۱۳ مورد از دیدنی های مکزیکوسیتی

دیدنی های مکزیکوسیتی

پایتخت کشور مکزیک جایی است که می توانید به آسانی در آن گم شوید. چه قصد داشته باشید تنها ۴۸ ساعت در اینجا بمانید و چه محدودیت زمانی نداشته باشید هیچ وقت حوصله تان سر نمی رود و همواره جاذبه های زیادی در شهر پیدا خواهید کرد. شهری که در ارتفاع ۲۲۰۰ متری از سطح دریا بنا شده و دارای بناهای باشکوهی از دوران استعماری است. از طرفی در مرکز تاریخی شهر با بزرگی ۱۵ کیلومتر بیش از ۱۴۰۰ ساختمان قدیمی متعلق به قرن های ۱۶ تا ۱۹ میلادی به چشم می خورند. کشوری با فرهنگی مملو از شادی و البته طبیعتی رویایی که لذت سفر به مکزیک را وصف نشدنی می سازند. در این مطلب با الی گشت همراه شوید تا ۱۳ مورد از دیدنی های مکزیکوسیتی را به شما معرفی کنیم.

دیدنی های مکزیکوسیتی

پارک مکزیکو | Parque México

مطالب مرتبط:
بهترین سس های تند مکزیک
جاذبه های گردشگری «پاچوکا»، شهر رنگین کمانی مکزیک!
همه چیز در مورد «تاکو»، مشهورترین غذای مکزیکی!

پارک مکزیکو در محله بالای شهر Condesa واقع شده است، در طول دهه ها نماد محله و شهر بوده و به راحتی می توان آن را یکی از  برترین فضاهای سبز و دیدنی های مکزیکوسیتی دانست. سرتاسر اطراف پارک توسط ساختمان های هنری دکو احاطه شده است. داخل آن نیز سازه های هنری و مجسمه های مشهوری مانند برج ساعت سفیر به چشم می خورند.

اطلاعات بیشتر

آدرس در نقشه گوگل

ساعت بازدید: تمام روزها و ساعت ها

آدرس: ۱۹ Avenida México, Hipódromo Condesa Ciudad de México, Ciudad de México, 6100, Mexico

شماره تماس: ۵۲۱۵۵۲۶۹۸۹۳۳۱+

وبسایت

پارک مکزیکو

کاخ هنرهای زیبا | Palacio de Bellas Artes

نه تنها کلکسیونی خاص و تماشایی از دیدنی های مکزیکوستی در کاخ هنرهای زیبا نگهداری می شود بلکه خود ساختمان هم یکی از جاذبه های پایتخت کشور مکزیک است. اگر به مکزیک علاقه مند باشید حتما قبلا تصاویری از این بنای سفید رنگ با سقف نارنجی اش را دیده اید. بخشی جدا نشدنی از تورهای گردش در شهر و البته تبلیغات اینجا. شهرت اصلی ساختمان ساخته شده به سبک هنر نو و هنر دکو به خاطر کلکسیون کاملش از تابلوها، کاشی های سقف و دیوارهای شیشه ای تیفانی اش می باشد.

اطلاعات بیشتر

آدرس: Palacio de Bellas Artes, Av. Juárez, Centro Histórico, Ciudad de México, México

شماره تماس: ۵۲۵۵۵۵۱۲۲۵۹۳+

کاخ هنرهای زیبا

کلیسای جامع متروپولیتن | Catedral Metropolitana

کلیسای جامع متروپولیتن از قدیمی ترین و بزرگ ترین کلیساهای منطقه و البته قدیمی ترین در آمریکای لاتین است. محل قرار گرفتن بنا در میدان زاکالو و روی زمینی است که روزگاهی معبد آزتک ها بوده است. ساخت بنا در سال ۱۵۲۵ آغاز شد و بیش از ۲۵۰ سال ادامه داشت. سبک نمای آن باروک است و همه آن را با برج های نئوکلاسیک، ستون های بزرگ و پیچ خورده،‌ برج های ناقوس، مجسمه های ایمان و امید و عشق می شناسند. نماینده اعظم کلیسای کاتولیک روم در این محل اقامت دارد.

اطلاعات بیشتر

آدرس در نقشه گوگل

ساعت بازدید: دوشنبه تا یکشنبه ساعت ۸:۰۰ صبح تا ۸:۰۰ شب

آدرس: Plaza de la Constitución, Mexico City, Mexico

شماره تماس: ۵۲۵۵۵۵۱۰۰۴۴۰+

دسترسی:‌ مناسب برای افرادی که از ویلچر استفاده می کنند، نابینایان، ناشنوایان و کودکان

فضا: داخل سالن، شاهکار معماری، ارزش تاریخی، آرامش بخش و گردشگری

کلیسای جامع متروپولیتن

کویوآکان | Coyoacán

یکی دیگر از دیدنی های مکزیکوسیتی که مشابهش به ندرت در جهان یافت می شود. تنها محدوده جنوبی کویوآکان یک روز وقت می‌ خواهد تا بتوانید آن را کامل بگردید. اگر طرفدار فریدا کهلو، به طور کلی هنر یا محله های شلوغ باشید نباید بازدید از جاذبه های پایتخت کشور مکزیک که در این محله قرار دارند را از دست بدهید. پیشنهاد می کنیم اگر تا این جا آمدید سری هم به کافه Café El Jarocho بزنید.

آدرس: Plaza Hidalgo, Coyoacán, Ciudad de México, México

کویوآکان

موزه سمیه | Museo Soumaya

کارلوس اسلیک تاجر مکزیکی لبنانی موزه سمیه یکی از فوق العاده ترین دیدنی های مکزیکوسیتی را تاسیس کرد. جالب است بدانید که از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ او عنوان ثروتمندترین فرن جهان را داشتن و هم اینک نیز با ۶۷٫۱ میلیارد دلار دارایی در رتبه هفتم ثروتمندان جهان قرار دارد. اون این سازه را به نام همسرش سُمیه جمایل که سال ۱۹۹۹ فوق کرد نام گذاشت.

او مجموعه ای خصوصی شامل بیش از ۶۰ هزار اثر هنری ممتاز را جمع آوری کرده بود که تمامی آن ها را به موزه یادبود همسرش اهدا کرد. سال ۲۰۱۳ بیش از ۱ میلیون و ۹۵۰ هزار نفر از این جا بازدید کردند و جایگاه ۵۶ در پربازدیدترین موزه های جهان را کسب کرد. بیشتر آثار موزه متعلق به اروپا و مکزیک هستند و التبه بزرگ ترین کلکسیون سکه های پیش از استعمار جهانی نیز در آن نگهداری می شوند.

آثار هنرمندانی چون پابلو پیکاسو، وینسنت ون گوگ، لئوناردو داوینچی، کلود مونه، پل سزان، آنتونیو روستی و سالوادور دالی در موزه نگهداری می شوند.

اطلاعات بیشتر

آدرس در نقشه گوگل

ساعت بازدید

یکشنبه تا جمعه ۱۰:۳۰ صبح تا ۶:۳۰ عصر

شنبه ۱۰:۳۰ صبح تا ۸ شب

آدرس: ۳۰۳ Boulevard Miguel de Cervantes Saavedra, Granada Ciudad de México, Ciudad de México, 11529, Mexico

شماره تماس: ۵۲۵۵۱۱۰۳۹۸۰۰+

وبسایت

موزه سمیه

بنای یادبود انقلاب | Monumento a la Revolución

هنگام گشت و گذارتان در میان دیدنی های مکزیکوستی و جاذبه های پایتخت کشور مکزیک هرگاه به Paseo de la Reforma رسیدید سری هم به بنای یادبود انقلاب بزنید. این قوس پیروزی (بزرگترین در جهان) است و برخی از انقلابیون مشهور مکزیکی مانند پانچو بی‌ یا و لازارو کاردناس در آن دفن شده اند. از بالای آن چشم انداز زیبایی از شهر را مشاهده خواهید کرد و البته و موزه تماشایی هم در آن قرار دارد.

آدرس: Monumento a la Revolución, Plaza de la República S/N, Tabacalera, Cuauhtémoc, Ciudad de México, México

شماره تماس: ۵۲۵۵۵۵۹۲۲۰۳۸+

بنای یادبود انقلاب

شهر دانشگاه | Ciudad Universitaria

دانشگاه مستقل ملی مکزیک (Universidad Nacional Autónoma de México) در سال ۱۹۱۰ تاسیس شد و هم اکنون یکی از برترین دانشگاه های دنیا در رتبه بندی جهانی است. این مورد از دیدنی های مکزیکوسیتی آن قدر بزرگ است که تنها بخش جنوبی اش به اندازه یک شهر وسعت دارد. به همین دلیل نام شهر دانشگاه را برای آن انتخاب کرده اند.

در آن جا علاوه بر ساختمان های دانشگاه جاذبه های دیدنی هم پیدا می شوند بلکه پارک مجسمه ها، گالری هنری MUAC و کتابخانه مرکزی بی نظیرش بسیار تماشایی هستند نام آن در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است و پیشنهاد می کنیم حتما بازدید از شهر دانشگاه را در برنامه سفر خود بگنجانید.

