دیدنی های سنگاپور از نگاهی نزدیک تر

جاذبه هایی متفاوت که نام سنگاپور را ماندگار کرده اند

سنگاپور به عنوان شهری ثروتمند محسوب می شود که دارای تعداد زیادی از تفریح گاه های مختلف است. در واقع این شهر، به ارائه مراکز خرید بسیار با اجناس گران قیمت، هتل های لوکس و مجلل و غذاهای لذیذ و خوشمزه برای گردشگران خود می پردازد. همچنین این شهر از یک تاریخ غنی با نژادهای قومیتی گوناگون بهره می برد و از جاذبه های تاریخی مورد علاقه خانواده ها و فضاهای عمومی دوست داشتنی برخوردار است که باعث می شود تا ارزش بازدید از این شهر کاملا حس شود.

سنگاپور یکی از آسان ترین و راحت ترین کشورهایی است که برای سفر به جنوب شرق آسیا پیشنهاد می شود. البته در صورتی که شما این کشور را از نظر هزینه ها با تایلند و ویتنام مقایسه نکنید، در این کشور یک اقامت بسیار دوست داشتنی و لذت بخش خواهید داشت.

marina-bay-sands
  • تفرجگاه ساحلی بی سندز (Marina Bay Sands)

مجموعه مجلل اقامت گاه و تفرج گاه ساحلی بی سندز (به معنای تفرج گاه ساحلی خلیج شن ها) شامل یک هتل گران قیمت و مجلل و یک مرکز خرید با یک مسیر خصوصی از این هتل، موزه علم – هنر (ArtScience Museum)، اسکای پارک تفرجگاه ساحلی بی سندز (Marina Bay Sands Skypark ) که از طریق آن می توان چشم انداز تمام شهر را تماشا کرد، است. این اسکای پارک دارای یک استخر شنای وسیع است  که در  بالای هتل مذکور قرار دارد. بازدیدکنندگان و گردشگران می توانند از این محل بازدید کنند اما فقط افرادی که در هتل این مجموعه اقامت دارند، قادرند از استخر آن استفاده کنند. از طریق اسکای پارک می توان پل عابر پیاده مارپیچ مشهور سنگاپور، بندر، Gardens by the Bay (باغ های نزدیک خلیج) و خط افق شهر را مشاهده کرد. بازدیدکنندگان می توانند به اسکای پارک رفته و علاوه بر تماشای شهر، قهوه یا غذای سبکی را در رستوران پشت بام آن سفارش دهند و یا از سوغاتی های مغازه سوغاتی فروشی آن خریداری کنند. علاوه بر آن گردشگران می توانند از طریق عکاسان هتل، عکس خود که در ورودی هتل در شبی درخشان گرفته شده را با هزینه ۵۰ دلار دریافت کنند. بهتر است تا از گردشگری کمک بخواهید تا به طور ناگهانی از شما عکسی بگیرد. در این محل (تفرج گاه ساحلی بی سندز) شما می توانید تمامی ویژگی ها و شاخصه های کشور سنگاپور را مشاهده کرده و طراحی های عمده ای را که از این کشور جنوب شرق آسیایی، یک جهان شهر بین المللی ساخته است، ببینید.

آدرس: ۱۰ Bayfront Avenue, Singapore

botanic-gardens
  • Gardens by the Bay (باغ های نزدیک خلیج)

در صورتی که به اسکای پارک تفرج گاه ساحلی بی سندز رفته باشید، از آن بالا یک نگاه اجتماعی به طراحی زیبای فضای سبز این باغ انداخته اید و دیدن زیبایی آن باعث می شود تا از بازدید آن صرف نظر نکنید. پیشنهاد می شود تا در باغ خلیج شرق (Bay East Garden) برای لذت بردن از گیاهان و فضای سبز آن و رهایی از شلوغی و هیاهوی شهر، به گردش بپردازید. شما نباید تماشای باغ (Supertree Grove)، جایی که می توانید طراحی ساختار تمثالی و پیشرو برای کارکرد زیست محیطی پایدار را مشاهده کنید، از دست بدهید. پس از آن باید به تماشای گنبد جنگل ابر (the Cloud Forest Dome) رفته و از بلندترین آبشار سرپوشیده جهان بازدید کرده و مواردی را در رابطه با تنوع زیستی بیاموزید. این باغ از وب سایتی برخوردار است که می توان از طریق آن برای تهیه بلیط و زمان بندی تور گردش در آن اقدام کرد.

آدرس: ۱۸ Marina Gardens Drive, Singapore

  • باغ های گیاه شناسی (Botanic Gardens)

لازم به ذکر است که شما نباید بین باغ های گیاه شناسی و Gardens by the Bay اشتباه کنید، باید مطمئن باشید که این باغ ها نیز ارزش دیدن را دارند. سنگاپور، نخستین محلی را که توانسته است در میراث جهانی یونسکو به ثبت برساند، همین باغ های گیاه شناسی بوده است. شهر سنگاپور اگر چه شهری تمیز و راحت است اما بعضی اوقات همچون جنگلی از بتن به نظر می رسد با این حال باغ های گیاه شناسی آن توانستند بخشی از میراث طبیعی آن را حفظ کنند. بازدیدکنندگان می توانند با گردش در این باغ میراث باغ را به عنوان بخشی از گونه های درختان کامل این شهر، تماشا کنند. در این میان پیشنهاد می شود تا حتما باغ ملی ارکیده (National Orchid Garden) را بازدید کنید. دیگر جاذبه های این مجموعه باغ عبارت اند از باغ بوم شناسی (eco-garden)، دریاچه بوم شناسی (eco-lake)، باغ بونسای (bonsai garden)، مجسمه ها، دیگر باغ ها و محل های خاص این مجموعه باغ.

آدرس: ۱ Cluny Rd, Singapore

آکواریوم دبی، بزرگترین آکواریوم سرپوشیده جهان
آکواریوم دبی، بزرگترین آکواریوم سرپوشیده جهان
دریاچه آران و بیدگل؛ مهم ترین و بزرگترین دریاچه نمکی ایران
دریاچه آران و بیدگل؛ مهم ترین و بزرگترین دریاچه نمکی ایران
۸ مکان زیبا در لندن برای لذت بردن از بهار
۸ مکان زیبا در لندن برای لذت بردن از بهار
روستای لیقوان در تبریز، تولیدکننده مشهورترین پنیر ایران
روستای لیقوان در تبریز، تولیدکننده مشهورترین پنیر ایران

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code