روباتی که وعده غذایی بعدیتان را برایتان می آورد

روبات دلیوری

تجربه ای متفاوت با تحویل وعده غذایی تان از دستان یک ربات

دفعه بعدی که در لندن در هتل نشسته بودید و از دیدن اماکن مختلف و انتخاب رستوران خسته شده بودید می توانید آوردن شامتان توسط یک روبات را جزو گزینه هایتان قرار دهید .

مطالب مرتبط:
- هتل Hilton یک روبات دربان استخدام می کند
- آنچه از نوآوری در صنعت گردشگری ژاپن، باید یاد بگیریم

نرم افزار دلیوری Just Eat در لندن در حال اجرای یک برنامه آزمایشی برای استفاده از روبات های شش چرخی است که غذا را به مشتریان گرسنه می رسانند . اگر این برنامه آزمایشی موفقیت آمیز باشد خیابان های لندن ممکن است به زودی پر از این روبات های دوست داشتنی کوچک شود .

Starship Technology  شرکتی ساخته شده توسط ۲ بنیانگذار Skype ، در حال ارائه این روبات ها برای استفاده در لندن انگلستان ، برن سوئیس و دوسلدورف آلمان هستند .

به گزارش بلومبرگ این روبات های کوچک در ۹ ماه گذشته در ۱۲ کشور مورد بررسی و آزمایش قرار گرفته اند . لندن ، برن و دوسلدورف اولین مکان هایی هستند که از تکنولوژی برای تحویل غذاهای واقعی به مشتریان واقعی استفاده می کنند و هیچ حرفی از دادن انعام توسط مشتریان به این روبات ها زده نشده است .

Starship Technologies این روبات ها را به نحوه ای طراحی کرده است که تا شعاع ۳ مایلی از مرکز خود تحویل سفارشات را انجام دهند .

آنها با سرعت ۴ مایل در ساعت حرکت می کنند که به دیگران اجازه می دهد تا با خیالی آسوده از سر راه آن کنار بروند و Starship  در این رابطه می گوید: این رباتها تا به امروز بیش از ۴۰۰٫۰۰۰ سفر برای افراد مختلف انجام داده اند که حتی یک مورد تصادف هم نداشته اند .

وقتی رباتها تحویل را انجام می دهند ، مشتری موظف است تا یک کد مخصوص را برای باز شدن دریچه آنها و برداشتن غذا وارد کند . برای کاستن نگرانی های افرادی که فیلم Terminator را زیاد دیده اند ، روباتها توسط یک انسان در هر زمانی قابل کنترل خواهند بود .

بلومبرگ خاطرنشان کرده است که Starship در حال برنامه ریزی برای حضور در کشورهای بیشتر و جذب مشتریان بیشتر است و در حال حاضر اگر قصد دارید تا یک روبات را به استخدام خود درآورید ، پرواز لندن ، برن یا دوسلدورف خود را رزرو کنید .

منبع : TravelandLeisure

ربات دلیوری

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد