alexaa

راهنمای سفر به رمانتیک ترین شهر جهان

دانستنی هایی از شهر افسونگر پاریس

بدون شک پاریس مرکز فرهنگ و مد دنیاست. مگر می توان شیفته ی شهری که عاشقان را در خود جای داده و رمانتیک ترین لحظات در آن اتفاق افتاده نشد؟ پاریس شهر بسیار بزرگی است، آنقدر بزرگ است که با یکبار سفر به آن غیر ممکن است بتوانید همه جای آن را بگردید. بنابراین در اینجا سعی کرده ایم تا شما را با این پایتخت مد و هنر و فرهنگ دنیا بیشتر آشنا کنیم. اگر سفر به این شهر فوق العاده را در برنامه تان قرار داده اید، در ادامه با الی گشت همراه باشید تا بیشتر از این شهر بی نظیر کشف کنید:

مطالب مرتبط:
چرا خیابان شانزلیزه پاریس معروف است؟
جاذبه هایی دیدنی که تنها در پاریس می توان یافت
خیابانی در پاریس

دانستنی های کلی از پاریس

پاریس پایتخت کشور فرانسه است. این شهر اروپایی با تهران حدود ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه اختلاف ساعت دارد و پول رایج آن، یورور و فرانک اقیانوسیه است. پاریس در کل آب و هوایی معتدل و مطبوع دارد. این شهر تابستان های خیلی گرم و زمستان های خیلی سردی ندارد و به همین دلیل گرما و سرمای بیش از حدی در آن وجود ندارد که اذیت کننده باشد. از طرفی در تمام اوقات و فصول سال باید منتظر بارش باران در این شهر باشیم که همین موضوع باعث شده تا هوای معتدلی داشته باشد.

بهترین فصل سفر به پاریس

پاریس همیشه پر از جمعیت و توریست است و بنابراین همیشه شلوغ است. اما این شهر هم مانند بقیه ی شهرهای دنیا در اوقاتی از سال پر جمعیت تر و در اوقاتی خلوت تر است ( فصل های high season و low season). ماه های می تا سپتامبر همان فصل های های سیزن هستند که قیمت بالایی را در این فصول در پاریس تجربه می کنید و ماه های اکتبر تا آوریل جز ماه های لو سیزن محسوب می شوند که نرخ گردشگر پایین تری در این شهر دارد و در نتیجه قیمت ها متعادل تر می شوند. اگر چه پاریس در کل شهر گرانی است، اما اگر دوست دارید تا کمی در هزینه هایتان صرفه جویی کنید، بهتر است این موضوع را در نظر داشته باشید.

هتلی در پاریساتاق هتلی در پاریس

پاریس، هزینه و اقامت در هتل

در پاریس تنها هتل ها محلی برای اقامت نیستند بلکه مانند هر جای دیگری مهمان خانه های زیادی وجود دارد. اما اگر بخواهیم درباره ی اقامت در هتل صحبت کنیم باید بگوییم هتل های ۱ ستاره، ۲ ستاره، ۳ ستاره، ۴ ستاره و ۵ ستاره ی زیادی در این شهر وجود دارد. رنج قیمت اقامت یک شبه در یک هتل ۱ستاره بین ۲۴ تا ۷۹ یورو است. اگر بخواهید در یک هتل دوستاره اقامت کنید باید ۵۳ تا ۱۹۰ یورو بپردازید. یک شب ماندن در هتل ۳ستاره در پاریس ۶۸ تا ۳۵۸ یورو هزینه دارد. اقامت در هتلی ۴ ستاره ۹۶ تا ۵۰۰ یورو و یک شب ماندن در هتل ۵ ستاره ی این شهر بین ۲۹۴ تا ۷۹۴ یورو برایتان آب می خورد.

غذای معروف فرانسوی

فرهنگ غذایی پاریس

تعداد بالای رستوران های پاریس باعث شده تا در هر کدام از این رستوران ها، غذاهای سنتی فرانسوی را شاهد باشیم. فرانسه از منطقه های بسیاری تشکیل شده که هر کدام از این مناطق، فرهنگ غذایی خاص خود را دارند. بنابراین با رنج وسیعی از غذاهای متنوع روبرو هستیم. اما درباره ی قیمت وعده های غذایی در پاریس باید گفت که بطور کلی میانگین قیمت غذا آنچنان بالا نیست. برای مثال اگر دوست داشته باشید یک وعده صبحانه را در یکی از کافه ها میل کنید و صبحانه تان چیزی فراتر از قهوه باشد، باید ۳ الی ۵ یورو پرداخت کنید. برای صرف یک وعده ناهار خوشمزه باید ۶ تا ۱۰ یورو بپردازید و صرف شامی باکیفیت بین ۸ تا ۱۶ یورو هزینه بردار است. نکته ای که باید درباره ی انتخاب رستوران در پاریس در نظر بگیرید این است که رستوران تان را از محل های توریستی انتخاب نکنید چون این رستوران ها به شدت قیمت های خود را بالا می برند و بین ۱۰ تا ۳۰ درصد نسبت به رستوران های دیگر گرانتر هستند.

منبع: france-pub.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد