دیدنی های طبیعی استرالیا که شما را جادو می کنند

دیدنی های طبیعی استرالیا | Natural Wonders of Australia

طبیعت متنوع کشور استرالیا، دارای جاذبه هایی است که در سراسر کشور پراکنده شده و برخی از آن ها آنقدر دیدنی هستند که انگار از جهانی دیگر به اینجا آورده شده اند. تعداد دیدنی های طبیعی استرالیا که همگی چشمگیر و دوست داشتنی هستند، به قدری زیاد است که در یک متن گنجیدن همه آن ها کاری محال است. از این رو الی گشت برای شما ۱۰ مورد از دیدنی های طبیعی استرالیا را آورده است تا بتواند تنها بخشی از شگفتی های این قاره را به شما معرفی کند؛ با ما همراه باشید.

دیدنی های طبیعی استرالیا

۱- دیواره بزرگ مرجانی | Great Barrier Reef

مطالب مرتبط:
بزرگترین رد پای دایناسور کشف شد!
اطلاعات پروازی کامل سفر به شهرهای استرالیا
۸ مسیر فوق العاده طبیعت گردی در استرالیا

یکی از ۷ عجایب طبیعی جهان که تنها موجود زنده ای است که از فضا معلوم می باشد، دیواره بزرگ مرجانی است. ۴۰۰ نوع مرجان و ۱۵۰۰ گونه از ماهی های استوایی ساکنین اینجا هستند. دیواره بزرگ مرجانی ۲۳۰۰ کیلومتر طول دارد که متشکل از ۹۰۰ جزیره و ۲۹۰۰ صخره مرجانی جدا است که آن را بزرگترین پدیده مرجانی کرده و می توان گفت که این پدیده نه تنها در استرالیا، بلکه یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی کل دنیاست.

دیواره بزرگ مرجانی

۲- اولورو | Uluru

اگر یک منطقه وجود دارد که استرالیا بتواند توسط آن خود را از دیگر مقاصد متمایز کند، صحرای استرالیا (Outback) است و در قلب این صحرا، یکی از دیدنی های طبیعی استرالیا واقع شده که یک ماسه‌سنگ بزرگ است. این سنگ که به آیرس راک معروف بود و در حال حاضر به آن اولورو (نام بومی و نام رسمی) می گویند، جای مقدسی برای بومیان استرالیایی است و اعتقاد بر این است که حدود ۷۰۰ میلیون سال قدمت دارد.

اولورو حدودا ۳۴۸ متر ارتفاع داشته که از برج ایفل بلندتر و ۲٫۵ برابر پل سیدنی هاربور است. این پدیده جغرافیایی ۳٫۶ کیلومتر طول، ۱٫۹ کیلومتر عرض را در یک محدوده ۹٫۴ کیلومتری قرار دارد. مهم نیست که این جاذبه را چند بار در کارت پستال یا پس زمینه های مختلف دیده باشید، خود را آماده کنید که زمانی که آن را می بینید بسیار متحول و شگفت زده شوید. نکته جالب اولورو این است که رنگ آن در غروب و طلوع آفتاب تغییر می کند.

اولورو

۳- خلیج کوسه |  Shark Bay

در حدود ۸۰۰ کیلومتری شمال پرت در سواحل غرب استرالیا، خط ساحلی به شکل W از سنگ آهک، تپه های شن و ماسه سفید و صخره هایی وجود دارد که ۱۵۰۰ کیلومتر طولش است. خلیج کوسه دارای شبه جزیره های کم عمق و محل زندگی ۱۰ هزار فیل دریایی و همچنین گونه های در معرض تهدیدی نظیر دلفین ها و متنوع ترین علف های دریایی جهان می باشد. مورخان می گویند اینجا بود که اروپایی ها برای اولین بار به استرالیا پای گذاشتند.

خلیج کوسه

۴- پیناکلز | The Pinnacles

با ۳ ساعت ماشین سواری در شمال پرت، تشکل های سنگ آهکی خواهید دید که ۳۰ هزار سال پیش، زمانی که عقب نشینی اقیانوس باعث باقی ماندن صدف های زیادی در این منطقه شد، به وجود آمده اند، پیناکلز  در پارک ملی نومبانگ قرار دارد که سکونتگاه کانگورو، شترمرغ استرالیایی و خزندگان گوناگون است.

