید باید به گالری ملی (نشنال گالری) بروید.

شاید با نقاشی های دیواری گرافیتی آشنایی داشته باشید نقاشی هایی که گاهی طرح ها و کانسپت ها مفهومی دارند و اگر برایتان دیدن این هنرها جالب است بد نیست بدانید که این کشور تعدادی از بهترین هنرمندان در این زمینه را در خود جا و پرورش داده است یعنی تقریبا می توان گفت که بهترین نقاشی های دیواری را در جایی نمی بینید جز انگلستان، نقاشی هایی که در کنار مجسمه ها و تندیس های ساخته شده در خیابان های این کشور  بخشی از دیدنی های انگلستان محسوب می شوند.

هیچ کشور اروپایی ای به اندازه انگلستان سنت را خوب اجرا نمی کند!

در کجای این دنیا می توانید مردمانی را پیدا کنید که به دنبال یک قالب کوچک پنیر حاضر باشند از تپه های شیب دار به پایین قل بخورند؟ اما انگلستان دقیقا همین جایی است و کشوری است که علیرغم تمام مدرنی اش با تمام وجود سنت ها را خوب اجرا می کند.

سنت های عجیب انگلستان

آیین حرکات موزون موریس هم یکی دیگر از آن کارهایی است که به صورت سنتی در انگلستان اجرا می شود و از جذاب ترین دیدنی های انگلستان است که از این کشور اروپایی می توان دید.

منبع: theculturetrip.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد