ربات ها جایگزین نیروی انسانی می شوند

ربات ها جای کارمندان را خواهند گرفت؟!

آیا در آینده ربات ها می توانند جای افراد را در شرکت و کسب و کارهای مختلف بگیرند. این سوالی است که تصمیم گرفتیم برای درک بهتر تاثیر افزایش استفاده از ربات‌ها بر کسب‌ وکارهای کوچک، با چند کارآفرین جوان این پرسش را مطرح کرده و نظر آنها را در مورد تأثیرات استفاده از ربات‌ها بر شرکت ها بدانیم. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
روباتی که وعده غذایی بعدیتان را برایتان می آورد
هتل Hilton یک روبات دربان استخدام می کند
robots or humans

صرف زمان بیشتر در کارهای علمی تحقیقاتی

الکساندرا لویت (Alexandra Levit) از شرکت PeopleResults  اعتقاد دارد

افزایش استفاده از اتوماسیون در ۵ سال اخیر به ایجاد تیم ‌های مشاوره در شرکت ‌ها انجامیده است که البته عملکرد ضعیف و غیرقابل قبولی دارند. ما اغلب زمان خود را صرف انجام کارهای علمی و کارشناسی می‌کنیم، چون بیشتر کسب‌ وکارهایی که در حوزه‌ اینترنت اشیا (IoT) فعالیت دارند، تمام وظایف مدیریتی، مالی و سازمانی را بر عهده می‌گیرند. ما هیجان زیادی برای ادامه‌ این مسیر داریم.

آسان تر شدن زندگی

اما پیتر بوید (Peter Boyd) از شرکت PaperStreet Web Design اعلام می‌کند:

به ‌عنوان یک شرکت طراحی وب‌ سایت، این تفکر را ندارم هسته‌ تیم شرکت ما با ربات‌ ها جایگزین شود. هسته‌ شرکت ما متشکل از اعضایی است که مهارت بالایی در حل مشکلات داشته و با خلاقیت خود می‌توانند راه حل منحصر به فردی به یک مشتری خاص ارائه کنند. در آینده روش‌هایی معرفی خواهند شد که می ‌توانند با بازاریابی، توسعه و حتی طراحی محصولات، کار ما را راحت کنند. اما ربات ‌ها نمی‌توانند جای آن‌ها را بگیرند. با این حال شاید این فرصت به ما دست دهد که به بازاریابی این ربات‌ها یاری رسانیم.

افزایش مهارت ‌های مدیریتی

به گفته‌ فیراس کیتانه (Firas Kittaneh) از کمپانی Amerisleep:

یکی از مشکل ‌ترین وظایفی که یک کارآفرین دارد، استفاده‌ مؤثر از تمام منابع در دسترس است. اکنون که ربات‌ها وارد محیط کار می‌شوند، من فرصت دارم مهارت ‌های رهبری خودم را بهبود دهم. با اینکه احساس می‌کنم رابطه‌ مؤثری با کارمندانم دارم؛ باید با آموختن مهارت ‌های جدید و مدیریت بهتر ربا ت‌ها، بهره‌وری کسب ‌وکار خودم را بالا ببرم.

نیکول مونز (Nicole Munez) از Start Ranking Now می‌گوید:

وظیفه‌ نمایندگی‌های شرکت من ایجاد روابط با افراد است، در واقع این کاری نیست که بتوان با ربات ‌ها انجام داد. پس فکر می‌کنم اتوماسیون تغییر مهمی در کسب ‌وکار من بوجود نمی آورد. از طرف دیگر؛ با توسعه‌ اتوماسیون، افزایش راندمان‌ شرکت ‌ها می‌تواند منجر به رشد تصاعدی شرکت من شود. من به‌شخصه طرفدار پر و پا قرص توسعه‌ی اتوماسیون تا جای ممکن هستم تا شاید ربات‌ ها قابلیت داشته در آن جبهه ما را یاری کنند.