پیناکلز

۵- دوازده حواری | Twelve Apostles

جاده معروف گرِیت اوشن (Great Ocean Road)، جایی است که در آن تواِلو اپوستلز قرار گرفته است. این سازه های سنگ آهکی ۴۵ متر ارتفاع بالاتر از دریا دارند و قدمت آن ها به حدودا ۲۰ میلیون سال پیش بر می گردد. از این تشکل ها امروزه تنها ۷ مورد باقی مانده اند که پس زمینه زیبایی را به نمایش می گذارند؛ اگر می خواهید بیشترین لذت را ببرید بهتر است زمان بازدید از این جاذبه را به غروب موکول کنید.

دوازده حواری

۶- آبشار مکنزی | MacKenzie Falls

مکنزی که بزرگترین آبشار در پارک ملی گرامپینز است در رشته کوه هایی که در صحرایی به طول ۲۳۵ کیلومتر در غرب ملبورن وجود دارد. این آبشار ۳۰ متر ارتفاع دارد که به یک تنگ می ریزد و در مواقع زیادی باعث ایجاد رنگین کمان زیبا می شود.

آبشار مکنزی

۷- جزیره فریزر | Fraser Island

فریزر بزرگترین جزیره شنی در جهان است که بیش از ۸۰۰،۰۰۰ سال پیش از مناطقی به دوری قطب جنوب به استرالیا پیوست. این جزیره به طول ۱۲۳ کیلومتر و ۲۳ کیلومتر عرض گسترش می یابد و به خاطر اینکه همیشه در حال حرکت و تکامل می باشد، به عنوان یک اثر جهانی به ثبت رسیده است. جزیره فریزر تنها نقطه در جهان است که جنگل های بارانی بلند در تپه های شنی در ارتفاع بیش از ۲۰۰ متر رشد کرده اند. آن هایی که عاشق کمپ و سفرهای آفرود هستند، این جزیره بسیار مکان مناسبی است.

جزیره فریزر

۸- پارک ملی کاکادو | Kakadu

این پارک ملی پر از دیدنی هایی نظیر آبشارهای پلکانی، حوضچه ها، هنر صخره ای مردم بومی و کروکدیل های بزرگ است و بهشتی برای پرنده نگران است. این پارک ملی قطعا نگرش شما را به دنیا عوض می کند، کارهای زیادی است که می توانید در اینجا انجام دهید. طبیعت گردی و دیدن حیات وحش از سرگرمی های برجسته آن است.

پارک ملی کاکادو

۹- ساحل وایت هاون | Whitehaven Beach

وایت هاون، یک خط ساحلی ۷ کیلومتری در جزیره ویتساندی استرالیا است. این ساحل امکاناتی نظیر باربیکیو و کمپینگ است که آن را محل مناسب برای سفرهای گردشگران خارجی و محلی می کند. برای رسیدن به این جزیره می توانید از قایق، هلیکوپتر و … استفاده کنید که مستقیما شما را به اینجا می آورند. این ساحل بیشتر به خاطر شن های سفید آن و همچنین آب های فیروزه ای رنگی معروف است که در سراسر آن دیده می شوند.

ساحل وایت هاون

۱۰- بانگل بانگلز | Bungle Bungles

در بخش های شمال غربی قاره استرالیا، توده سنگ هایی ۳۵۰ میلیون ساله جا خوش کرده اند که به در پارک ملی پانولولو یا بانگل بانگلز قرار دارند. این توده سنگ ها ارتفاعی حدود ۵۷۸ متر دارند که در نوع خود بسیار دیدنی و هیجان انگیز است.

بانگل بانگلز

زیبایی های این مورد از دیدنی های طبیعی استرالیا باعث شده اند که به یکی از محبوب ترین جاذبه های کشور تبدیل شوند. همه چیز در ایجا جذاب است: تنگ‌ها، استخرهای طبیعی استوایی و غارها در کنار پستانداران خاص و دیگر حیات وحش بی نظیر استرالیا.

منبع: edition.cnn.com

حواستان به این موجودات کشنده در استرالیا باشد!
برترین مکان های طبیعی استرالیا برای شنا + تصویر
معرفی هتل ریلم کانبرا | ۵ ستاره
معرفی هتل پارک رویال پاراماتا سیدنی | ۴ ستاره

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code