اطلاعات بیشتر

آدرس در نقشه گوگل

ساعت بازدید

سشنبه ۱۵:۰۰ بعد از ظهر تا ۱۹:۰۰ عصر

جمعه ۱۵:۰۰ بعد از ظهر تا ۱۹:۰۰ عصر

آدرس: ۳۰۰۰ Av Universidad, Cd. Universitaria, Coyoacán Ciudad de México, Ciudad de México, 4510, Mexico

شماره تماس: ۵۲۵۵۵۶۲۲۱۳۳۲+

وبسایت

شهر دانشگاه مکزیکوسیتی

کیوسک موریسکو | Kiosco Morisco

کیوسک موریسکو  واقع در محله Santa María la Ribera  از غیر قابل چشم پوشی ترین دیدنی های مکزیکوسیتی است. درباره آن رازهای زیادی گفته می شود و شایعاتی درباره ارتباطش با چینی ها بر سر زبان ها است البته تاثیر فرهنگ مغول در بنای آن دیده می شود. محل قرار گیری آن نیز از بسیار دوست داشتنی است. کیوسک موریسکو یک شاهکار از طراحی دقیق، متنوع و رنگی است که با برگ های سبز و تزئینات مکزیکی اش کمی عجیب و غریب به نظر می رسد. آثاری از معماری اسلامی در سازه دیده می شود.

درس های مدرن رزمی و کلاس های رقص مادر و کودک به صورت روزانه در آن روز برگزار می شود. به علاوه، در نزدیکی آن کتابخانه Vasconcelos قرار دارد که خودش یکی دیگر از جاذبه های پایتخت کشور مکزیک است.

اطلاعات بیشتر

آدرس:‌ Kiosco Morisco, Calle Salvador Díaz Mirón, Cuauhtémoc, Santa María La Ribera, Ciudad de México, México

شماره تماس: ۵۲۵۵۷۲۶۹۹۴۱۴+

کیوسک موریسکو

بازیلکای گوادالوپ | Basílica de Guadalupe

سومین بنای مذهبی پر بازدید در جهان و پربازدیدترین بنای کاتولیک ها، بازیلکای گوادالوپ سازه برجسته و فرهنگی بسیار مهمی در میان دیدنی های مکزیکوسیتی است و نمی توان آن را از برنامه های بازدید در شهر حذف کرد. افسانه ها بیان می کنند که این جایی است که Virgen de Guadalupe در قرن شانزدهم با Cuauhtlatoatzin دیدار کرد. علاوه بر تمام این پیشینه ها مهماری فوق العاده باشکوه بازیلکاهای قدیمی و جدید بسیار چشم گیر هستند.

بازیلکا در قرن ۱۶ میلادی صاخته شده و در روز ۱۲ دسامبر زائران زیادی به این جا می آیند. سازه در کنار تپه قرار دارد و می توان مجسمه ها، صلیب بتونی و دیگر جاذبه های میدان را از اینجا تماشا کرد. قد جدید گوادالوپ در سال ۱۹۷۶ ساخته شده است.

اطلاعات بیشتر

آدرس: Basílica de Guadalupe, Plaza de las Américas 1, Villa de Guadalupe, Villa Gustavo A. Madero, Ciudad de México, México

شماره تماس: ۵۲۵۵۵۱۱۸۰۵۰۰۰+

بازیلکای گوادالوپ

خانه آبی | Casa Azul

فریدا کالو نماینده بی قید و شرط میراث هنری مکزیک در سطح جهانی است، چه از او خوشتان بیاید چه نیاید. البته خانه او تا حدودی یک مقصد گردشگری فوق العاده شلوغ، با صف های طولانی و هزینه ورودی گران قیمت است. این جا یکی دیگر از دیدنی های مکزیکوسیتی است که نمی تواند از لیست جاذبه ها حذف شود. بسیاری از دارایی های شخصی، آثار هنری و عتیقه های او در خانه نگهداری می شوند، باغ ها آرامش مخصوص خود را دارند و دکور اتاق ها نیز تماشایی است.

اطلاعات بیشتر

آدرس در نقشه گوگل

ساعت بازدید

پنجشنبه تا سشنبه ۱۰:۰۰ صبح تا ۱۷:۳۰ بعد از ظهر

چهارشنبه ۱۱:۰۰ صبح تا ۱۷:۳۰ بعد از ظهر

آدرس: ۲۴۷ Londres, Del Carmen Ciudad de México, Ciudad de México, 4100, Mexico

شماره تماس: ۵۲۵۵۵۵۵۴۵۹۹۹+

وبسایت

خانه آبی

قلعه چپولتپک | Bosque de Chapultepec

قلعه چپولتپک که بالای تپه ای با همین نام قرار گرفته از دیگر دیدنی های مکزیکوسیتی است. نام تپه در زبان بومی منطقه به معنی در تپه ملخ می باشد. کاخی بسیار باشکوه که چشم اندازی تماشایی به مناظر پایتخت کشور مکزیک دارد. از سال ۱۸۸۲ تا ۱۹۳۹ رئیس جمهورهای مکزیک در کاخ اقامت داشتند. تا این که رئیس ‌جمهور لزرو کردنس کاربری آن را به موزه تغییر دارد. ساخت قلعه به سال ۱۷۸۵ باز می گردد.

برناردو دِ گالوز، نایب‌ السلطنه اسپانیا دستور ساخت این قلعه را برای اقامت خودش صادر کرد. البته سال بعد جان خود را از دست و این آرزو را با خود به گور برد. قلعه همان طور متروکه باقی ماند تا ایت که در سال ۱۸۳۳ تبدیل به آکادمی نظامی شد. فیلم های معروفی چون رومئو و ژولیت (اثر معروف شکسپیر) و ورا کروز در آن فیلم برداری شده اند و احالی بازی های کامپیوتری نیز تصاویر آن را در بازی Ghost Recon, Advanced Warfighter  دیده اند.

اطلاعات بیشتر

آدرس:‌ Bosque de Chapultepec I, Bosque de Chapultepec I Secc, Ciudad de México, México

شماره تماس: ۵۲۵۵۴۰۴۰۵۲۱۵+

قلعه چپولتپک

موزه ملی مردم شناسی مکزیک | Museo Nacional de Antropología

موزه ملی مردم شناسی نیز در تپه چپولتپک قرار گرفته اما باید جایگاه مخصوص خود را در فهرست دیدنی های مکزیکوسیتی داشته باشد چرا که پربازدیدترین جاذبه گردشگری پایتخت کشور مکزیک است. آثار ارزشمند زیادی از صنایع دستی و عتیقه در آن نگهداری می شوند و نمایشگاه موقت تاریخ Mesoamerican نیز در موزه برپاست. همه بازدید کنندگان چه تاریخ شناسان و افراد معمولی با دست پر از موزه باز می گردند.

اطلاعات بیشتر

آدرس در نقشه گوگل

آدرس:‌ Chapultepec Polanco, Miguel Hidalgo Ciudad de México, 11560, Mexico

شماره تماس: ۵۲۵۵۴۰۴۰۵۳۷۰+

موزه ملی مردم شناسی مکزیک

اهرام تئوتیئواکان | Pirámides de Teotihuacán

در آخر فهرست دیدنی های مکزیکوسیتی به اهرام تئوتیئواکان که خارج شهر قرار گرفته می رسیم. کافی است تنها ۴۵ کیلومتر از پایتخت کشور مکزیک خارج شوید تا به اهرام برسید. اهرامی که نامشان در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. ساخت به حدود سال های ۱۰۰ پیش از میلاد تا ۲۵۰ سال بعد از آن بازمی گردد. در آن زمان یکی از بزرگ ترین شهرهای جهان بود و ۱۲۵ هزار نفر در آن زندگی می کردند.

اهرام خورشید و ماه شبیه به کوه های اطراف ساخته شده اند و در آن زمان مرکز شهر بودند. برای ساخت هرم خورشید از بیش از سه میلیون تن سنگ و آجر استفاده شد و البته تمامی مراحل ساخت آن بدون کمک گرفتن از هرگونه چرخ، ابزار و حیوانات بارکشی انجام شد.

منبع: theculturetrip

اطلاعات بیشتر

آدرس در نقشه گوگل

ساعت بازدید

هر روز هفته از ۹:۰۰ صبح تا ۱۷:۰۰ بعد از ظهر

آدرس: San Juan Teotihuacan de Arista, Estado de México, Mexico

شماره تماس: ۵۲۵۹۴۹۵۶۰۲۷۶+

وبسایت

کلیسای جامع سنت پیتر در مجارستان، کلیسایی با قدمت بیش از ۱۰۰۰ سال
کلیسای جامع سنت پیتر در مجارستان، کلیسایی با قدمت بیش از ۱۰۰۰ سال
جزیره مون سن میشل ، مرواریدی در میان آب های نورماندی
جزیره مون سن میشل ، مرواریدی در میان آب های نورماندی
مدونا دی ارتو، کلیسایی زیبا در ونیز
مدونا دی ارتو، کلیسایی زیبا در ونیز
این ۷ ساحل شما را به پرتغال می کشانند!
این ۷ ساحل شما را به پرتغال می کشانند!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code