اتوماسیون تولید

اندرو توماس (Andrew Thomas) از شرکت Skybell Doorbell بیان می کند:

ما در نظر داریم در آینده قسمت اعظمی از تولید محصولات خود را با ربات‌ ها انجام دهیم. این کار می‌ تواند تأثیر زیادی بر طراحی محصولات ما و قیمت تمام‌شده آن‌ها داشته باشد. این موضوع حتی مزیت تولیدات چینی را نیز نابود می سازد. در آینده مشاهده می کنیم بیشتر صنایع به ایالات متحده بازمی‌گردند، چون استفاده از ماشین ‌ها حتی از نیروی کار ارزان چین نیز به‌ صرفه ‌تر است.

تمرکز بر کارهای دیگر

جاینا کوک (Jayna Cooke) از EVENT up در این زمینه می‌گوید:

من مشاهده می کنم ربات ‌ها بر جنبه‌ های مختلف بیزینس ‌ها تاثیر می گذارند، اما لزوما روش کار ما را تغییر نمی‌دهند. برای مثال، شاید استفاده از ربات ‌ها در کارهای تکراری مانند برنامه‌ ریزی و زمان ‌بندی به پیشبرد بهتر کارها یاری می رساند، اما نمی‌تواند با مشتریان ارتباط برقرار کند. ربات‌ها می‌توانند کارهای تکراری و پیش‌بینی‌شده را انجام دهند، در حالی که ما می‌توانیم منابع خود را صرف انجام کارهای دیگری کنیم.

افزایش تقاضا برای خدمات مشخص

ویک پاتل (Vik Patel) از کمپانی ( Future Hosting) معتقد است:

شرکت من در زمینه‌ میزبانی زیرساخت ‌های آی ‌تی فعالیت دارد. بنابراین هر چه میزان استفاده از ربات‌ها در محیط‌های کاری بالا رود، تقاضا برای استفاده از خدمات ما نیز افزایش می یابد. ربات ‌های امروزی به پردازش اطلاعات در یک هاست بیرونی برای انجام پردازش‌های سنگین و حتی بینش رایانه ‌ای (Computer Vision) نیاز دارند. به این معنا که تأمین‌کنندگان زیرساخت‌ ها، در آینده نقش مهمی در پشتیبانی پلت ‌فرم‌های رباتیک دارند.

دیزی جینگ (Daisy Jing)‌ از Banish می‌گوید:

فکر نمی‌کنم ربات‌ ها بر کسب ‌وکار من تأثیر بگذارند. محصولات زیبایی ما به ‌صورت روزانه تولید می ‌شوند. انجام این کار توسط ربات ‌ها به‌صورت روزانه، منجر به تحمیل هزینه ‌های نگهداری و مدیریتی می‌شود. ما شخصا به تک‌تک مشتریان خدمت‌ رسانی می‌کنیم. ربات‌ ها احساس نداشته و نمی‌توانند با مشتریان ارتباط برقرار کنند و مشکلات آن‌ها را درک کنند. در سال ۲۰۲۰، فکر می ‌کنم تیم فعلی در کنار من به ارائه خدمات مشاوره ‌ای خود ادامه می‌ دهد.

ناامن‌ترین ابزار ارتباطی دنیای مجازی را بشناسید
ناامن‌ترین ابزار ارتباطی دنیای مجازی را بشناسید
بروز رسانی گوگل مپس با قابلیتی جدید
بروز رسانی گوگل مپس با قابلیتی جدید
فصل جدید همکاری های میان هیئت ایتالیایی و ایرانی در پاسارگاد
فصل جدید همکاری های میان هیئت ایتالیایی و ایرانی در پاسارگاد
در سفر با این اپلیکیشن به راحتی دوچرخه کرایه کنید
در سفر با این اپلیکیشن به راحتی دوچرخه کرایه کنید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code